Skocz do zawartości

Niedziałający kod platformy


Radarow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długiej przerwie powróciłem do game makera i powoli tworzę grę. Ostatnią z bardziej kłopotliwych jak na razie rzeczy to skok z dołu na platformę. Jest to gra dla 2 graczy więc podstawowy kod nie wchodził w grę więc znalazłem taki oto kod na oficialnym forum:

GML
if vspeed >= 0 //if the player is falling or standing on the platform

{

if !place_meeting(x,y,crosjump) //if you are NOT INSIDE crosjump

{

if place_meeting(x,y+vspeed+1,crosjump) //but you are about to fall into (or are standing on) crosjump

{

if !keyboard_check_pressed(vk_down) //so long as the down button is not pressed

{

vspeed=0; //stop falling

gravity=0; //no, really, stop falling

while(!place_meeting(x,y+1,crosjump)) //while the player is not making a pixel-perfect collision

{ y+=1; } //move another pixel down, until you collide with the platform perfectly

}

else //if the down button is pressed

{

gravity=0.7; //reset to your normal gravity factor as you listed above

y+=1; //make extra sure you are inside the platform so that all the above code is skipped

}

}

}

}

wciąż się uczę więc nie znam się na tym, ale ten kod najprawdopodobniej jest poprawny bo działa w mojej prostej starej gierce ale w tej już nie...

Już nie mam pojęcia o co chodzi, kiedy wskakuje na platformę moja postać nic sobie z tego nie robi a w starej gierce wszystko działało. Kombinowałem z maskami i kolizją ale nic to nie daje. Jak będzie coś potrzebne to wkleję bo nie chce wrzucić czegoś niepotrzebnie żeby nie trzeba było scrollować całego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...