Skocz do zawartości

Ping


Gibki Kaktus

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wy też ostatnio miewacie problemy z wysokim pingiem? Internet mam 30mb/s, router dobry, filmy dobrze się wczytują, strony śmigają, pliki w mig pobierają, a w grach mam co najmniej 200 pingu.

Ja mam w Vectrze, mój kolega co też ma również boryka się z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ping praktycznie nie zależy od szybkości internetu. Tu pod uwagę brane są przepustowości i odległość pomiędzy komputerami. Więc zawsze lepszy ping będziesz na serwerze europejskim niż amerykańskim. Byś może masz po drodze jakiś kawałek sieci który wszystko spowalnia. Poza tym ping 200 to jeszcze jest niski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz ADSL-a (internet po linii telefonicznej, np. dawna Neo, Netia itp), dużo zależy od kodowania danych na DSLAM-ie (czyli tzw. centralce) oraz samej odległości od niego. W takim wypadku zadzwoń na infolinię techniczną i się dowiedz, czy by Ci nie zmienili kodowania na porcie na fast.

 

Nie mam kompletnie doświadczenia z operatorami kablówki, ale jeżeli masz szczęście ciągnąć internet tzw. osiedlowy, nic nie stoi na przeszkodzie byś pogadał z adminami.

 

A ostatnia możliwość, czyli internet mobilny - tutaj dużą rolę odgrywa zasięg i samo urządzenie końcowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...