Skocz do zawartości

Komputer do gier


Wojo

Procesor Intel czy AMD ?  

15 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który lepszy ?

    • Intel
      13
    • AMD
      2


Rekomendowane odpowiedzi

elo Gmclan.

 

Zwracam się do was z prośbą o poradę w sprawie składania komputera. Otóż chciałbym złożyć komputer w cenie do około 2100zł. Moje wymagania nie są jakieś zbyt wielkie - po prostu chciałbym sobie pograć w jakieś nowsze gierki typu Battlefield 4 lub Saints row 4 przy dość dobrych ustawieniach graficznych i stałym frameratem. Pierwszą kwestią dotyczącą komputera jest wybór procesora. Wyczytałem, iż procesory AMD są tańsze od procesorów Intel. I stąd ta ankieta, który procesor wybrać. Część rzeczy z obecnego komputera przełożę do "nowego" więc napiszę części jakie potrzebuję.

-Procesor ( 64bit + ankieta :P )

-Karta Graficzna ( proszę o propozycję :D )

-Płyta główna ( Najlepiej cztery wejścia na RAM DDR3 , zintegrowana karta dźwiękowa , jak najwięcej wejść USB i kompatybilna z zaproponowanym procesorem i resztą części )

-RAMY DDR3 ( około 8GB )

-Obudowa ( niezbyt droga )

-Zasilacz.

-Chłodzenie

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i5 lub i7 (500-1100 zł)

Co do karty to ja mam Radeona HD6670, ale teraz kupiłby Radeona HD7770, choć możesz kupić jakiegoś GeForce'a 650 (około 350-500 zł)

Jeśli chodzi o płyty główne to bardzo dobre są ASRocki, mają CrossFire'a i wtedy jak wrzucisz HD7770 x2 to każda gra na full detalach w 2014 powinna pójść. (To jest koszt około 300-400 zł)

do tego kupujesz RAMy np. GoodRAM lub Kingston (200-300 zł)

I jakiś dysk twardy najlepiej SSD choć jeśli nie masz innego dysku do przechowywania plików to lepiej jednak kupić 1 TB talerzowy, bo w przystępnej cenie to SSD nie dostaniesz więcej jak 120 GB (SSD 300-400 zł, zwykły też tyle ale masz 1 TB, a nie 120 GB ;P)

 

Oczywiście wszystko trzeba ze sobą zgrać tak żeby było kompatybilne najlepiej najpierw wybierz model procka i potem pod niego weź jakąś płytę główną (jak mówiłem najlepiej żeby miała SLI lub CrossFire nawet jak teraz kupisz tylko 1 kartę graficzną to potem zawsze możesz sobie dokupić ją później. Na końcu dobierasz sobie RAMY, do tego dokupujesz zasilacz najlepiej 650W, może rodzice na prądzie nie zbankrutują, gorzej jak sam opłacasz prąd ale jak chcesz mieć porządnego kompa to i tak 550-600W musisz dać więc dając te 50-100W więcej mocno nie zbankrutujesz. ;P Obudowę możesz sobie dobrać jaka Ci się podoba wiadomo że jak chcesz przy szpanować przed kolegami to możesz kupić jakąś droższą znanej marki, ale równie dobrze możesz kupić akwarium i zalać kompa olejem co rozwiązuje sprawę chłodzenia, co prawda kiedy widziałem filmik jak takie coś robili był rok 2006-2008, więc nie wiem jak takie chłodzenie radzi sobie teraz, w każdym razie zawsze możesz zdecydować się na tradycyjne chłodzenie, które powinno być dodane do procka (w wersji BOX i jest wliczone w cenę). Oczywiście ceny jakie podałem są bardzo orientacyjne w sumie sprawdziłem tak pobieżnie dokładnie sprawdzałem tylko procek i karty, choć tu też pewnie znajdziesz coś taniej lub drożej. Niemniej jednak budżet masz spory, więc jeśli nie musisz kupować monitora i innych akcesoriów to możesz zbudować na prawdę solidny pocisk. ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do słów lecha:

- Nie kupuj dysków SSD, są dość awaryjne i drogie (a byle jaka awaria i jest problem)

 

