Skocz do zawartości

Gamemaker


TheYGD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam się nad tym, czy by może nie skorzystać z Gamemakera.

Mam jednak kilka podstawowych pytań:

Czy w gamemakerze można pisać w C++? (Z tego co widziałem to na filmikach pisze się trochę inaczej niż w C++ stąd moje pytanie. A może nie szukałem zbyt dobrze?)

Czy to w GML głównie pisze się kod? Z tego co przeczytałem w FAQ to tak.

Czy Gamemaker obsługuje grafikę wektorową?

Mógłbym obejrzeć trochę poradników, dowiedzieć się co i jak, ale wolę wiedzieć trochę wcześniej - na Humble Bundle pojawiła się bardzo interesująca oferta, która niestety znika za 8 dni, a w tyle czasu raczej dużo się nie nauczę. Proszę o odpowiedzi na moim zdaniem tak proste pytania, ale jestem niestety niżej niż początkujący ;/

 

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)W GMie pisze się w GMLu, języku stworzonym specjalnie dla GameMakera, jest on niezwykle prosty.

2)W GMie tworzy się gry obiektowo, a w obiektach pisze się kod, po czym te obiekty ustawia się na planszy.

3)Tak, obsługuje wektorową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)W GMie pisze się w GMLu, języku stworzonym specjalnie dla GameMakera, jest on niezwykle prosty.

2)W GMie tworzy się gry obiektowo, a w obiektach pisze się kod, po czym te obiekty ustawia się na planszy.

3)Tak, obsługuje wektorową

 

A jest może jakaś "pełna" lista komend GML?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli umiesz C++ to GML'a będziesz nienawidził.

 

Ogólnie wyznaję prostą zasadę - Jeżeli jeszcze nie umiesz programować albo znasz głównie języki skryptowe to możesz spokojnie brać się za GM'a

Jeżeli natomiast znasz się już na programowaniu to bierz silniki, które pozwalają pisać w normalnych językach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...