Skocz do zawartości

Polskie litery


Gibki Kaktus

Rekomendowane odpowiedzi

  1. Upewnij się że czcionka na pewno ma polskie znaki
  2. Dodaj nowy font do projektu, wybierając swoją czcionkę
  3. Wpisz jakiś polski tekst w okienko podglądu
  4. Ustaw zakres czcionki na pełen.
  5. Polskie litery powinny pojawić się na podglądzie.
  6. draw_set_font()
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Wystarczy kliknąć ten plusik i wpisać z dużych i małych "zażółć gęślą jaźń", brakujące litery dodadzą się same. Oczywiście font musi je obsługiwać, więc warto ten sam tekst wpisać w podgląd albo sprawdzić w innym programie (nie wiem, Word?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wystarczy kliknąć ten plusik i wpisać z dużych i małych "zażółć gęślą jaźń", brakujące litery dodadzą się same. Oczywiście font musi je obsługiwać, więc warto ten sam tekst wpisać w podgląd albo sprawdzić w innym programie (nie wiem, Word?).

 

Tylko kiedy wpisuję "ó" to zamiast tej zacnej literki pojawia mi się okienko z zawartością katalogu game maker studio :crying: . Można wpisać w notatniku i przekopiować, niestety mam upierdliwy obyczaj pisania komentarzy i co chwila mi taki zonk wyskakuje. Jeszcze fajniej działa "ź".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no prawy xD

 

Dzięki. Działa. Ale to trochę wiocha, bo jak piszę komentarz, to skupiam się na treści, paluszki same piszą i... zonk :blink: .

 

 

Komu i do czego jest potrzebne w GM aby alt-o otwierało folder programu? Z drugiej strony nie ma co narzekać - mogli przecież zrobić alt-C skrótem na formatowanie dysku C:. Dzięki Ci o Durszlaku, że nie zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...