Podobno i5 jest wydajniejsze od mocnych procesorów AMD; AMD są faktycznie tańsze, ale żrą prąd cholernie

- 8GB Ramu, no ciężko powiedzieć; w teorii za dużo, w praktyce niektóre gry wymagają tylu ... [nie wiadomo po co]

- Karty AMD mają dużą wadę - jest sterownik, a później nie ma, karta zostaje olana. Nvidia ma drogie grafiki, ale nie olewa klientów

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

dyski ssd były awaryjne jak były jeszcze nowością, mam dysk ssd pod system i przez rok nic się nie stało z nim, nie słuchaj doktora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady :D Dysku mi na razie nie trzeba dlatego o nim nie wspomniałem. Dlaczego tak wszyscy wychwalacie intela ? Słyszałem wiele opinii na temat ich procesorów i dowiedziałem się, że różnią się głównie ceną. Moim zdaniem wiele bym zaoszczędził decydując się na procek AMD. Obudowa też nie musi być do szpanowania tylko chciałbym troszkę większą od tej co mam ( no i kwestia estetyki bo ta co mam jest już nadgryziona przez ząb czasu :P ).

EDIT: Jak coś moja karta to ATI RADEON HD 3600 Series i na problemy ze sterownikami nie narzekam do tej pory :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyski ssd były awaryjne jak były jeszcze nowością, mam dysk ssd pod system i przez rok nic się nie stało z nim, nie słuchaj doktora

 

Jak chcesz

Ale zapewniam cię, że dalej są cyrki

 

Dyski nawet roku nie wytrzymują.

Oczywiście zależy co na nich robisz, jeśli twoim marzeniem jest odpalanie przeglądarki to nie padnie

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Jak chcesz

Ale zapewniam cię, że dalej są cyrki

 

Dyski nawet roku nie wytrzymują.

Oczywiście zależy co na nich robisz, jeśli twoim marzeniem jest odpalanie przeglądarki to nie padnie

 

Fervi

albo jeśli robię na nim wszystko, i nadal nie pada :)

 

może takie awaryjne tylko na linuxie, bo system nie uradza ich ogarnąć :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady :D Dysku mi na razie nie trzeba dlatego o nim nie wspomniałem. Dlaczego tak wszyscy wychwalacie intela ? Słyszałem wiele opinii na temat ich procesorów i dowiedziałem się, że różnią się głównie ceną. Moim zdaniem wiele bym zaoszczędził decydując się na procek AMD. Obudowa też nie musi być do szpanowania tylko chciałbym troszkę większą od tej co mam ( no i kwestia estetyki bo ta co mam jest już nadgryziona przez ząb czasu :P ).

EDIT: Jak coś moja karta to ATI RADEON HD 3600 Series i na problemy ze sterownikami nie narzekam do tej pory :P

Poscieszę Cię i żałuje,że wywaliłem pegazusa,moja karta graficzna to: Producent ATI

Model RADEON X300/X550 Series :crying:

Ale interl pentium 4 3.2 daje mi radę haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady biggrin.gif Dysku mi na razie nie trzeba dlatego o nim nie wspomniałem. Dlaczego tak wszyscy wychwalacie intela ? Słyszałem wiele opinii na temat ich procesorów i dowiedziałem się, że różnią się głównie ceną. Moim zdaniem wiele bym zaoszczędził decydując się na procek AMD. Obudowa też nie musi być do szpanowania tylko chciałbym troszkę większą od tej co mam ( no i kwestia estetyki bo ta co mam jest już nadgryziona przez ząb czasu tongue2.gif ).

