Skocz do zawartości

Co nowego u was?


PoxiPol

Rekomendowane odpowiedzi

@Shil: Ja wiem. Własnie o to mi chodziło, że jest inaczej niż w stereotypach. Moim zdaniem ludzie tu są o wiele bardziej przyjaźniejsi i milsi niż w innych miastach ;) A pół roku mieszkałaś, czy od pół roku mieszkasz(wciąż)?

@3r3se7ven: No tak, ale jak grubiej to tym bardziej widać i bez tego taba. Zresztą nie ma co się spierać, każdy pisze jak mu wygodniej ;) Po prostu pierwszy raz spotkałem się z taką praktyką :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 207
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Aktualnie wywróciłem całe swoje życie do góry nogami. Wydupiłem do wawki z 2 przyjaciółmi, znalazłem pracę jako tester gier. A poza tym stara bida alko pato narko ninja. No i nadal potrafię zrobić gównoburzę niezłą. A po godzinach lukruję tu z multikonta Jakim i umiem into matma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Ja jak byłem ramolem, tak jestem. B)

 

Btw. polecacie mieszkanie w Poznaniu czy nie bardzo?

zdecydowanie, bardzo tanie mieszkanka i szystko, fajnie jest wtedy :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

@3r3se7ven: No tak, ale jak grubiej to tym bardziej widać i bez tego taba. Zresztą nie ma co się spierać, każdy pisze jak mu wygodniej ;) Po prostu pierwszy raz spotkałem się z taką praktyką :P

 

Właśnie próbowałem, z lewej jest numeracja linii kodu, oczopląsu można dostać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia nawyków. Ja i pewnie większość nie ma z tym problemu. Tak się przyzwyczaiłeś, ja odwrotnie. Mi jest dziwnie po Twojemu, a Tobie po mojemu :P Ale ogółem rzadko spotykany zabieg z tą tabulacją od pierwszej linijki kodu ;p

W sumie to nic nie przeszkadza, że tak piszesz więc po co zmieniać, ale zawsze mógłbyś kolorowanie zmienić numeracji albo coś ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia nawyków. Ja i pewnie większość nie ma z tym problemu. Tak się przyzwyczaiłeś, ja odwrotnie. Mi jest dziwnie po Twojemu, a Tobie po mojemu :P Ale ogółem rzadko spotykany zabieg z tą tabulacją od pierwszej linijki kodu ;p

W sumie to nic nie przeszkadza, że tak piszesz więc po co zmieniać, ale zawsze mógłbyś kolorowanie zmienić numeracji albo coś ;p

 

Ja się bardzo cieszę że numeracji nie muszę już sam wpisywać ^^

Używam jej tylko jak mi wywali jakiś błąd, więc generalnie to przeszkadzajek taki odkąd goto umarło, jumpto nie żyje.

 

Chyba to przyzwyczajenie, że wkoło musi być ramka, się człowiek za sovieta nauczył i już nie wyprostujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to przyzwyczajenie, że wkoło musi być ramka, się człowiek za sovieta nauczył i już nie wyprostujesz :)

Pewnie tak. Ale tak na prawdę to nic nie zmienia, więc nic nie stoi na przeszkodzie żebyś tak robił. Chodziło mi jedynie, że zaciekawiło mnie to bo pierwszy raz się z czymś takim spotkałem ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Ja będę w tym roku robił magisterkę z fizyki. Pracę też mam, niestety nie ma się czym chwalić (ankieterstwo telefoniczne).

