Skocz do zawartości

Wibrujący pad


Adriann

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry

Chciałem was dziś zapytać w jaki sposób napisać wibracje dla pada, próbowałem:

GML
gamepad_set_vibration(0,1,1)

Ale nic nie reaguje, pad jest sprawny, testowałem go w innych grach. Może ktoś ma pomysł na to w jaki sposób rozwiązać ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Gdzieś tam w jakimś poście na forum YYG widziałem, że pady z DirectInput dostają zawsze dalsze numery niż te z XInput, a do wykrywania podłączenia pada jest event asynchroniczy "Async / System event" - http://docs.yoyogames.com/source/dadiospic...em%20event.html .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wibracje, ale może grę testować zapewne w emulatorze PS3 ... chyba :P

 

Fervi

Który nic by nie dał bo aby cokolwiek skompilować musiałby dostać od YYG moduł PS, a YYG rozdaje go tylko zweryfikowanym developerom Sony. A skoro byłby zweryfikowanym developerem Sony to miałby dostęp do Dev-kita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu mówić o szansach? Są jakie są. Wypełniasz formularz i albo spodobasz się SIE albo nie i nie będą z tobą pracować.

Z ludzi o których wiem że aplikowali każdy dostał, ale nie było innego wyjścia. Nie idziesz do Sony z platformówką zrobioną ze zlepionych przykładów.

 

O współpracy z Nintendo wiemy tylko tyle że dopiero zaczynają wspierać indyków. A GameMaker chyba nie ma szans na eksport. Były plotki o tym że da radę, ale ostatnio pojawiły się informacje o tym że premiera Hyper Light Drifter na konsoli Nintendo została odwołana z powodów problemów z portem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...