EDIT: Jak coś moja karta to ATI RADEON HD 3600 Series i na problemy ze sterownikami nie narzekam do tej pory tongue2.gif

czemu Intel? Jest wydajny, dość energooszczędny, ale drogi. Jeśli mieszkasz na swoim możesz myśleć

AMD jest prądożerny, dość wydajny i tani. Możesz płacić nawet do 3 razy więcej za prąd w porównaniu do Intela (ale raczej tak dużo to nie)

 

Najlepiej mieć dysk talerzowy - zaraz Anty będzie rzucał Genki Damą, ale te dyski są po prostu stosowane - szczególnie w profesjonalnych serwerowniach. SSD jest fajne, jeśli masz jakiegoś SkyDrive (Z truecrypt :P) lub możesz dane przechowywać na innym dysku - szybkość działania jest piękna (i jakaś tam energooszczędność). Najlepiej tutaj talerzowe z 7200rpm (dość szybko jest). Najlepiej jeśli pojemność nie przekroczy 500GB

 

Karty AMD vs Nvidia - W zasadzie problem takowy, że AMD ma dość ciekawe karty, niemniej w pewnym momencie stwierdzą - a nie będziemy rozwijać sterowników i koniec. O ile się nie boisz takich cudów (raczej wątpię czy przejdziesz na otwarte Linuksowe sterowniki [i na Linuksa])

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o o oszczędzanie energii to nie potrzebuję procesora Intel do tego. Zależy mi na cenie części a nie prądu :P. Najwyżej będę mniej siedział przy nim w ramach oszczędzania i wyjdzie zdrowiej xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PlayStation 4. Przez 5 lat, nie będzie trzeba nic zmieniać, gry będą działać bez problemu i pytań czy karta pociągnie, a cena poniżej tej sumy.

 

No tak, ale trzeba schodzić z oczekiwań

Bo grasz w nowości, ale z czasem konsola ma za mało mocy i trzeba zejść troszkę w dół

 

Moim zdaniem konsola powinna być średnio co 2 lata wydawana (nie ważne czy Handheld czy nie) i tylko powinien być filtr kompatybilności, że gra z wersji 1, pójdzie na wersji 2

 

Rynek bardzo szybko się rozwija

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj gnyska, czuć trolling w jego poście.

 

Procesor bierz od Intel, najlepiej i7/i5. Kartę graficzną bym polecił jedną z Nvidia Geforce, jednak to w wypadku droższego projektu. W przeciwnym razie od AMD.

Kup przynajmniej 1 TB dysk HDD, jednak jeśli zostani ci trochę w budżecie, dokup SSD, na którym zainstalujesz swój system (oczywiście, będzie to Gentoo), oraz swoje ulubione gry.

Zyskasz tym samym szybkość ładowania, a na HDD będziesz mógł przechowywać te mniej ważne rzeczy :)

A co do AMD vs Nvidia, chciałbym dodać, że Nvidia ma praktycznie zerowe sterowniki pod Linux, i trzeba to także wziąć pod uwagę. Sterowniki AMD za to działają świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do AMD vs Nvidia, chciałbym dodać, że Nvidia ma praktycznie zerowe sterowniki pod Linux, i trzeba to także wziąć pod uwagę. Sterowniki AMD za to działają świetnie.

Mylisz Nvidia i Nouveau

Nvidia osiąga większą wydajność pod Linuksem, AMD pod Windowsem. Gdzieś był Benchmark. Chociaż nie są to znaczące różnice (do paru FPS)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra a jeśli mielibyście doradzać procek AMD ? To jaki byłby dobrym wyborem ? Zależy mi na mocy a nie na poborze prądu. Z dyskiem twardym jak wcześniej wspomniałem nie mam problemu bo 500 gb mi starcza. Jeśli zostałaby mi spora sumka kabony to może skusiłbym się na jakiś dysk i bym miał dwa dyski. Podstawą jest tu odzysk ! Z obecnego komputera przełożę na pewno nagrywarkę DVD , Ramy DDR3 2 * 1 GB. Monitor , głośniki itp. to są podstawy i nie mam w planach aby je zmieniać. Zależy mi przede wszystkim na stosunku ceny do mocy a procesory AMD są tańsze i mocniejsze niż intel ( pobór prądu nie gra aż tak dużej roli ). Żebyście nie wspominali o wielkich rachunkach za prąd to mogę wam powiedzieć, że z telewizora korzystam bardzo rzadko ( może raz w miesiącu ) i to się wyrówna jeśli o to chodzi :P. No i też przy posiadaniu procka AMD przydałaby się karta AMD ( Nvidia chyba mi odpada ). Naprawdę mi zależy aby posiadać procesor AMD ( zaoszczędziłbym więcej niż na intelu i jeszcze większą moc bym miał ). Najlepiej żeby procek miał 4 rdzenie i dość dobrą moc ( nie wiem jaki jest teraz standard :P ) i chciałbym wspomnieć, że overclocking nie wchodzi tu w grę bo póki co nie chcę mi się z tym babrać :P. Części planuję zacząć kompletować już w przyszłym tygodniu lecz jeśli mi starczy czasu to w obecnym tygodniu spróbuję poszukać płyt głównych i ewentualnie procesorów ( AMD hehe ). Prawdopodobnie w szukaniu pomoże mi kumpel i znajomy więc spróbujemy coś ciekawego znaleźć i postaram się wam wstawić co ciekawego znaleźliśmy. A co do konsoli to może kiedyś zainwestuję w jakąś lecz póki co inwestycja idzie w komputer :D

