Skocz do zawartości

EwoFigury


Sutikku

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: EwoFigury

 

Gatunek: Symulator

 

Opis: Symulator ewolucji. Nasze formy życia, mają kształt figur geometrycznych. Z każdą mutacją zmienia się jedna statystyka - wielkość, długość nóg, żywotność, typ jedzenia (mięsożercy, roślinożercy, wszystkożercy), kolor. Mięsożercy żywią się muchami, roślinożercy - listkami, a wszystkożercy, jak sama nazwa mówi - wszystkim. (EDIT) Na razie dostępne statystyki:

Wielkość

Szybkość (z tym, że jest zależna od wielkości oraz nóg)

Kolor - on pozostaje bez zmian do momentu w którym, nowe pokolenie zmienia typ jedzenia (jeśli z czerwonego mięsożercy, zmieni się w roślinożerce, to kolor się zmieni)

Typy jedzenia (brakuje mi dobrego określenia) - Roślinożerca, mięsożerca, wszystkożerca.

Nogi - im dłuższe tym figurka szybsza

Czas życia - jeśli nie umrą z głodu, umrą ze starości.

 

Download

 

Autorzy: Sutikku

Programowanie:
Sutikku

Fabuła:
Fabuły jako tako, brak, jednak pomysł zaczerpnąłem od użytkownika Poo-Ding

Grafika:
Background ukradłem z Symulatora darwinowskiej ewolucji zrobionej przez Poo-Ding

Muzyka:
Muzyki brak

Screeny:

Te czerwone istotki to nasze figury

290s9qb.png

To zielone to listki

1060jmv.png

Tutaj natomiast ukazany jest kokon

flzkpk.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te strzałki co mają te figury to nóżki czy wektory ruchu ??

 

Ale gra jest całkiem całkiem :)

 

Poczekamy Zobaczymy , Zagramy I Ocenimy ;)

Nóżki ;> Dam wersje do testowania, jeśli ktoś naprawdę by tego chciał, bo szkoda się kompromitować z mojej strony. Muszę poprawić pokazywanie informacji na temat wybranego stworka (przy dużych ilościach nakładają się na siebie). Dodać zapisywanie gry, informacje na temat pokoleń (coś w stylu takiego drzewka genealogicznego) oraz przyśpieszenie. I może jeszcze jakieś atrybuty np. większe pole widzenia. Najbardziej boli mnie to, że te nasze figurki trochę są głupie, ale co tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie udostępniać EwoFigur, dopóki nie zrobię paru dodatkowych funkcji, ale być może ktoś jest ciekawy jak to wygląda?

Link proszę bardzo! . Wyłapujcie błędy!

WASD zmieniacie pozycje. Od razu powiem coś na temat statystyk

Wielkość - na początku od 8 do 16

Szybkość - Pierwsza EwoFigura, będzie miała zawsze 1, ale reszta już ma normalnie (czyli według wielkości i nóg)

Kolor - Nowa rodzina (pokolenie 0, nowy typ jedzenia) - nowy kolor

Typy jedzenia - Jeśli pisze 0 to roślinożerca, jeśli 1 to mięsożerca, jeśli 2 to wszystkożerca.

Nogi - im dłuższe tym Ewofigurka szybsza

Czas życia - przy jakim wieku umierają.

Pokolenie - które pokolenie, od początku rodziny

Proszę was testujcie i mówcie mi jakie są błędy i co zmienić/poprawić.

Edit: Powiem szczerze...miałem nadzieję, że ktoś przetestuje :< Ale ściągnęła już 1 osoba! Mój kamień milowy :3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze więc :

 

- zrób sobie jakieś menu

- tak w ogóle to o co chodzi w tej grze ! Patrze sobie jak figury biegają sobie po tle !

- jasno niebieska figura mająca prędkość 0.25 przyśpieszyła do 5 a później z powrotem do 0.25 (siła , masa , chleb , kiełbasa xD )

- fajnie by było jak by gracz miał w tym udział (np budował jakieś schrony , podawał jedzenie , czy cokolwiek co by pomogło tym biednym figurką )

- oraz jakby te potworki (oczywiście typ jedzenia 2 ) zjadały roślinożerców , tak jak jest w przyrodzie (wilk zjada owieczkę )

 

Na razie to tyle !

 

Gra trochę przynudza ale coś z tego będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze więc :

 

- zrób sobie jakieś menu

- tak w ogóle to o co chodzi w tej grze ! Patrze sobie jak figury biegają sobie po tle !

- jasno niebieska figura mająca prędkość 0.25 przyśpieszyła do 5 a później z powrotem do 0.25 (siła , masa , chleb , kiełbasa xD )

- fajnie by było jak by gracz miał w tym udział (np budował jakieś schrony , podawał jedzenie , czy cokolwiek co by pomogło tym biednym figurką )

- oraz jakby te potworki (oczywiście typ jedzenia 2 ) zjadały roślinożerców , tak jak jest w przyrodzie (wilk zjada owieczkę )

 

Na razie to tyle !

 

Gra trochę przynudza ale coś z tego będzie

Dziękuje! Właśnie o takie coś mi chodziło! Bo ja naprawdę nie mam jakichś pomysłów ostatnio. Chcę aby wpływ gracza(obserwatora) był jak najmniejszy (ale będzie, może gracz będzie uprawiał roślinki i zwoływał muchy). Co do kanibalizmu - też o tym myślałem, ale szybko by wyginęły, może jakieś limity zrobię. To, że przyśpieszyła to chyba dlatego, że była przy granicy, a zrobiłem taki trochę "na odwal się", kod nie wychodzenia poza mapę (a raczej klocek). Z tym drzewkiem genealogicznym - staram się jak mogę, ale trochę wyrwałem się z motyką na księżyc, w każdym razie spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanibalizm jest wtedy gdy jeden człowiek zje drugiego !!

 

Nazwij to naturą !

 

ale szybko by wyginęły

 

Zacytuję od siebie

 

fajnie by było jak by gracz miał w tym udział (np budował jakieś schrony

 

Zbudujesz schron roślinożercom i będziesz im podawał jedzenie , A mięsożerców puścisz wolno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Kanibalizm jest wtedy gdy jeden człowiek zje drugiego !!

tyczy się to wszystkich gatunków :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle, że CHYBA chwilowo zawieszam tworzenie EwoFigurek. Wznowię ich tworzenie za miesiąc, w gorszym wypadku za dwa. Muszę jednak przyznać, że jestem sam z siebie dumny, bo mi się podoba aktualny stan symulatora, ale mnie ewolucja zawsze jarała ;P Gdyby ktoś miał jakieś pytania to na pewno odpowiem, ale biorąc pod uwagę, że EwoFigurki nie są zbyt rozwinięte, raczej pytań nie będzie. Proszę jednak nie myśleć, że porzucam projekt i mam słomiany zapał! To raczej chwilowa przerwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...