Skocz do zawartości

SoulJah


propaganja

Rekomendowane odpowiedzi

HP musi być paskowate - powód - można zwiększać maxymalne HP - i w tym przypadku skalowanie by się raczej nie sprawdziło, ale z paska SP moge zrobić płonącego gibona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 317
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To zrób parę pasków dłuższe - te od powiększonego HP i krótsze - przy normalnym. Pozniej dajesz tylko warunek i już ;) No bo tak, to faktycznie jak krótki pasek się rozciągnie to dupencja zimna. Możesz jeszcze zrobić tak, że pasek jest cały czas jednakowo długi, tylko po prostu wolniej nachodzi, bo masz więcej HP. Ja mam tak w Almorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy pasek życia do SoulJaha to by był listek cannabisu. W nim byłby pasek, ciemniejszy symbolizowałby ilość życia. Ewentualnie, można zrobić z tym powiększaniem HP taki patent jak w Prince of Persia Warrior Within, czyli na początku maksymalnie możemy osiągnąć życie tylko do kawałka paska, potem z czasem możemy powiększać tą maksymalną granicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 dobre wiadomości.

Pierwsza wiadomość to taka że właśnie opracowuję nowy system combo, i teraz za wprowadzanie ciosów będą słóżyć 2 przyciski a nie jeden, dzięki czemu będzie mozna kleić bardziej wyrafinowane wiązanki. A druga dobra wiadomość to taka że będzie jednak drugie demko - bo rzecz taka jak nowy system walki jak najbardziej przyda sie do przetestowania. W demku będzie prawdopodobnie ok. 30 min. gry.

I jeszcze taka ciekawostka:

pondicornerkl5.jpg

i

screen9kp8.jpg

Taki bonus dla tych co ogladali Jamajskie filmy etc. albo jeszcze lepiej - byli na Jamajce. W Każdym mieście odwiedzonym w grze będą pojawiać się miejsca jakie rzeczywiście stoią tam w rzeczywistości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry zapedzilem sie z tym screenem, duzo lepiej wygląda już nawet w tym momencie ;) A demko nie wiem kiedy jakoś niedługo, nie chce nic obiecywać ;)

screen9dm4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne masz pomysły. Można teraz będzie stosować grę jako zamiennik podróży do Jamajki. :P Ciekawie jest patrzeć jak gra się rozwija (oby tylko nie rozwijała się przez 2 i 1/2 roku jak pewna nasza produkcja :P).

Szczególnie podoba mi się rozłożenie systemu kombosów na dwa klawisze. :thumbsup: Czekamy na pełną wersję. :)

 

Aha! Byłbym zapomniał! Jeśli chodzi o teksty i dialogi, to musisz trochę poprawić system ich wyświetlania. Trzeba dodać ramkę pod tekst i przesunąć napisy trochę wyżej, bo u mnie połowa ostatniej linijki chowa się pod roomem.

 

P.S. Po screenach widać, że używasz Corela. Przynajmniej tak mi się wydaje... :P

 

EDIT: I jeszcze jedno. Nie wiem, czy to było tylko potknięcie, czy rzeczywiście nie rozróżniasz "than" od "then". Wiem, że to ma być "Di Rasta Game", więc mogę nie wiedzieć, że może na Jamajce mają unifikację "than" i "then" . :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie błędów jest dużo sam wyłapałem, możesz mi powiedziec w którym miejscu coś z then pochrzaniłem?

Ja już wychwyciłem "Defeat" czyli przegrać które użyłem w określeniu rozwalić, thing zamiast think, man zamiast my itp. Musze sie wziąść za poprawianie byków.

Takie jest tylko ułatwienie że Patois (czyli Jamajski) jest bardzo luźnym językiem gdzie różne rzeczy można różnie pisać (możesz napisać watter, wata i watta, wszystkie są dobre, to samo z fire i fyah, czy you i yuh), dlatego myśle że nawet jeśli zagra w nią ktoś z Jamajki (a mam zamiar wysłac to np. Gentelmanowi czyli wg. nr 1 jeśli chodzi o Niemieckie Reggae - ciekawe czy w to zagra ;)) - to nie bedzie sie zlewał z mojej pisowni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam po długim niebycie przy kompie - zaglądam w ten temat i widzę, że gra nadal prze do przodu.

 

Suer - fajnie, że idziesz we właściwym kierunku i dodajesz interesujące rzeczy. Też czekam na full/pełną wersję, choć jak dla mnie mnie nie musisz się spieszyć. Wolę dopracowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna - troche zakręcona fotka:

screen10hg8.jpg

ale przedstawia nową bardzo obrotową moc sensi - czyli niedostępne w demie Jah Fly.Dodam że o ile na początku umiejętność będzie średnio skuteczna, to w miare opanowywania sztuki latania może sie ona stać najbardziej morderczm sposobem na niszczenie przeciwników.

ehh po przeskalowaniu nic nie widac wrzuce jakas inna fotke ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

combosów będzie mniej więcej 2 razy tyle, i nie będą się składać z max 3 wciśnięć, a na niektóre z nich trzeba bedzie mieć naprawdę zręczne paluchy/ Pracuje nad tym jak skoncze to bedzie demko.

Moce sensi z wyjątkiem jednej też są już skończone.

Obiecany screen z Jaf Fly:

screen11zg7.jpg

Chociaż ta moc i tak najlepiej prezenruje sie w ruchu, szczególnie spodoba się to tym którzy wymiatali super owcą w wormsach :)

 

 

Acha, i pamiętacie Propaganje? (mówie o grze) - był tam taki motyw - który wg. mnie był najciekawszą rzeczą w tej grze - koncerty (Damiana Marleya & Bounty Killah w 2 rozdziale, i Ziggiego Matleya & Lauren Hill jak leciały creditsy) - w SoulJah, w miasteczku Buff Bay (pierwsza miejscówka do której trafiamy po zakończeniu dema) - będzie można obejrzeć koncert Gentlemana (i prawdopodobnie grającego z nim Martina Jondo [który swoją drogą zagrał świetnie w te wakacje w Wrocławiu, Gentleman grał w Bielawie ale tam mnie niestety nie było) - dopiero zaczołem to robić ale zapowiada sie ciekawie.

gentlemanmachanawijayo4.gif puki co taks ie prezentuje, i ma już 6 różnych animacji tańczenia i nawijania, synchronizacja ruchu warg z muzyką też wychodzi puki co sensownie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawey pomysł :) Naprawdę mi się podoba.

Może trochę inną brodę ma Gentleman ale tak to jest dobry twoja "karykatura".

Mogę się spytać co będą grali w grze na koncercie? :D

Ano mam kilka opcji, prawdopodobnie Gentleman z Martinem Jondo - "Rainy days", albo z Anthonym B "face off"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...