Skocz do zawartości

Klawiatura bezprzewodowa, same problemy.


Moho

Rekomendowane odpowiedzi

Hej buraczyny, mam dziwny problem z nową klawiaturą. Jest to model Omega OKB003B. Bezprzewodowa na bluetooth. Nowa, kupiona w sklepie a już podczas pierwszego użytkowania pojawiły się problemy. Czasami klawiatura wydaje się być lekko opóźniona albo w ogóle nie kontaktuje przy wciskaniu klawisza, dlatego wychodzi mi czasem coś takiego na przykładzie "tekst" to - "ekst" itp. W dodatku czasami potrafi ją przymulić tzn, wciskam spację przez kilka sekund to poleci kawałek, zatrzyma się, puszczę spację i poleci dalej. To samo z pozostałymi klawiszami. Gram np w Crysis, poruszam się w prawo, puszczam klawisz prawo a postać idzie dalej przez kilka sekund w prawo. Najlepsze jest jednak to że gdy wciskam klawisz który zdaje się być esc (nie ma napisanego na nim esc, jest tylko kwadracik) to włącza się przeglądarka, ile razy go nie wcisnę tyle razy się włączy. Do klawiatury nie dostałem żadnego sterownika ani oprogramowania. Nie było też odbiornika bluetooth. Tego używam z innej klawiatury, ale czy w tym byłby problem? Przecież to tylko zwykły odbiornik, w dodatku działa i wykrywa prawidłowo tą klawiaturę, w czym może być problem, jest uszkodzona? Czy może coś z odbiornikiem? Dodam że korzystam również z myszki bezprzewodowej (z nią nie ma problemu). Zauważyłem też że klawiatura działa respondywnie nieco lepiej gdy odbiornik jest podłączony do przedniego panelu USB na budzie PC. Gdy jest z tyłu to po prostu masakra. Mimo wszystko klawiatura i odbiornik czy z tyłu czy z przodu nie są daleko od siebie oddalone, powiedziałbym że wręcz nie powinno to robić różnicy. Jakieś rady?

 

EDIT: Doszedłem do wniosku że modem który leży na budzie w jakiś sposób zakłuca działanie klawiatury, będę musiał go przenieść w inne miejsce. Jeśli chodzi o esc który uruchamia przeglądarkę to odkryłem że cały rząd klawiszy przypisany do klawisza funkcyjnego FN czyli od esc do F12 i del działa stale pod jego kontrolą (czyli chcąc użyć klawisza esc muszę przytrzymać FN), więc moje aktualne pytanie brzmi jak ten klawisz funkcyjny w takim razie włączyć, a raczej zmusić żeby był włączony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...