Skocz do zawartości

program do tworzenia muzyki


krzemo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, trochę zdziwiłem się, że nikt nie rzucił takiego tematu..

..ewentualnie nie umieścił jego sedna w tytule (jak ja to zrobiłem). Jednak przeglądanie wszystkich tematów nazywających się "muzyka" trwałoby sto lat..

 

dobra do rzeczy:

 

słuchajcie mili panowie, chciałbym porwać się na jakiś poważniejszy projekt (do tej pory zrobiłem kilka małych..) możliwe, że komercyjny a do tego potrzebuję dobrego programu do tworzenia muzyki. Do tej pory robiłem midy we fruity loops ale chciałbym teraz stworzyć coś na poziomie.

 

Stąd moje pytanie: jaki polecacie program do tworzenia muzyki? Mój FL się nie nadaje bo.. uhm.. powiedzmy że kapitan tego statku ma opaskę na oku, papugę na ramieniu i drewnianą nogę...

 

Od razu chciałbym zaznaczyć, że (a jakże by) najlepszy byłby darmowy program który pozwala na komercyjne wykorzystanie dzieł stworzonych w takim programie. Może takie istnieją...

 

...a jeśli nie ma to może znacie jakiś w sklepie steam?

...a jak nie na steam to gdzieś indziej?

 

na koniec wspomnę, że cenię sobie uniwersalność tego typu programów - raz imitujesz prawdziwe pianino a innym razem tworzysz kawałki w stylu 8-bit..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki że myślisz o "Programie". Program to tylko DAW (Digital Audio Workstation). Od programu zależy gdzie masz okienko loopów, gdzie wpisujesz midi, etc. To nic nie ma znaczenia dla samej muzyki. Za muzykę odpowiadają pluginy, zazwyczaj VST lub VSTi. Te pluginy są często samowystarczalnymi programami które zwyczajnie maja masę inputów. DAW po prostu obsługuje te inputy jako midi, suwaki albo presety.

 

Nie ma różnicy jakiego DAW używasz (chyba że jest bardzo ograniczony), liczy się co potrafisz wyciągnąć z VST. A VST możesz mieć podpięte do dowolnego DAW. Ty pewnie zainstalowałeś FL z domyślnymi VST które wiem że są bardzo ubogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic co by biło FL w kwestii możliwości/obsługa nie znajdziesz- jeżeli nie odpowiada Ci FL to obstawiam że na 99% nie potrafisz wykorzystać jego mocy- bo ma przeogromne możliwości- jak dla mnie to taki Game Maker świata muzyki.Ale tak jak napisał Threef - możliwości poznasz jak się wyposażysz w odpowiednie pluginy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że moja metafora o kapitanie statku z drewnianą nogą jest nieczytelna więc może spróbujmy inaczej:

 

ja bardzo lubię FL, to właśnie w nim stworzyłem m.in. moje midi w moich grach (no i masę muzyki jako takiej). Problem jest tego rodzaju, że marzy mi się tym razem stworzyć komercyjne dzieło a oryginał FL jest drogi. FL Studio + ALL Plugins Bundle kosztuje 685 euro ;) w skali dużego studia do gier jest to suma śmiesznie mała, jednak z pozycji amatora już dość duża.

 

stąd właśnie ten temat - o potencjalnych zamiennikach. Ostatecznie ściągnę FL demo, zapiszę projekt jako midi i za każdym razem będę importował to midi i przywracał pluginy -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah. No to zupełnie cię nie zrozumieliśmy. xD

 

Nie orientuje się w żadnych zamiennikach. Wszystko co znam jest płatne a i tak każde VSTi jakie ja chcę też są płatne. Wiec nawet jakbym znalazł jakiś darmowy DAW który by mnie zadowolił to i tak pluginy są płatne.

 

Ja jak czasami siadam do muzyki to pracuję na Cubase 5 i Sylenth. C5 chwalę sobie za przejrzystość i to że mogę robić automatyzację od razu z głownego ekranu (nie pamietam jak to się nazywa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam wielu muzyków "cyfrowych" (no tych analogowych też ale to nie ważne :P) Dzięki nim też znam tych którym się chociaż trochę udało i miałem też kontakty do kilku labelów.

 

To nie istotne. Ważne jest to że korzystanie z piratów nie jest czymś dziwnym. 50% muzyków przyznaje się że korzystało z piratów. A pewnie 25% dalej korzysta. Problem się robi jak już coś z tego zarobisz i zdecydujesz że dalej będziesz korzystać z pirata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurczę... a to jest ciekawe...

 

mój pomysł z midi ma tę zaletę, że pliki mało ważą no i chyba nie da się dociec którego programu się używało. Midi to midi.

 

Hmmm... chyba zaryzykuję z mp3. Przecież pomimo moich chęci pewnie i tak nic z komercyjnego użytku mojej gry nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MuLab - naprawdę fajny program i darmowy, dużo bardziej mi podpasił niż FL Studio, którego nigdy zresztą nie lubiłem :) -> http://www.mutools.com/mulab-downloads.html

 

Ewentualnie możesz spróbować klasyki wśród softu do muzyki, czyli OpenMPT (czyli OpenModlugTracker). Naprawdę dobry sofcik, ale trzeba trochę w nim przykozaczyć zanim zacznie się robić dobrą muzyczkę :) -> http://openmpt.org/

 

Oba programy obsługują bez problemu wtyki VST tak więc nie powinno być problemu :red_bandana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...