EDIT: Nie będę używał linuxa ani innych wymyślnych systemów więc nie patrzcie na komputer pod względem linuxa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki trolling? Od 15 lat gram na konsolach i nie zawiodłem się pod względem gier. Na PC - owszem.

 

Ale grasz na tych nowszych też?

A raczej - co kto lubi, ja na konsolę nie przejdę; co najwyżej na emulator :P

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Tak, od Sony mam wszystko co się da, do tego jedną od Microsoftu i dwie od Nintendo. Na PC gra się naprawdę niewygodnie (WSAD ? albo strzałki do sterowania w grze wyścigowej? żarty). OK, strategie są na PC wygodne (Starcraft, Sim City itp.), a co do FPSów kwestia przyzwyczajenia (a że nie ma myszek, no to nikt nie ma przewagi, chociaż ludzie wymiatają równie dobrze i camperzy niesamowici są praktycznie w każdej grze...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko się uda to zaraz omawiam i szukam z kumplem i znajomym te części do kompa. Nie wiem czy dam radę wam dziś napisać czy coś ciekawego znaleźliśmy bo jeszcze na wieczór muszę coś zrobić. Ale żeby nie było ignorancji z mojej strony to bacznie obserwuję temat i czekam na wasze rady :) :red_bandana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy na pewno chcesz grać w te mizerne nowe gry

 

Battlefield ma ocenę 7.7; w pip bugów

Simcity dopiero teraz ogarnęli

 

Jak chcesz, jak chcesz oczywiście, niemniej informuję, że gry mają słabą jakość i już lepiej w Kacz De Klałny grać

Chyba, że jesteś uparty na PC i granie, to napisz, nie będę przeszkadzał :P Ale za 1.5k złotych można mieć dobrego laptopa; energooszczędnego (9h oglądania filmów) i z dobrą wydajnością (oczywiście na architekturze Intela)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Wtrącę swoje trzy grosze, bo porady Ferviego zawsze przyprawiają mnie o ból głowy.

 

Po pierwsze kwestia dysków SSD. Aktualnie z ich awaryjnością jest praktycznie tak samo jak z dyskami tradycyjnymi - kupujesz coś taniego i budżetowego -> spodziewaj się większej awaryjności. Zarówno HDD i SDD mają przecież modele podzielone na klasy, cel przeznaczenia itd. Od sprzętu domowego, do urządzeń pracujących 24/h, np. rekordery wideo, przez urządzenia mobilne, po zastosowania macierzowe i klasy enterprise czyli najwyższej jakości do profesjonalnego zastosowania w stacjach roboczych i serwerach. Im więcej zapłacimy, tym większa solidność i żywotność produktu. Dużo firm hostingowych daje do wyboru przestrzeń serwerową na dyskach SSD przecież. Ponadto Fervi piszesz coś o dyskach talerzowych używanych szczególnie profesjonalnych serwerowniach??? Kurde no nie wiesz o czym piszesz. W tym wątku mówimy o domowym pc, gdzie używa się najtańszych hdd nie przeznaczonych do działania 24/h pod obciążeniem, a takowe warunki są konieczne do celów serwerowych. Ja potrafiłem na serwerach z dużym I/O zajechać domowe hdd w góra miesiąc czasu (SSD zresztą też :P - oczywiście wersje ekonomiczne). Po kupieniu serwerowych edycji dysków - przestały one padać. Ile zapłacisz, tyle będziesz miał spokoju. W profesjonalnych serwerowniach, o których wspominasz, używa się SSD klasy enterprise oraz talerzowych SAS (ale tych pełnoprawnych, a nie talerzowe saty z portem sas). Wiesz ile SAS kosztują? Nówki od HP - 73GB - około 200zł, 146GB około 400zł, 300GB - 600/700zł. I to nie są dyski, które Wojo może sobie kupić ot tak do domowego PC, bo jeszcze mu potrzebny zewnętrzny kontroler SAS, no chyba że kupi drogą płytę serwerową z wbudowanym kontrolerem SAS. Dlatego też nie powołuj się na profesjonalne serwerownie, bo to inna kategoria sprzętu nie pasujaca do domowego PC.

