Skocz do zawartości

Explorer.exe


LolikZabijaka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z racji tego, że jest to forum po częśći komputerowe, oraz że mam problem, przedstawię sytuację.

 

Mam lapota firmy SZAJSUNG, posiadam go od 2012 roku, nie powiem, komp pracował często na dość wysokich obrotach(gry itp), ale generalnie spisywał się zawsze na medal.

 

Od pewnego czasu dzieje się jednak coś dziwnego, komputer bez żadnej przyczyny po prostu wiesza się na amen, leci wszystko, eksplorator, zacinają się filmy, oraz muzyka, przeglądarka działa, jakby chciała, a nie mogła, generalnie masakra. Problem pojawia się sporadycznie, jednak jest dość uciążliwy. Przeskanowałem kompa Avastem, Spybotem, CCleanerem, powywawałem śmieci z dysku, także mam miejsce nań. Mój system to WIN7 Home premium, 64 bity.

 

Podejrzewam, że jest to jakiś problem z eksploratorem WINDOWS, gdyż albowiem, przy permanentnej zawiesze, pokazuje się wiadomość o możliwości zakończenia tego procesu(o ile i to się nie zawiesi) Zauważyłem również że kiedy jest zawiecha, lampka od wczytywania danych pali się ciągłym światłem(na laptopie). Co robić ? Czy to coś związane z WINDOWS, czy może laptop jest już zmęczony ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź użycie CPU. Dlaczego? Bo ostatnio jest jakaś plaga wirusa na windę i po kolei wszyscy moi znajomi go mają, ja też go miałem, że nagle Ci CPU skacze do 100% i nie da się prawie nic zrobić. Jeżeli nie upewnij się co zjada Ci tyle zasobów, albo wgl co jest przyczyną, czy na pewno sam explorer. Skoro lampka od dysku się pali to może być coś z dyskiem, albo coś wykorzystywać tak bardzo dysk że nic innego nie śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami to raczej nie. Bo wtedy prawie ciaglę jest 100%. Zasoby chodziło mi chociażby o menadżer zadań>wydajność i popatrzeć co tam. Sprawdź też zużycie dysku, grafiki(jeżeli nie jest zintegrowana) i czy nic się nie grzeje. Polecam też użyć liveCD linuxa jakiegoś i zobaczyć czy problem będzie się pojawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor w normie? A dysk i temperatury? Po prostu najlepiej najpierw wykluczyć hardware, a później brać się za software. Chociaż najprościej byłoby użyć liveCD linuxa i zobaczyć czy jest ok. Jak jest, to najpewniej software, albo coś bardziej z dyskiem(bo liveCD korzysta praktycznie tylko z ramu jako pamięci o ile się nie myle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj temperatury mimo wszystko. Może coś jednak nie chłodzi jak potrzeba ;)

 

Termopara mogła się po tylu latach zesr... i prockowi się wydaje że jest w Afryce, a tymczasem mu zimno, mam asusa z tą przypadłością.

Najlepiej byłoby w biosie zabronić mu pomiaru, ale wtedy może się spalić, chociaż jak ma trzy lata to czy go szkoda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacinki są dość częste. Conajmniej raz na godzinę. Właśnie ściągam to co mi poleciłeś, jutro kupię płytę i spróbuję od tej strony. Co jeszcze może być przyczyną ? Dysk i podzespoły są okej, nie wykryło żadnych wirusów, hmmm, dziurawy system ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli Ty masz tak okresowo? Myślałem że po prostu cały czas wszystko ścina. Spróbuj LiveCD, to wyjaśni czy problem oprogramowania, czy sprzętu. Dzięki temu można zawęzić nieco krąg poszukiwań ;p Z drugiej strony skoro to takie okresowe ściny to trochę specyficzne i pewnie wina software, ale posiedzenie chwile na LiveCD może tego nie rozstrzygnąć do końca. Specem nie jestem, ktoś mądrzejszy się pewnie wypowie i pomoże. Ja na razie bym spróbował na innym systemie(właśnie np. z LiveCD) a potem się zastanowił po wynikach po dedukował i myślał co dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaxGaming non stop powtarza. Weź załatw jakieś LiveCD z dowolnym systemem. Odpal ten system z płyty i pobaw się. Posiedź chwilę na necie obejrzyj film i zobacz czy będzie się podobnie zacinać. Jeżeli tak to jest to oczywiście wina sprzętu, a może to być wszytko. RAM, Procek, Dyski albo płyta główna.

Jeżeli po dłuższym używaniu nie odczujesz takich zawiech, to może to być wina Windowsa. Wtedy od razu polecam reinstall. No chyba że Ci szkoda to poproś kumpli z okolicy o pomoc i zamieńcie się dyskami na jakiś czas. Jeżeli twój komp będzie się zawieszał mając w środku dysk kumpla z jego systemem to znów może być wina sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...