Skocz do zawartości

Temat zbiorczy na drobnostki


Chell

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Zawsze po kompilacji na androida plik ma w pewnym momencie nazwy "Default" np. "Gra1-Default-0.8.28" - gdzie to można zmienić?Chyba wszystkie możliwe opcje przerobiłem i nigdzie nie widzę możliwości zmiany

To nazwa konfiguracji. Na dole w drzewku zasobów możesz dodać nowe konfiguracje, a przełączać je przed kompilacją na pasku gdzieś po prawej. Co konfiguracja daje? Już nie pamietam bo kiedyś mi się to podobało a potem zobaczyłem że to działa inaczej więc zrezygnowałem z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam zmniejszania i zwiększania viewa korzystając z tego przykładu. Zmieniłem jedynie że powiększanie i zmniejszanie jest jednym przyciskiem.

Jak zrobić żeby centrowało viewa na danym obiekcie? (Próbowałem view_object[0] i nie działa, chyba że źle użyłem)

albo do środka rooma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@I am Lord

to chyba nie jest najnowsza wersja.

Pobierałem to ze 3 razy, pobierałem też z downloadu z yoyo games i w obu są te ograniczenia (max 15 obiektów itd).

Na steamie jest wersja bez ograniczeń ale wywala mi błędy, ciągle coś nie działa i generalnie z tego co widziałem na community to też nie polecają wersji na steama.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

screen__3_.png

Niech ktoś mi wyjaśni, co robią te przecięcia między blokami? Mam tak nie pierwszy raz.

Bloki są co 32 pix i mają 32 pix, w edytorze wszystko pięknie się skleja, a w grze nie zawsze, czasem są takie przerwy, czasem ich nie ma, o co chodzi?

 

Edit: Nie chodzi mi o to, że bloki się nie łączą ładnie, bo to inna sprawa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jak potworna wydajność.

CO do problemu być może skalowanie? Różnica między view a port?

Serio, mocno zalecam Ci mieć mapę jako tileset z grubym clampem i tylko kilka niewidzialnych obiektow solidnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...