Skocz do zawartości

Domyślny Seed (GM:S)


Piedro

Rekomendowane odpowiedzi

Domyślny random seed zapewne ustawiany jest z zegara systemowego. Taki "lifehack" do generowania "losowych liczb". Istnieje też funkcja random_get_seed

Podoba mi się mój konkretny domyślny seed (generuje fajny dungeon). Innymi słowy nie mam możliwości poznania jego wartości? To czy jest chociaż jakaś zmienna która ją przechowuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko zaznaczyć że "fajny seed" w tym momencie dużo Ci nie da. Wystarczy że skorzystasz z jakiegoś randomu przed generatorem (np w menu gry) to zmieni Ci się efekt twojego generatora. Oczywiście możesz ponownie ustalić swój seed tuż przed generatorem. I właśnie to powinieneś robić. Dlatego o tym przypominam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko zaznaczyć że "fajny seed" w tym momencie dużo Ci nie da. Wystarczy że skorzystasz z jakiegoś randomu przed generatorem (np w menu gry) to zmieni Ci się efekt twojego generatora. Oczywiście możesz ponownie ustalić swój seed tuż przed generatorem. I właśnie to powinieneś robić. Dlatego o tym przypominam. ;)

Ja na razie nie mam nigdzie "randomize". Używam tylko "random_set_seed(mój fajny seed)" bo o dziwo kedy restartuje grę za pomocą "game_restart()", to seed się zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...