Skocz do zawartości

Tablet Graficzny


Adriann

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsze tanie które znajdziesz to Wacomy (oprócz forum graficznych, świetne opinie znajdziesz o nich m.in na osu.ppy.sh - tablet graficzny też służy tam jako alternatywa do myszki).

Jednak, jeśli szukasz większego (i droższego), to mogę polecić Pentagramy, tylko że się dość szybko niszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

droższego - pentagram?

 

pentagramy to gówno, jak chcesz zaoszczędzić to po prostu kup malutkiego wacoma ze starszej generacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przeciez napisal ze tablet graficzny a nie multimedialny

 

Z tego co wiem są tablety graficzne z ekranem

Od biedy można kupić zwykły tablet i rysik, który reaguje na nacisk, ale to raczej średni pomysł

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"pentagramy to gówno, jak chcesz zaoszczędzić to po prostu kup malutkiego wacoma ze starszej generacji" -

Ja mam pentagrama od roku i nie jest gównem, miałem też wacoma i wolę mojego designera. Tyle że to A5 w A6 rzeczywiście bamboo to jedyny sensowny wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piórko do mojego Pentagramu się popsuło, a zamiennego nie można znaleźć w sieci - ojć! :( A dokładniej, czubek piórka wyleciał (ten rysik taki), i już mi tablet nie reaguje na nic. Gdybym miał kupić nowy, kupiłbym Wacoma - solidne są.

@Offtopic: Wie ktoś może, czy da się kupić piórko do Pentagram Titan P2003?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
"pentagramy to gówno, jak chcesz zaoszczędzić to po prostu kup malutkiego wacoma ze starszej generacji" -

Ja mam pentagrama od roku i nie jest gównem, miałem też wacoma i wolę mojego designera. Tyle że to A5 w A6 rzeczywiście bamboo to jedyny sensowny wybór.

a jakiego miałeś wacoma? W czym lepszy jest twój pentagram?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Ciekawych czasów dożyliśmy - XP-Pen lepszy niż wacom. Przynajmniej w segmencie "budżetowych" tabletów. 
Jakościowo XP-PEN nie odbiega niczym od Wacoma, a jest kilka razy tańszy. Wacom to apple wśród tabletów.

Ja osobiście używam tabletu graficznego firmy XP-Pen Deco 03 drawing tablet i jestem bardzo zadowolony ważne żeby mieć moduł bezprzewodowy, ja do swojego musiałem dokupić ale pewnie teraz robią już w standardzie. Moim zdaniem najważniejsze jest żeby mieć jak największy obszar roboczy tabletu. Tablety działają na innej zasadzie niż myszka, mają stały układ odniesienia względem monitora. więc im większy obszar roboczy tym na większym monitorze można wygodnie pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...