Skocz do zawartości

Walka ze słabościami


MaxGaming

Rekomendowane odpowiedzi

Ponownie zbyt mało czasu. Święta niestety, goście, przygotowania itp..

Ogólnie to nawalamy jak najwięcej kombosów zanim czas nam zleci(te małe kwadraciki pod graczem - jeden = sekunda) ;)

 

http://www57.zippyshare.com/v/wZZiSy0C/file.html

 

 

Przepraszam za brak szablony itp., ale wrzucam i dokańczałem(o ile można cokolwiek tu nazwać dokończonym) w ostatnich minutach. Jutro, albo dzisiaj późniejszą pora poprawie do szablonu, proszę, aby wyjątkowo nie dawać mi warna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czym się przewija dialogi - maszowałem przyciski i jakoś dotarłem do gry po dobrej chwili. zanim się skapnąłem, o co chodzi zleciało mi trochę czasu, zacząłem wykonywać kombinacje, ale czas szybko zleciał i gra się wyłączyła.

jak powiesz, czym się przewija intro to zagram jeszcze raz :s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że double, ale tak to by nikt nie zauważy;. a ostatni post był 3 dni temu, więc chyba nie będzie problemu? W każdym razie przepraszam...

Ale - zrobiliśmy gierki z Adamem(swoją drogą patrząc na jego i moją na pewno przegrałem xD) co nie zmienia faktu, że chciałbym chociaż przegrać, a póki co nasza tura została zapomniana i nie ma nawet głosowania xD Albo przeoczyłem xD Czemu nasza tura nie jest realizowana, w sensie głosowania? Chyba zostaliśmy pominięci xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna gierka. Po pierwsze związek z tematem (Pojedynek) bardzo naciągany, a do tego komunikat błędu po przegraniu gry robi złe wrażenie.

Dlaczego naciągany? Pojedynek i walka to synonimy. Czasu było mało, bo jak umawiałem się to zapomniałem, że "następny weekend" to święta... Grę robiłem w godzinkę niecałą xD Komunikat po przegranej robiłem kilka minut przed końcem czasu, żeby tylko się wyrobić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Dlaczego naciągany? Pojedynek i walka to synonimy.

sjp.pwn.pl/szukaj/pojedynek.html

1. dawny sposób załatwiania zatargów honorowych przez walkę dwóch przeciwników na broń sieczną lub pistolety w obecności sekundantów

2. walka dwóch konnych rycerzy

3. spór między dwiema stronami mającymi przeciwne poglądy

4. w grach sportowych: walka dwu przeciwników

 

Nie ma rady, bez dwóch gości to nie jest pojedynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 w grach sportowych: walka dwu przeciwników

I oto chodziło, a że czasu mało to chciałem to choć trochę przerobić w choć malutką dawkę humoru i ten napis słabość miał być prześmiewczym przedstawieniem fizycznego przeciwnika. Taka była koncepcja, że go jakoś "uczłowiecze", dodam jakieś ręce i nogi czy cuś, żeby było to o wiele czytelniejsze, ale nie było czasu. Ale chodziło mi dokładnie o spłycenie maksymalne pojęcia walki ze słabościami i przedstawienie słabości jako zwykłego przeciwnika :) Koncepcja taka była, jak wyszło i jak Wy to odbieracie to inna kwestia, bo też inaczej miało to wyglądać(zrozumiałem szybko, że będzie mało czasu, ale myślałem, że przynajmniej tyle co w Pixel War, a nie że będzie to nieco ponad godzinka i gra np.: wygrywanie otrzymała dopiero kilkanaście minut przed czasem i bałem się, że jeżeli tego szybko nie zrobię i pojawi się jakiś większy bug to się nie zmieszczę), ale o tym już mówiłem. W każdym razie chodziło mi dokładnie o ten podpunkt, a poza tym na pewno nie chodziło mi już o naciąganiu tematu, a jedynie zabawę słowem i związkami frazeologicznymi co najwyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

związek z tematem (Pojedynek) bardzo naciągany

Zauważyłem że sporo osób na GMClanie nie jest doświadczona z Game Jamami na kilkaset osób. Nikt z was nie brał nigdy udziału w imprezach pokroju Ludum Dare, i naprawdę nie umiecie określić nawiązania do tematu.

Zawsze liczy się oryginalność i stworzenie dobrej gry, dlatego normalne jest 'wygięcie' tematu w jak największy sposób ale aby wciąż zachować ten temat. Przy dużych Jamach bardzo dobrze to widać jak setki osób próbują zrobić tak samo swoje "pierwsze skojarzenie".

 

Co innego że Led dopuścił do YXY sporo tematów które tak naprawdę nie są tematami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze liczy się oryginalność i stworzenie dobrej gry, dlatego normalne jest 'wygięcie' tematu w jak największy sposób ale aby wciąż zachować ten temat.

 

Dokładnie.

 

Co innego że Led dopuścił do YXY sporo tematów które tak naprawdę nie są tematami.

 

Mamy dużo czasu do YXY 2015: Ep2 2016. Zacznij spisywac dobre tematy i mi podeslij to cos z tego bedzie.

 

Edit:268a16ff71.png I am the law wrocil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vader

Tak to ja, mój ty złoty koralu :)

 

W grze fajna jest animacja dialogów (choć za wolna), ale jak przewiniesz spacją to znika aktualny, a pojawia się kolejny. Powinno być, że wyświetla się cały po naciśnięciu i dopiero potem pomijanie. Ogółem gra jest ambitna, jak fabuła brazylijskiej telenoweli, pomysł nie jest skopany, ale limit czasu natomiast już tak. Przypuszczam, że skrypt dialogów z przykładu, a animacje z neta co w efekcie dało niezbyt spójny kolaż. Kmiń na przyszłość tak by sie dalo w to pograc dluzej jak 40 sekund :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...