Skocz do zawartości

Zablokowane Team War Zone - Demo


Pieter

Rekomendowane odpowiedzi

bigshark dobrze zrobię inne sterowanie. A co do robienia gier na przykładzie to zależy od twoich umiejętności. Pozwólcie że wykorzystam do sterowania przykład z gmclanu, ale nie jestem pewny czy go użyje. Aha potrzebuje 3 osób to przetestowania mojego silniku opartego na dll'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po screenach i wypowiedziach zapowiada się ciekawie. Ok, ściągam. A tu... BDĘ! Instalka! Wobec tego nie zagram. :( Rozumiem, że profesjonalne gry, które mają swoje potrzebne miejsca w rejestrach, itp. potrzebują się instalować. Ale dla GMowej gierki, niestety nie mój rejestr przeznaczonym będzie... Pieter, daj to w zipie, albo rarze. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wy macie problemy... Jeden drugiemu podkłada miny. Tworzycie taką atmosferę, że wątpię aby ktoś teraz chciał wychylić się z jakąś słabszą grą - rezultat tego będzie taki, że to forum stanie się tylko dla bardzo zaawansowanych, bo umieszczając tutaj słabą grę zostanie obrzucony błotem, porównany do reszty użytkowników ich wytworów. Panowie uspokójcie się, bo to co czytam teraz to jest po prostu śmieszne i co najgorsze nie na miejscu, bo to jest już OFF-TOP. To forum nie jest do porównywania siebie nawzajem i nie jest miejscem do udowadniania kto jest mądrzejszy, a kto głupszy, albo uzdolniony i nie uzdolniony. Natomiast jest to miejsce gdzie każdy ma prawo przedstawić swój projekt, który zarówno ma prawo być z błędami, chyba dlatego powstał ten dział DEM GIER.... Dajcie chłopakowi pracować nad tą grą i tyle. Jak zrobi nowy kod, to dobrze bo to Polak, czyli człowiek od nas i będziemy mogli się chwalić że nie tylko na zachodzie potrafią robić gry MP, a jak nie zrobi, to nie rzucajcie w niego słoikami, tylko dajcie mu szanse w innym projekcie...

 

Ja już swoje zdanie wypowiedziałem na temat gry i nie komentuje całej reszty. Ładna grafika i przyjazny system w MENU, a to że gra ma błędy, to normalne w każdej fazie projektu... To że wykorzystał przykład z forum, to nie znaczy że jest beznadziejny, czasami lepiej uczyć się na przykładach, po to są one tworzone.

 

Nie czepiam się tylko wypowiedzi akurat do tej gry - ktoś może pomyśleć, że widzę coś niesamowitego w tej grze dla mnie i dlatego jej bronie, tylko po prostu czytając inne działy już dawno miałem ochotę na swoje trzy grosze, gdzie ciągle się kłócicie jak dzieci w podstawówce. Twórzcie gry, a nie wrogów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borek dziękuję ci z obronę i za wtrącenie "3 groszy" do sprawy :) Tak jak już mówiłeś przykłady są po to by się z nich uczyć a silniki po to by z nich korzystać. To tak jak z silnikiem quake 3. Tyle firm z niego korzysta a nic do nich nie maci. Ja korzystałem z silnika ultimate mplay bo jest free i jest prosty więc dlaczego mnie krytykujecie? Dlatego że wykorzystałem też sterowanie z przykładu z tego silnika? a co jeżeli sam napisałem to sterowanie bez patrzenia i wyszło mi takie samo? A o grafikę się nie martw. Bo to jest moja grafa. Jedyne co nie jest moje to krzaki i hełmy gości cała reszta jak apteczki bronie worki z piaskami, ciała gości i wszystko w menu razem z konsolą oraz kolorowanie słów i liter, kursory itp to moja robota. Nie rozumiem dlaczego jeszcze nie staliście się jak to Borek ujął "tylko dla zaawansowanych" skoro u was 100% kodu ma być napisane przez autora!

 

EDIT:

 

a co do tego mojego własno-ręcznie napisanego silnika sieciowego. Napisałem go ale pod TCP muszę go przepisać pod UDP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej nie no to trzeba wyjasnic. No bo w tym momencie poszkodawanych jest wielu użytkowników :

- Ci którzy robile gre, ale zostali zmieszani z błotem po tym jak ktoś powiedział że to przerobiony przykłąd z GMA

- Ci któzy robią nieco słabsze gry ale od podstaw .... i które są oryginalne.

 

Czekam na dowody Tymona.

 

 

PS. Pozatym korzystanie z czyjegoś przykładu nie jest az tak wielkim złem . Gorzej jeśli gra jest bardzo podobna , zmieniony tylko ukłąd plansz i grafika. No bo po co nam takie coś ? Nie lpeij podać linka do pierwowzoru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowody to ja sam mogę pokazać. dam wam link do silnika a tam jest ten przykład. po grzyba czekać na tymona?

 

http://forums.gamemaker.nl/index.php?showtopic=137480

 

porównaj przykład z moją grą i zobaczysz że nie jest aż tak podobna.

 

@Marmot: to nie chodzi oto. ja zrobiłem grę a nie przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównaj przykład z moją grą i zobaczysz że nie jest aż tak podobna.