 

Po drugie kwestia gier i sterowników do kart graficznych. Jeśli to ma być komputer do gier, to wiadomo że Windows. Jeszcze nie czas na SteamOS'a. A na Windowsie czy wybierze radeona czy nvidię to jeden pies, gdyż obie firmy pod względem sterowników dbają najbardziej o windowsa właśnie. Wybór marki to w sumie tylko kwestia osobistych preferencji i wydajności konkretnych modeli, czyli stosunku mocy do ceny. Gdyby stawiał linucha, to wtedy tak, mógłby sobie patrzeć na sterowniki, opinie i inne pierdoły.

 

Po trzecie co to znaczy, że konsola z czasem ma mało mocy i trzeba zejść troszkę w dół? Konsola danej generacji zawsze ma tyle samo mocy ile miała na początku przecież. Gry na konsole wydawane są i optymalizowane pod jedną i tę samą konfigurację w ciągu kilku lat. To nie jest tak, że w końcu okresu jej żywotności wychodzą gry, które tną się, klatkują czy nie spełniają wymagań sprzętowych. Kupując konsolę, to masz pewność, że gra wydana i kupiona dzisiaj będzie równie dobrze chodziła na tej konsoli co gra wydawana za 5 lat. W konsolach to grę dostosowuje się do sprzętu, a nie odwrotnie jak w przypadku PC. Może chodziło Ci o to, że konsola w stosunku do coraz nowszych PC ma mniejszą moc, tak? I że gry wydane zarówno na konsole jak i PC, na tym drugim z czasem prezentują się lepiej? To aktualnie przestaje być już problemem. Zauważ iż na konsolach sprzedaje się znacznie więcej gier niż na PC, więc konsole w porównaniu do poprzedniej generacji będą jeszcze bardziej hamować graficzną jakość gier wychodzących na wiele platform jednocześnie. To nie będzie tak, że FIFA 2017 na PC będzie miała znacznie lepszą grafikę niż na PS4, wiesz czemu? Bo EA na konsolowej edycji i tak zarobi znacznie więcej, więc bonusowej jakości dla PC po prostu nie będzie, bo nakład czasowy na stworzenie takowej będzie niewspółmierny do prognozowanych zysków, a po drugie nie będzie faworyzować GORSZEGO klienta, a takim niestety jest pc-towiec. Ponadto żyjemy w czasach, gdzie moc komputerów i konsol jest naprawdę potężna i żeby wycisnąć z tych sprzętów ostatnie soki, to trzeba naprawdę dużych nakładów finansowych, a na takie niewiele firm developerskich może sobie pozwolić. Raczej nie oczekuj wielu ekskluzywów na PC z miażdżącą grafiką - to już dawno przestało być opłacalne. To nie te czasy. Teraz nadeszła era "równości". Żeby Ci uzmysłowić, zobacz ile kosztowało wyprodukowanie najnowszego GTA V - 265 milionów dolarów i jest najdroższą grą w historii oraz przebija prawie wszystkie hollywoodzkie produkcje filmowe. Ile firm na świecie może sobie pozwolić na coś takiego, na poniesienie takich kosztów? Naprawdę, to nie te czasy jak np. 30 lat temu, gdzie pęd technologiczny szedł w zastraszającym tempie. Kiedyś, to wystarczyło podwoić rozdzielczość, zwiększyć paletę kolorów z 16 na 256, powiększyć liczbę spriteów i już był oszałamiający skok jakościowy. A grafikę do całej gry zdolna była ogarnąć jedna osoba! Grę to się po kosztach garażową metodą robiło. A dzisiaj? Nad samymi modelami pracuje sztabów grafików i to miesiącami jak nie latami... Kto za to zapłaci? Tak samo muzyka. Siadał facet przed keyboardem, naplumkał parę motywów na syntezatorze midi w kilka dni i już był hicior. A teraz? Do wielu topowych gier cała filharmonia zapieprza uwertury. To są ogromne wręcz koszta. Technologia idzie w przód, lecz koszt maksymalnego jej wykorzystania też idzie ostro w górę.

