Skocz do zawartości

Threef streamuje


Threef

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: NA RAZIE BRAK

 

Gatunek: Top-Down Space Shooter

 

Opis: Zaczynam wkręcać się w streamowanie na Twitchu. Cel jest taki aby w końcu wrócić do prac nad 2 Guys 1 Gun, a tam obiecałem że sporo prac będzie na żywo na streamach. Tylko że wciąż jestem początkujący. Dlatego zacząłem streamować coś nowego, czego nie będę się wstydził albo nie jest sekretem. No i ten temat ma służyć niejako do powiadomień o streamie. Ja się głupio czuję spamując ale chłopaki chcą wiec chyba będę to robił w tym temacie. Więc ostrzegam przed penta-postami!

 

I tak na streamach zaczęła powstawać nowa gra. Robimy space shootera który będzie zintegrowany z Twitchem. W ten sposób to widzowie będą decydować o niektórych elementach gry. I ta integracja już jest. Można wpisywać komendy na zmianę parametrów statku, albo spawnować więcej przeciwników/sojuszników.

 

Ciężko napisać cokolwiek o grze w tym momencie więc opis będzie jeszcze edytowany.

 

Autorzy:

Programowanie:
Damian 'Threef' Komorowski

Grafika:
HuderLord, Threef

Muzyka:
Tymczasowo brak

 

Stream

Zazwyczaj od godziny 10:00 maksymalnie do 14:00. Niestety nie regularnie, nie w każdy dzień.

www.twitch.tv/threef_games

 

Screeny:

dbi6ENV.png

 

FPSEFbM.jpg

 

 

 

Aktualności:

26-02-16 - Zrobiliśmy uniwersalny system dla broni który będzie mógł być jeszcze rozwijany. Teraz nie ma różnicy czy broń to shotgun, rakieta czy mina. Różnią się parametrami.

29-02-16 - Poza strumykiem zrobiłem jakiś zalążek UI

01-03-16 - Zrobiliśmy radar. Ślicznie pokazuje jednostki.

03-03-16 - Zaczęliśmy planować umiejętności i zrobiliśmy Dash

 

Następny stream powinien być dopiero w piątek. Zaczniemy wtedy dzielić bronie na moduły które będzie można przypisywać do statku i ulepszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Pierwszy link z downloadem!: https://gmclan.org/up3900_3_Twitch_Project_..._1_0_0_0_e.html Dajcie znać jak bardzo okropne jest sterowanie!

 

Słówka wyjaśnienia:

Sterowanie najlepiej padem, ale jak ktoś nie ma to klawiaturą i myszką jest tak:

- Celowanie jest w kierunku myszki

- Strzał jest jednym z 3 skilli Z, X, C

- Ale żeby się poruszać trzeba odpalić dopalacz SPACJĄ

- Jeszcze jest R dla tych którzy zabiją wszystko, zginą albo gdzieś polecą w kosmos. Bo kosmos ma to do siebie że się nie kończy więc łatwo się zgubić

 

Twitch:

Gra może być połączona z Twitchem. Do tego trzeba skonfigurować plik ini.

"Twitch channel" to nazwa kanału na którym będzie stream.

"chat user" to nazwa naszego użytkownika

"user OAuth" to nazwa pliku w którym zapisany jest nasz OAuth czyli odpowiednik hasła. Wygenerować OAuth możńa na wiele sposobów. Najłatwiej odwiedzając tę stronę.

 

[Translations] to komunikaty które pojawiają się na czacie.

Teraz będąc podłączonym pod Twitch gra będzie sprawdzać co zostaje napisane na czacie.

Tak więc np komenda !help wyświetli komunikat z ini.

Komenda !spawn enemy doda nowego przeciwnika. I tak dalej.

 

Zmieniłem teraz zachowanie AI i rozdzielczość gry. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też wyrzuciło wirusa, co powiem, że jest trochę dziwne, bo mi zawsze wyrzucało, że wirus dopiero po włączeniu,a nie zanim pobiore (błąd wykryło mi w procesie googla chroma).

Teraz mi od razu blokuje połączenie z linkiem downloadu, co za bullshit xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym skręcaniem właśnie taki miałem pomysł aby zmienić jakoś gameplay. Mnie samego to trochę wkurza. Na klawiaturze gra się spoko, ale na padzie gubię się. Wzięło się to stąd że chciałem zrobić takie AI dla botów, a gracz nie może mieć aż takiej przewagi więc musi być ograniczony podobnie. :P

Teraz pobrałem Avasta żeby przelecieć skanem i zobaczyć czy coś mam na dysku nie fajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowałem stream na YT. Dostępny jest pod jedną playlistą:

. Btw ktoś może pamięta co było robione w pierwsze 3 dni? Bo chciałbym dać jakąś nazwę, a nie chce mi się oglądać co kiedy było robione. :/

 

Ogółem pozbyłem się tego dziwnego ograniczenia skrętności przy dużych prędkościach. Zamiast tego jest ograniczenie przy prędkościach wykraczających poza maksymalne, czyli przy dashu który dziś też zrobiłem.

 

Następny stream prawdopodobnie z piątek i będziemy robić moduły dla statku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...