Skocz do zawartości

GM Studio - Spersonalizowanie obiektu


Husky7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pewien problem, próbuje stworzyć coś takiego:

Po kliknięciu odpowiedniego przycisku w grze (np. plusa) tworzy mi się nowy obiekt (kwadrat), otwiera się okno w którym będzie można wybrać i wczytać własną grafikę. Gdy zostanie ona już wybrana program automatycznie ją wykadruje do danego rozmiaru i przypisze/wstawi ją do tego kwadratu. następnie wyświetli się pole w które będzie można wstawić link do strony który będzie przypisany do tego konkretnego obiektu (W dowolnej chwili Kiedy kliknę w ten kwadrat otworzy mi się ta dana strona przypisana do niego w przeglądarce). Tak za każdym razem gdy kliknę plus.

 

Moglibyście mi pomóc? Nie mam pomysłu jak coś takiego zrobić :(

Jeśli pisze zbyt chaotycznie to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie rozumiem jeszcze tych bardziej zaawansowanych działań na zmiennych.

Temat był wcześniej na pytaniach dla początkujących, ale nikt nie odpowiadał i nie byłem pewien czy zamieściłem go w dobrym miejscu.

Nie jestem całkowicie początkującym ale też nie zaawansowanym :/

 

W jaki sposób "zapisać"/przypisać ten podany adres do tego obiektu na stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W create wstawiłem "zmienna = get_string("Podaj adres..","http://");" a w mouse: left prssed "url_open(zmienna);" ale zaraz gdy obiekt się pojawi, plansza robi się cała biała, i dopiero gdy parę razy wyłącze uruchomie gre, na tej białem planszy wyskoczy mi okienko "podaj adres". Gdy wpisze i zatwierdze, biały kolor znika i widać już normalnie cały room. To błąd w GM czy w kodzie?

Po kliknięciu na obiekt otwiera mi się ta strona którą wpisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Create obiektu wstawionego w roomie jest wykonywany przed pierwszym draw, wiec jesli zatrzymasz program za pomoca show_message lub get_string w create, dopoki nie zatwierdzisz nie dojdzie do draw wiec jest pusty, bialy ekran.

 

pisze z tabletu sory za ewentualne niejasnosci i bledy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, pojedyńczy obiekt pojawia się dopiero kiedy kliknę na odpowiedni przycisk. Wstawiłem get_string w mouse left pressed i dalej to samo. Teraz odkryłem, że kiedy wyskoczymi biała plansza i nacisnę enter, zniknie i pokarze mi się wszystko normalnie razem z tym obiektem ale jak na niego kliknę otwiera mi stronę "http://". Jeśli utworzę drugi obiekt, wtedy już nie ma tego białego pola i wszystko działa normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...