Skocz do zawartości

Co to za silnik?


Rekomendowane odpowiedzi

Jest info na forum, że nie powinno się odsyłać do Google'a, ale na prawdę mogłeś przynajmniej tyle się natrudzić i wklepać w google przed napisaniem postu :D

 

http://www.godotengine.org/

 

fakt ale dalej nie kumam co to tu robi I co to ma wspólnego z GM iż zasługuje na całkowici oddzielny dział

 

równie dobrze można by zrobić dział dla Unity itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inne silniki, dlatego jest dla Godota osobny dział ;) GMClan jest przede wszystkim o GMie, ale jak spojrzysz na działy to zauważysz, że nie tylko ;)

 

Owszem ale zawsze jakos zwiazane z GM lub społecznoscią Gmclanu dlatego dziwi mnie takie posunięcie zwłaszcza ze istnieje jeszcze z setka innych i zapewne lepszych silników jak już wymieniony Unity czy choćby unreal engine które jakoś na osobny dział nie zasłużyły

 

to coś moim skromnym zdaniem powinno się znaleść w dziale "Kąciki programowania" bo po to raczej powstał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Ale się z choinki urwałeś. GMCLAN będzie stopniowo rewitalizowany i mocniej zorientowany na różne silniki, a nie tylko hermetycznie na Game Makera. To po pierwsze. Po drugie dodałem ten dział, bo za jego promocję będę odpowiadał osobiście ja (popiszę artykuły itd.), a nie mam zamiaru dodawać innych silników, gdzie wiem iż na dzień dzisiejszy nikt za niego tutaj odpowiadać nie będzie. Mógłbym na padakę pododawać UE, Unity, Cocosa itd., ale aktualnie mija się to z celem. Sam słusznie zauważyłeś, że jeszcze istnieje setka innych - i dla tej setki nie ma co tworzyć osobnych działów. GMCLAN pod moim okiem będzie promować Godota. A jak starczy mi kiedyś czasu lub znajdzie się ktoś chętny, to może i Unity. Byle forum z różnymi działami, to każdy może stworzyć. A czemu akurat Godot? Te same pytanie można mi było zadać prawie 14 lat temu - czemu tworzysz stronę o jakimś tam Game Makerze, a nie o ..... (tu wstaw dowolny silnik). Po prostu nie patrzę się na trendy i popularność, tylko na to co mi w duszy gra i temu się poświęcam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ######ście, z chęcią poznam bardziej co to jest, bo wczoraj tylko looknąłem powierzchownie na ich stronie, jednak trochę mnie zaintrygował ten program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu akurat Godot? Te same pytanie można mi było zadać prawie 14 lat temu - czemu tworzysz stronę o jakimś tam Game Makerze, a nie o ..... (tu wstaw dowolny silnik). Po prostu nie patrzę się na trendy i popularność, tylko na to co mi w duszy gra i temu się poświęcam.

owszem z tego co piszesz wypadało by dla Godot stworzyć całkowicie osobną stronę/forum : DD ale teraz to już się tylko droczę

Już kumam o co chodzi dziękuje za wyczerpującą wypowiedzi

 

no nic czekam na jakieś tutki w takim razie :)

 

Ale się z choinki urwałeś.

Jakoś wszyscy mi to mówią chyba coś w tym musi być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Dział Unity też by mógł być. Zapewne ja i Huder to nie jedyni ludzie na GMClanie co kombinują coś z tym silnikiem(chociaz moge sie mylić :D)

no np. ja z taką gierką (może słyszeliście) warlocks vs shadows

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

zaczne reklamować jak to skończe, słyszałem, że to najlepsza opcja, a jeszcze nie skończyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

To macie jeszcze 9 dni, żeby mnie przekonać.

 

Z platform interesują mnie PC i Android, więc robi się już $15. Wiem, że to żadne pieniądze, ale po co płacić skoro Godot oferuje mi to za darmo?

Może nie jest aż tak rozbudowany, ale po tym co do tej pory widziałem spełnia moje wymagania. Przejrzałem też ostatnio trochę opinii i porównań GMS 1.4 i GMS 2 i niestety GMS 1.4 wypada jako strasznie zbugowane narzędzie :-/

 

Tymczasem w Godocie zupełnie od zera po dwóch dniach miałem już w pełni grywalny produkt :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
No i gdzie te artykuły? :-P

 

Bawię się tym od 3 dni i wygląda naprawdę fajnie. Nawet zrezygnowałem z zakupu GMS z HB.

Ni ma. Po prostu miesiąc później zmieniłem pracę, która mnie na długo mocno zaangażowała tworzonym w niej projektem (mijają dwa lata i dopiero teraz go zaczynamy monetyzować, więc już nie muszę siedzieć po nocach jak kiedyś :P). Porzuciłem na ten czas jakikolwiek gamedev i ostatnio mam przebłyski w oczekiwaniu na Godota 3.0. Jedynka miała parę niedoskonałości (m.in. GLES 2.0 - lipa).

 

Ogólnie wersja 3.0 zapowiada się wyśmienicie. A samego Godota najbardziej polubiłem za podejście do instancingu obiektów. Coś pięknego. I jeszcze open source? Nie wyobrażam sobie powrotu do Game Makera. I nie zmieniam zdania, że Godot jest dla mnie tym, czym był Game Maker 15 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...