 

Po czwarte piszesz o nowych grach jako mizernych. Nie widzisz niekonsekwencji w swoich wypowiedziach? Narzekasz, że konsole będą przestarzałe mocą, ale z drugiej strony i tak stwierdzasz, że nowe gry są do dupy. Takim tokiem myślenia, to niech kupi sobie xboxa 360 i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dysków - ok, od ceny zależy ich żywotność.

Należy zwrócić uwagę, że dyski SSD porządne są nie dość, że drogie, to jeszcze drogie

Dobry dysk talerzowy to koszt koło 250zł

 

Co do sterowników, miałbym wątpliwości. Pamiętaj, że AMD bardzo szybko porzuca swoje sterowniki i można zostać w ... ;)

 

Xbox 360 jest za stary

Gry PC'towe są o wiele lepszej jakości graficznej niż PCtowe - ale to mały pikuś, bo sam Gameplay nudny.

 

Zastanawia mnie czy Wojo faktycznie ma stary komputer, że wymaga wymiany, czy po prostu chce sobie pograć w nudne gierki i zabugowane (nie na darmo BF4 ma od niektórych ocenę "1"), Simcity dopiero teraz jest grywalne. Są lepsze sposoby na wydanie 2k (dziwki, koks, firefox) :P

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranmus ! Człowieku ! Dobrze gadasz !!!

Póki co konsoli nie kupuję bo kabona idzie w kompa. Mój komputer ma już swoje lata i przez ten czas uległ czasowi i wiele rzeczy nie działa tak jak powinno. Tak więc zamiast kupić pojedynczą część do PC to już wolę kupić cały szereg nowych części i mieć na dłuższy czas ( inwestuję w komputer raz na około kilka lat więc chciałbym mi aby na długo taki sprzęt wystarczył ). Na konsoli grać nie lubię ( Mortal Kombat i Fight Night Champion to wyjątki i jedne z moich ulubionych gier :D ) więc wolałbym wpakować kasę w części do komputera. Jak wcześniej wspominałem miałem obgadać części i tak właśnie zrobiłem. Wynikiem naszego internetowego posiedzenia już się z wami dzielę :).

Płyta główna : Asus m5a97 pro

Pamięć RAM : z obecnego komputera wezmę dwie sztuki po 1GB i dokupię tak abym miał 8GB

Procesor: AMD X6 FX-6300

Chłodzenie procesora : SilentiumPC Fortis HE1225

Karta Graficzna: Sapphire Radeon HD 7870 (Prawdopodobnie ta lub o kilka numerków mniejsza bo może mi budżetu nie starczyć)

Obudowa: Jakąś jeszcze muszę znaleźć :P

Co sądzicie o tej konfiguracji ? Czy części będą ze sobą dobrze współpracować ? Może macie jakieś propozycje ( ale takie abym zmieścił się w budżecie ) ?

Z góry dzięki.

PS. Te gry podałem jako przykład wymagań systemowych. Po prostu chcę podążać za standardem dzisiejszym oraz przyszłym :)

EDIT: Ups ! Jeszcze jakbyście mogli podać zasilacz odpowiedni do tego sprzętu to byłbym niezmiernie wdzięczny ! :)

EDIT2: Widzę, że ta płyta główna jest trudno dostępna i mam pytanie czy ASUS M5A97 EVO AMD będzie dobrą alternatywą ? I czy będzie kompatybilna z resztą części ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...