Skocz do zawartości

Jak zrobić radio w grze?


Marot

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zrobić radio w grze? (żeby wczytywało myzykę z folderu /mp3 w katalogu gry) i ją odtwarzało, jeżeli gracz włączy radio samochodowe)??

 

Bo nie chcę wgrywać nielegalnej muzyki do gry, pod wktórą się podpisuję imieniem i nazwiskiem. :boxed:

 

Apropo, macie jakieś legalne kawałki, takie szybkie lub w stylu Need For Speed. A zresztą uważacie, że jaka muzyczka jest najlepsza do gier wyścigowych albo samochodowych??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić radio w grze? (żeby wczytywało myzykę z folderu /mp3 w katalogu gry) i ją odtwarzało, jeżeli gracz włączy radio samochodowe)??

 

Bo nie chcę wgrywać nielegalnej muzyki do gry, pod wktórą się podpisuję imieniem i nazwiskiem. :boxed:

 

Apropo, macie jakieś legalne kawałki, takie szybkie lub w stylu Need For Speed. A zresztą uważacie, że jaka muzyczka jest najlepsza do gier wyścigowych albo samochodowych??

NAjlepiej mi się jeździ słuchając Jungli. Pozatym mase jest undergorundowych kawalków w tą mańke które możesz wykorzystać za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie chcę wgrywać nielegalnej muzyki do gry

Wystarczy że poszukasz w google pliki tych utworów

Mam wrażenie, że niektórzy autorzy stron WWW zupełnie olewają jakiekolwiek prawa autorskie i umieszczają w Internecie wszystko, co akurat wpadnie im w ręce. Zwykle twierdzą, że nie ponoszą żadnej odpowiedzialności, a każdy może pobrać pliki na swoją odpowiedzialność. Co to za wykręt? Czy mogą pobierać z sieci takie pliki?

 

Prawie wszystko, co jest związane z Internetem, wywołuje wiele polemik wśród prawników, ale na pewno - o ile autor bądź wydawca w przypływie młodzieńczej fantazji nie zdecydują się na darmowe rozpowszechnianie muzyki w Internecie - nikt nie ma prawa dokonać tego bez ich zgody. Jest to wtedy zwykła kradzież, nawet jeżeli autor strony WWW nie pobiera opłat za udostępnianie plików mp3. Autor takiej strony może zapłacić odszkodowanie, a nawet wylądować w więzieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem FruiltLoppa, ale wredota darmowa wersja jest pozbawiona opcji zapisu. możesz tylko tworzyć i słuchać, aż do wyłączenia programu. Muszę popróbować z Audacity albo jakimiś pełnymi darmowymi wersjami.

 

 

 

 

Pare lat temu tworzyłem muzyke z eJaya pod Windows 95. Dosyć stara wersja, ale z tego co pamiętam frajdy było dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robisz to funkcją

sound_add(fname,kind,preload) Adds a sound resource to the game. fname is the name of the sound file. kind indicates the kind of sound (0=normal, 1=background, 2=3d, 3=mmplayer) preload indicates whether the sound should immediately be stored in audio memory (true or false). The function returns the index of the new sound, which can be used to play the sound. (-1 if an error occurred, e.g. the file does not exist).

 

btw. Marmot (nie mylic z marot) masz zadajnistą sygne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...