 

Przyznaję się, że robienie gier od dawna mnie nie interesuje. Ostatnio bawiłem się tym z dziesięć lat temu, kiedy byłem jeszcze małym szczylem i dopiero odkryłem Game Makera. Od tamtej pory przebywałem na forum głównie dlatego, że zawsze można tu się było z czegoś pośmiać, czy to z kiepskich gier, czy to z internet drama. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna praca nie hańbi :) Ja kiedyś wylądowałem w opiece nad osobami starszymi, straszliwa robota, ale była z tego kasa. Najśmieszniejsze jest chyba to, że jeśli patrzysz na posty sprzed 5-6 lat i popatrzysz jak się człowiek kiedyś zachowywał, to ma się ochotę sobie samemu spuścić wpieprz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem w mniejszości tych, którzy nadal kombinują z gm'em i nigdy się nie poddali.

Nigdy nic nie mówię w tej kwestii, więc nikt z gmclanu zapewne nie wie(poza Chell), ale jestem w trakcie projektu z pewnym znanym youtuberem.

Szczegóły kiedyśtam w przyszłości.

Tak pomyślałem, że powiem, skoro starszyzna wraca i wspominamy jak nam w życiu (nie) idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem w mniejszości tych, którzy nadal kombinują z gm'em i nigdy się nie poddali.

Nigdy nic nie mówię w tej kwestii, więc nikt z gmclanu zapewne nie wie(poza Chell), ale jestem w trakcie projektu z pewnym znanym youtuberem.

Szczegóły kiedyśtam w przyszłości.

Tak pomyślałem, że powiem, skoro starszyzna wraca i wspominamy jak nam w życiu (nie) idzie.

Ja też wiem ale mnie nikt nie wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli patrzysz na posty sprzed 5-6 lat i popatrzysz jak się człowiek kiedyś zachowywał, to ma się ochotę sobie samemu spuścić wpieprz

aż sobie zrobiłem nostalgia trip po moich postach z 2007, japierdole

no i ja też nie opuściłem gma, nadal co jakiś czas mi się przypomina i coś tam lubię sobie wydłubać, opuściłem natomiast marzenia o karierze w gejmdewie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż sobie zrobiłem nostalgia trip po moich postach z 2007, japierdole

no i ja też nie opuściłem gma, nadal co jakiś czas mi się przypomina i coś tam lubię sobie wydłubać, opuściłem natomiast marzenia o karierze w gejmdewie

Czy tylko ja od lat bawię się GMem i nigdy takich marzeń nie miałem? xD Nie wiem, od zawsze tratuje to jak zabawę. Ew. programowanie może mi się przydać(nie w GMLu, ale tak na prawdę czegoś tam człowiek się uczy, sposobu myślenia czy coś) ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O głupszą robotę niż w programowaniu to trudno.

Ludziom się wydaje że tam się ciekawe rzeczy robi a tymczasem rozwiązuje się tam błędnie postawione problemy, które z punktu widzenia rozwiązującego są kompletnie nudne, niczemu nie służą, a ciekawe wcale.

 

Równie głupią robotę ma grafik, bo robi to co ktoś sobie wymyślił tylko nie ma czasu lub nie wie jak zrobić, ale się przypier... jakby miał to sam zrobić.

 

Ale każdy na początku myśli że będzie daymio a później się łapie za siwe włosy że wszystkie bitwy były jednak przegrane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F9n56rO.jpg

O znalazłem mój cosplay top hata.

 

Haha, programowanie wcale nie jest takie banalne, mylisz się :) Jak pracowałem jako 'programista' (bardziej tester z wiedzą) przez 3 miesące to wiekszość to było szukanie bugów, i rozwiązywanie, a później podaj dalej... Monotonne tak. Banalne? Nie.

Masz strasznie negatywne podejście do życia. Wszystko zależy od twojej etyki i podejścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zupełnie inaczej to wygląda z perspektywy dziewięciolatka, kiedy tworzenie gry nie kojarzy się ze żmudnym programowaniem, a raczej z wymyślaniem fajowych rzeczy :P

zresztą, to były zupełnie inne czasy i zupełnie inne postrzeganie. dzisiaj zarabianie na grach jest sukcesem, ale wtedy było całkowitą abstrakcją. jak wyszło magi to wszystkim opadały szczęki, że to będzie za pieniądze. wszyscy raczej robili sobie gierki dla funu i żeby się podzielić z innymi. nie wiem jak to określić, ale wtedy wydawało się to po prostu, nie wiem, przystępniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O znalazłem mój cosplay top hata.

