Skocz do zawartości

Problem z interpolate beetween pixels


odmul

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio mieliśmy na forum kogoś z tym samym problemem, trochę nam zajęło zdiagnozowanie tego. Wina jest po twojej stronie, bo twoje grafiki są za duże. Wynika to z tego że silnik gry musi je skalować i wtedy pojawiają się artefakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyć grafiki. Pewnie tła masz większe niż 1024px. Niestety nie można sobie na coś takiego pozwolić. Jak wrócę do domu to dam link do tematu, chyba że mnie ktoś uprzedzi.

 

Nie, nie, nie koniecznie.

 

Dodaj małą przeźroczystą, czarną obwódkę dookoła grafik w których to występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, udało mi się rozwiązać problem. Nie musiałem zmieniać wielkości spritów ani backgroundów. Sprite dostawał dziwną obwódkę. Problemem były niewidzialne pixele (gdzieś Graphic Gale musiał dodać widocznie). Wystarczyło zaznaczyć pustą przestrzeń w edytorze GM'a magic wandem i Ctrl+X. Jeśli chodzi o tła to dłużej przy tym siedziałem, linie pojawiały się dlatego, że w opcjach tła w zakładce Texture Settings było zaznaczone tile horizontal i tile vertical. Po wyłączeniu problem znikł i wszystko wygląda pięknie. Zaznaczę też, że największy background ma rozmiar 2200x1500 i problem również się nie pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...