 

Jak dla mnie to to do złudzenia przypomina towją grę... a raczej twoja gra do złudzenia przypmina ten przykład.

Zmienione menu, jeden nowy gun i granaty, konsola i wyszukiwarka serwerów... do wszystkiego oczywiscie użyte są przykłady. Także wkład w prace to tak... 20%? i poprzerabiane przykłady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pablo tak sobie to tłumacz. Chłopak próbuje się na mnie odegrać bo pokłóciliśmy się na gg <_< dał bym ci kod i byś porównał z przykładem zobaczył byś że to jest dużo razy więcej niż w przykładzie... I naucz się że nie wykorzystałem przykład tylko darmowy silnik przeznaczony do wykorzystania... i czy to oznacza że jak gra jest na "darmowym silniku" to musi być potępiona? Jesteś po prostu zazdrosny że na temat twojej gry się tyle nie dyskutuje :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i czy to oznacza że jak gra jest na "darmowym silniku" to musi być potępiona?
Tak, jeśli praktycznie nic własnej inwencji twórczej się w nią nie włożyło. Mogłeś to ładnie napisać, popracować nad grafiką, dodać kilka bonusów etc. i miałbyś spokój. A Ty poszedłeś na łatwiznę i masz, teraz się nie dziw.

 

Ja nie mówię że jesteś gorszy, a ja lepszy. To że znam się dobrze na GMLu i mam zdolności matematyczne nic nikomu nie powinno mówić. A fakt że nie mam gier skończonych na koncie to moja sprawa.

 

EDIT

pablo1517, nie tak ostro xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż... jak ktoś ci pomoaga mówi tyle a potem co 30s widzi "ale idota","ale lol" "ale down"

a jak chcesz cos wytlumaczyć to pan pieter odrazu "Masz mnie za nooba!!??".

jak ja ci coś wytłumaczyłem że np lepiej ci będzie pisać na UDP niż TCP albo że przypisywanie id zrób na kolejkach a nie jak to ty chciałeś na array to ty za jakis czas mi się tym chwialiłeś ze "aa to na array nie wypali, na kolejkach zrobie" LOL powtarzałeś dokładnie to co ja mówiłem jakbyś właśnie na to wpadł... kozak ostry a na silnikach gotowych gry robi... nie no bez kitu.

To co? jak ja napisze gre i będzie słabsza ale napisana od zera a ktos wyjedzie na gotowym silniku zmieni 15 % czy tam 20% i będzie mi kozaczył mówiąc "ty nie znasz GML za grosz"

 

EDIT:

Sorka Tymon ale wes się nie zdenerwuj na kogos komu pomagasz a potem ten ktoś cię zeszmaci chamsko.

(o widze offspringa słuchasz ^^)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze na gg przyznałem ci rację że na array nie zrobie i napisałem ci to. a to "ale down" itd to była inna rozmowa. Kłuciliśmy się który skrypt pack jest lepszy. Jeżeli ktoś mi nie wierzy że większość kodu to moja robota niech napisze do mnie prześle mu kod źródłowy żeby porównał z przykładem bo i tak nie robie już gry na tym silniku.

 

EDIT:

Zeszmacić? a czego żeś się spodziewał jak cały czas pierniczyłeś mi że skrypt pack w ultimate play pakuje a nie zamienia na string a ten w soc tylko zamienia? upierałeś się nawet wtedy jak mówiłem że mnie to nie obchodzi i że to twoja sprawa z czego korzystasz. i pier***** mi że zakompleksiony jestem bo grę na silniku zrobiłem. aha i uważałeś że to w innych połączeniach ten skrypt nie zadziała bo to jest napisane w SOC. grzecznie ci tłumaczyłem że i tak zadziała a ty swoje. może i jestem wybuchowy ale tylko wtedy jak ktoś jest zaje*** uparty jak ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej a co przeciętnego gracza będzie obchodzić kod źródłowy ? Oprocz menu i mozliwosci zmiany klawiszów nie ma tu peraktycznie nic nowego . Te same drzewka , nawet nie zrobiłeś tego że drzewo ma pień, i żeby nie można było tak swobodnie przez nie przechodzić. W samej grze oprócz efektu kul , i przezroczystosci drzewek nie widze wielkich zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a on ci powiedział że gracza nie będzie obchodził kod źródłowy tylko to jak sie gra... a gra się praktycznie identycznie.

Moje były w 80 % moje bo grafe w większosci to mam z mario ale jest i pare bez mariowej grafy :P jeśli już przerabiam silnik to tylko dla samego siebie żeby cos sprawdzic, się nauczyć.

 

i pier***** mi że zakompleksiony jestem bo grę na silniku zrobiłem.

 

nie nie dlatego tak uważam... tylko to widze po twoim nastawieniu panie "wiem wszystko".

Po 1 nie wolno wam isc do niego po pomoc bo jak mu powiecie że czegoś nie wiecie to będziecie mieli

"LOL <hahaha>" ewentualnie jeszcze "...noob"

a już niedajboze próbujesz coś mu wytlumaczyć to odrazu "nie jestem noobem!"

to byłoby na tyle...

 

EDIT:

 

właśnie ja też chetnie bym ją zamieścił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...