Skocz do zawartości

Poszukuję programisty do zrobienia gierki


Graczoholik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zapragnąłem sobie zrobić gierkę, jednak po próbach stwierdziłem, że sam jej nie zrobię (nie umiem programować). W związku z tym poszukuję osoby/osób, która ogarnia dobrze GML i pomogłaby mi w warstwie technicznej gry (czyli programowanie, skrypty itp). Sam zajmę się grafiką, animacjami, być może udałoby mi się zrobić cutscenki. Mógłbym też zająć się dźwiękiem.

 

Mam 2 pomysły:

 

- platformówka w stylu Shanka (nawalanka + elementy logiczne)

- gra przygodowa/akcji top down z rozbudowaną fabułą (misje jak w RPG, ale bez exp)

 

Żeby nie być gołosłownym, daję linka do profliu na Devianart z moimi paroma rysunkami oraz do postaci do gry, którą niedawno nabazgroliłem.

 

Deviantart

Postać

 

Ktoś chętny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też musiałbym poświęcić czas, żeby narysować postacie, tła, animacje itd. Tylko, że ja nie traktuje tego jak pracy.

 

Pomyślałem, że może jest ktoś, kto też ma ochotę zrobić grę i kto ogarnia programowanie i może ktoś chciałby nawiązać współpracę.

 

EDIT: A kotek bardzo ładny. Liczy się przecież wnętrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też musiałbym poświęcić czas, żeby narysować postacie, tła, animacje itd. Tylko, że ja nie traktuje tego jak pracy.

 

Pomyślałem, że może jest ktoś, kto też ma ochotę zrobić grę i kto ogarnia programowanie i może ktoś chciałby nawiązać współpracę.

No cóż, powyżej 90% nie zrobi ci tego za darmo.

 

EDIT: A kotek bardzo ładny. Liczy się przecież wnętrze :D

Racja, wnętrze liczy się najbardziej. Ja preferuję kocią wątrobę :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najeżdżacie jak na pierwsze lepsze Paqoo, tym razem przynajmniej coś pokazał od siebie (WOW tego jeszcze na tym forum nie było, zawsze tylko "zróbcie za mnie grę")

Temat można uznać za "grafik szuka programisty", to nie to samo co wieczne obiecywane miliardy grodzkiego.

 

BTW gdzie Shadowcat na deviancie? >:C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa poparcia. Należy dodać do tego, że daję wolną rękę do wyboru fabuły i postaci, bo nic nie mam jeszcze ustalone i razem moglibyśmy popracować nad całym wyglądem gry.

 

A dla Shadowcata zabrakło miejsca. Z resztą, na tamte rysunki z x-men szkoda patrzeć, bo one mają już trochę czasu i od tamtej pory polepszyłem skilla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, powyżej 90% nie zrobi ci tego za darmo.

 

 

Racja, wnętrze liczy się najbardziej. Ja preferuję kocią wątrobę :thumbsup:

 

Śmieszy mnie Twoje podejście do tematu, tym bardziej, iż propozycja nie wydaję być się zła, bo idąc Twoim tropem myślenia równie dobrze można stwierdzić, iż 90% osób nie zrobi Ci grafiki za darmo, a Graczoholik wyszedł z ciekawą propozycją przedstawił to co potrafi, a bez wątpienia coś potrafi i grzecznie i kulturalnie spytał czy ktoś by był chętny na taki układ, a Ty jak nie wiadomo kto bezczelnie zaczynasz rzucać zabawnymi tekstami typu: "Oj oj dawaj kasę to zrobię Ci symulator kamień, papier, nożyce"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, ale jakby się skończyło tę grę "for fun" to można by było coś z tą grą zrobić jednak. A propozycja jest w porządku, tylko że musiałby to ktoś, kto aktualnie ma czas na hobbystyczne programowanie przez parę miesięcy. Ale może ktoś się znajdzie, to nie prawda że 90% jest łasa na kasę i za darmo nic nie zrobi. Także powodzenia w poszukiwaniach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"gra przygodowa/akcji top down z rozbudowaną fabułą"

 