 

Haha, programowanie wcale nie jest takie banalne, mylisz się :) Jak pracowałem jako 'programista' (bardziej tester z wiedzą) przez 3 miesące to wiekszość to było szukanie bugów, i rozwiązywanie, a później podaj dalej... Monotonne tak. Banalne? Nie.

Masz strasznie negatywne podejście do życia. Wszystko zależy od twojej etyki i podejścia

 

A tak powiedzmy po 5 latach? po 10?

Po 20?

Jak napisałem coś ala ten clown z tutków do GM, to język nazywał się C64Basic, a Związek Radziecki miał bazy w Berlinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
O głupszą robotę niż w programowaniu to trudno.

Ludziom się wydaje że tam się ciekawe rzeczy robi a tymczasem rozwiązuje się tam błędnie postawione problemy, które z punktu widzenia rozwiązującego są kompletnie nudne, niczemu nie służą, a ciekawe wcale.

 

Równie głupią robotę ma grafik, bo robi to co ktoś sobie wymyślił tylko nie ma czasu lub nie wie jak zrobić, ale się przypier... jakby miał to sam zrobić.

 

Ale każdy na początku myśli że będzie daymio a później się łapie za siwe włosy że wszystkie bitwy były jednak przegrane :)

 

SpectacularPointlessBedbug.gif

 

CourteousCourageousIlsamochadegu.gif

 

MedicalUnsightlyGrasshopper.gif

 

no faktycznie, programowanie takich rzeczy wyglada na MEGA nudne zadanie :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy sie zmienily, wieksze mozliwosci, bardziej skomplikowane smiecia.

Oczywiscie w kazdym projekcie przychodzi czas na te nudne monotonne syfy ktorych nikt nie lubi, ale sa fajne momenty jak takie co anty pokazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

//animacje

 

no faktycznie, programowanie takich rzeczy wyglada na MEGA nudne zadanie :/

 

A robiłeś czy tak Ci się tylko wydaje?

 

Jak masz z biegu włażenie na ścianę i rozpoczęcie wspinaczki, a ludzik na wskaźniki nie reaguje, debug robisz, móżdżysz dzień cały i w końcu znajdujesz, że kasowanie jakiegoś glicza jest szybsze od uruchomienia wszystkich wskaźników pozwalających zmienić model ruchu, więc nigdy nie masz kompletu zielonych świateł do rozpoczęcia warunku. I się gapisz całymi dniami w kod i kombinujesz żeby znaleźć że to właśnie tak się stało że się zesr...

 

A to jeszcze żeby była większa spina, robisz sterowanie do robota za kupę złota, i nie zresetujesz sobie jak zasunie w uchwyt, bo robot prawdziwy, uchwyt ze stali narzędziowej, jak przywali to się rozkalibruje, więc jak wciśniesz wykonanie to nie będzie już czasu na pacza, tylko najwyżej telefon do serwisu jak coś pomyliłeś, bo go trzeba będzie rozebrać, złożyć, a Ty na dywanik, bo programiści robią programy, a Ty je przeczytaj i stwierdź czy czegoś nie popie...

No i uruchom wykonanie prototypu :)

 

A jak na ramieniu są serwa po 20kW to jak przysuną w ścianę to można jeszcze remont hali zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam z powagą, widze większe masz doświadczenie niż myślałem :)

Co do robota moge przynajmniej troche się porównać bo teraz programuję maszyny CNC. Pierw się zaczynało od prostych malutkich maszyn, a teraz pokazują nam wielkie obrotowe tokarki czy jak to po polsku nazwać, co się boję dotykać. z 10 czy 20 ton pewno mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...