Skocz do zawartości

Dwa problemy z androidem


Husky7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Niedawno wziąłem się za przeniesienie gry na androida. Wyskoczyły mi 2 błędy z którymi nie umiem sobie dać rady :( (posiadam GM:S)

 

W pierwszym, kiedy przyciskam w ikonkę oka, zapisuje ona aktualny stan gry, przenosi mnie do innego roomu. Gdy już w nim jestem, klikam powrót który wczytuje zapis gry a gdy wracam pokazuje mi się coś takiego jak na drugim zdjęciu. Nie mam pojęcia z czego może to wynikać.

 

Cw8lJW6.pngURocsXL.png

 

2. Czy moglibyście mi doradzić w jaki sposób mogę wywołać klawiaturę z androida? Czy muszę coś wgrywać?

 

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klawiatury. Działa na pewno przy get_string/get_integral(jest jeszcze get_string_async/get_login_async(name, password), ale nie wiem dokładnie co robi). Ja tak robiłem

Druga opcja to narysowanie jej. Znalazłem np.: http://gmc.yoyogames.com/index.php?showtopic=553495

 

Co do wyświetlania systemowej klawiatury, bez get_* to jedyne co znalazłem to:

https://marketplace.yoyogames.com/assets/245/keyboard

(nie jestem pewien jednak, czy on na pewno wyświetla systemową klawiaturę czy ją rysuje.

 

Ogółem bardzo ciekawe pytanie i sam bym pokombinował, ale nie mam SDK Andorida itp. więc teraz nie dam rady...

Nie wiem czy moje opcje coś pomogły, konkretniejsze rozwiązania może da ktoś kto bardziej w Androidzie siedział...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz systemową klawiaturę możesz ją wywołać za pomocą Java. GMS kompilując pod androida pozwala Ci dodawać kody zaprogramowane w javie jako dodatkowe funkcje.

 

Wiem, że to bardzo ogólna odpowiedź, ale nie chce mi się tego pisać, wybacz :C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klawiatury. Działa na pewno przy get_string/get_integral(jest jeszcze get_string_async/get_login_async(name, password), ale nie wiem dokładnie co robi). Ja tak robiłem

Druga opcja to narysowanie jej. Znalazłem np.: http://gmc.yoyogames.com/index.php?showtopic=553495

 

Co do wyświetlania systemowej klawiatury, bez get_* to jedyne co znalazłem to:

https://marketplace.yoyogames.com/assets/245/keyboard

(nie jestem pewien jednak, czy on na pewno wyświetla systemową klawiaturę czy ją rysuje.

 

Ogółem bardzo ciekawe pytanie i sam bym pokombinował, ale nie mam SDK Andorida itp. więc teraz nie dam rady...

Nie wiem czy moje opcje coś pomogły, konkretniejsze rozwiązania może da ktoś kto bardziej w Androidzie siedział...

Właśnie jak szukałem jakiejkolwiek wzmianki o klawiaturze, znalazłem tylko ten post z Twojego pierwszego linka. Jeżeli chodzi o ten drugi to wydaje mi się, że on ją rysuje. Ogólnie dzieki za pomoc :) będę musiał posiedzeć nad tym przez weekend. Może coś się uda wykombinować. Ale jakby ktoś coś znalazł lub wiedział to niech pisze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie, to zmiana rozmiarów rooma/view :)

Mógłbyś bardziej rozwinąć? :) bo nie do końca wiem o co Ci chodzi. Ogólnie wysokość i wysokość rooma jest dokładnie taka sama jak w tym drugim. Miałem włączone w tych obydwóch roomach opcje "Enable to use of Views" oraz "Visible when room starts". Odznaczyłem je na próbę, ale to nic nie zmieniło. Dalej się tak dzieje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz systemową klawiaturę możesz ją wywołać za pomocą Java. GMS kompilując pod androida pozwala Ci dodawać kody zaprogramowane w javie jako dodatkowe funkcje.

 

Wiem, że to bardzo ogólna odpowiedź, ale nie chce mi się tego pisać, wybacz :C

Z Java to nie wiedziałem. Postaram się czegoś poszukać :) dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...