Skocz do zawartości

Android - reklamy video


hgter

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

{EDIT: na dole sam sobie częściowo odpowiadam)

 

 

Planuję reklamy do gry na Androida. Jednym z pomysłów, które chciałbym wykorzystać jest wyświetlanie graczowi reklamy video w zamian za pewne korzyści w grze.

 

Macie jakiś pomysł jak to uruchomić optymalnie?

 

Póki co skupiam się na AdColony. Jeżeli dobrze zrozumiałem do tego służą opcje V4VC (Videos For Virtual Currency).

 

Opisane to wszystko jest tutaj:

http://help.yoyogames.com/hc/en-us/article...-AdColony-v1-3-

 

Natomiast tam pojawia się informacja, że należy używać opcji Client Side Only z ustawieniem na off i żeby wykorzystywać zewnętrzny serwer do obsługi tego bo tak będzie bezpieczniej. Kurde, ale to jest paranoja. W grę zagra może z pięć osób i oni mi radzą stawianie oddzielnego serwera? Tylko nigdzie nie mogę znaleźć opisu jak to rozwiązać, gdy damy Client Side Only na on. Da się to w Game Makerze zrobić?

 

Może ktoś z Was robił takie reklamy u siebie?

 

Albo z innej strony: Czy jeżelibym olał zupełnie mechanizm V4VC i po prostu, gdy użytkownik sobie kliknie na przycisk w stylu "Chcę 1 ładny diament za obejrzenie reklamy", wyświetlał mu filmik przez AdColony_ShowVideo a potem dawał diament to coś się złego stanie? Może z jakimiś zasadami AdColony to jest niezgodne?

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

 

PS: Ech, uwielbiam te sytuacje gdy znużony szukaniem wrzucam post na forum a potem szybko sam znajduje odpowiedź. Okazało się, że zamiast czytać najlepiej sprawdzić. Po założeniu konta na AdColony i pobraniu dema z yoyo (pisząc powyższego posta zapomniałem, że są) udało mi się sprawdzić, że video reklamy za korzyści dla gracza działają także bez zewnętrznego serwera. I to całkiem sprawnie. Jedyne ograniczenie jest takie, że przed wyświetlaniem reklamy pojawia się okno z pytaniem od Adcolony i po reklamie kolejne z informacją, że dodano tyle a tyle danej jednostki płatniczej (np. diamentów). To ogranicza trochę zastosowanie w sytuacji, gdy chcę zamiast dodawania waluty dać jakiś efekt w grze (np. podwoić zyski na jakiś czas) bo zawsze będzie ten komunikat o dodaniu waluty. Ale to już projektowo da się obejść.

 

Czyli AdColony działa, a korzystaliście może z podobnego mechanizmu w jakiś innych sieciach reklamowych?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...