Kilka miesięcy to żadna przesada, są tu ludzie którzy nad jedną złożoną grą pracują już ponad rok, może nawet więcej. Tym bardziej jak się ma pracę/szkołę i inne zajęcia. Zrobienie gry to dużo poświęcenia i wyrzeczeń i zjada sporo wolnego czasu. Nie mówię, że się nie uda, ale może być ciężko ze znalezieniem kogoś. Ja np. mógłbym pomóc w wolnych chwilach, ale uprościłbym raczej projekt (który jest pewnie w założeniu dosyć złożony) i nie mógłbym się zobowiązać, że na pewno doprowadzę to do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszy mnie Twoje podejście do tematu, tym bardziej, iż propozycja nie wydaję być się zła, bo idąc Twoim tropem myślenia równie dobrze można stwierdzić, iż 90% osób nie zrobi Ci grafiki za darmo, a Graczoholik wyszedł z ciekawą propozycją przedstawił to co potrafi, a bez wątpienia coś potrafi i grzecznie i kulturalnie spytał czy ktoś by był chętny na taki układ, a Ty jak nie wiadomo kto bezczelnie zaczynasz rzucać zabawnymi tekstami typu: "Oj oj dawaj kasę to zrobię Ci symulator kamień, papier, nożyce"

 

Nie rzuciłem takiego tekstu ani nie oferowałem programowania.

https://www.visionexpress.pl/ :rolleyes:

Ale dobra, nie zaczynam z tobą argumentu.

 

Odpocznij sobie dzień od GMClanu - Uzjel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lechu4444 - w same weekendy to trochę za rzadko, długo by się to ciągnęło. To są moje prace, ale może podobnie jak ty ludzie nie mają czasu? Kto wie.

Chyba tak bo ludzie tutaj mają swoje projekty które ciągną wiadomo że lepiej robi się coś według własnego pomysłu a nie czyjegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleś przychodzi z propozycją współpracy, pokazuje portfolio, wszystko w porządku poza doborem podforum, a tu i tak jazdy nieziemskie

 

no gmclany proszę, nie jestem zainteresowany, ale to jest żenujące

 

edit: a Uzjel już zadziałał, dziękuję droga moderacjo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleś przychodzi z propozycją współpracy, pokazuje portfolio, wszystko w porządku poza doborem podforum, a tu i tak jazdy nieziemskie

 

no gmclany proszę, nie jestem zainteresowany, ale to jest żenujące

 

edit: a Uzjel już zadziałał, dziękuję droga moderacjo, możecie wywalić posta

Kasy im się zachciewa już wszyscy jak Paqoo się zrobili tylko hajs im w głowie, a wszyscy po nim jeżdżą. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie, gdyby nie to że mam ogromny projekt na sobie to w tym momencie już omawialibyśmy fabułę. :)

Uzjel siedzisz teraz nad jakąś grą? Może ktoś inny byłby zainteresowany? Gdybyś chciał zrobić coś mniejszego to możesz dać znać. Coś na co można poświęcić miesiąc, góra dwa. Wtedy mogę służyć pomocą, ale za coś tak dużego jak przygodówka się nie piszę, chyba że wziął byś też na siebie level design.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za chęć pomocy. Dostałem już kilka propozycji, jednak po odpisaniu nie dostałem odpowiedzi więc nie wiem na razie co i jak. Myślę, że jeśli nie dzisiaj, to już jutro te osoby powinny odpisać. Jutro dam znać, czy ogłoszenie dalej aktualne.

 

Ale to w niczym nie przeszkadza, żebyście szukali dalej pomocy dla mnie. Szczególnie jeśli miałby to być moderator, czułbym się zaszczycony :D

 

PS. No właśnie, że też tyle osób ma teraz własne projekty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma za bardzo problemów robieniem pobocznych projektów, o ile nie są one większe od głównego.

 

A co do propozycji: Poproszenie o portfolio działa w obie strony. Mało jest tu na forum grafików i ja staram się dbać aby nie skończyli z ręką w nocniku. :)

 

Powodzenia przy projekcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam fajny pomysł dla Ciebie.Aktualnie przysypiam,jutro doczytam całość postów,teraz słuchaj.Widzę,że luźno do tego podchodzisz ja tak samo.Może chciałbyś być moim grafikiem do mojej platformówki-horror.Robiłbyś ściany,różne elementy,ja też.Dźwięk i programowanie to moja działka.Gra nie byłaby tworzona dla zysku.W wolnych chwilach po prostu o ile by mi chęci na to pozwalały a z moją psychiką jest różnie,bo choruję na depresję i schizofrenie.Często mnie zamula i mam urojenia ale to też na plus,bo zapisuje pomysły do tego horroru o mnie.Za parę dni rzucę może jakimś nowym screenem to zerkniesz co i jak.Tak w ogóle ile masz lat,bo to dość istotne,żeby nie było,że nagle ktoś się obraża itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...