Skocz do zawartości

zna ktoś sposób na upierdliwości SVN?


DangBean

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was korzysta z SVN w GMS?

Mam taki problem - jeśli dodaję skrypt (lub cokolwiek innego) to GMS nazywa go defaultowo np. script137, zmieniam mu nazwę na moj_skrypt i czasami GMS kiełbasi w svn w ten sposób, że nie można zrobić commit all.

Jedyny sposób jaki na to znalazłem to otwarcie cmd i ręczne:

svn rm "C:\Users\JA\Documents\GameMaker\Projects\project1.gmx\scripts\script137.gml"

 

Bardzo to upierdliwe. Zwłaszcza jak trzeba to kilka razy zrobić przy jednym commit. Zna ktoś może lepszy sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest na to sposób - przesiąść się na GITa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest tak, że ta wbudowana kontrola wersji w GMS strasznie ssie i lepiej po prostu korzystać np. z TortoiseSVN?

 

Z Tortoisa korzystam tylko jak chcę zrobić diff'a z poprzednia wersją. Moim zdaniem fajnie mieć te ikonki w GMS przy obiektach i skryptach, człek wie gdzie ostatnio grzebał.

Raz zrobiłem commita w Tortoisie, przy otwartym GMS i GMS mi zgłupiał, kompletnie pogubił ikonki. To było co prawda w 1.3, może teraz byłoby lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zrób to po bożemu i zmigruj repo do gita i korzystaj z SourceTree. Zaoszczędzisz sobie masę czasu i problemów.

 

Środowiska typu GMS są dobre do pokazywania zmian w plikach, historii itp., ale do zarządzania commitami lepiej korzystać z narzędzi do tego stworzonych. No i SourceTree ma wbudowany GitFlow - czysta ######stość!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...