Skocz do zawartości

Instalacja XP na laptopie bez napędu


MaxGaming

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Kupiłem laptopa bez napędu(12") i nie wiem jak wgrać XP :P

Próbowałem wiele sposobów, całe internety zwiedziłem, ale nic.

Najpewniejszy jestem metody z ultra iso:

http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,1415.0.html

Tak samo wgrywałem W7 na innego lapka, ale robię to samo tylko zamiast obrazu do 7 otwieram CD XP.

Wszystko działa na stacjonarce, bo sprawdzałem. Bootuje z pendrive, i chce wgrywać.

Ale na lapka wyskakuję coś w ten deseń "Start booting with USB...", czy coś takiego.

I cały czas widnieje ten napis na czarnym tle i.... nie idzie. Czekałem już 20 min. i nic :/

Przegrzebałem bios, ale nie widzę nic ciekawego.

Wiecie może co może być nie tak?

@edit: Znalazłem: http://forum.dobreprogramy.pl/instalacja-l...ie-t167770.html

Ale XP mam z SP2, a drugiej opcji w Bios nie mam. Mam coś podobnego chyba: SATA Controller Mode Option: Compatibility/AHCI.

Ale z oboma opcjami nie rusza :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce linuxa. Linux jest dla szpanu, ale do niczego więcej się nie nadaje. Potrzebuje normalnego systemu w postaci Windows ;)

Chyba, że linux pozwoli zainstalować Windowsa :D

 

Powiedz to profesjonalistom, ale nieważne

 

Pobierz wersję z SP3

 

Fervi

 

PS. Widzę, że nekrofilia w toku (no prawie, Windows XP jeszcze dyszy przez pół roku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że XP nie ma sterowników do obsługi dysku twardego. Miałem podobny problem. XP z SP3, albo nowszy Windows, lub... Linux (tak, naprawdę).

 

Nie wydaje mi się - oczywiście sterowników do dysku może nie być w systemie, ale tutaj (jeśli dobrze zrozumiałem) system nie bootuje się z Pendrive. Zaproponowałem SP3, bo są największe szanse na uruchomienie go

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakiś nowszy laptop z Uefi? I czy HDD jest pusty czy masz/miałeś już tam jakiś system. Bo jak np wcześniej miałeś na HDD win8 to masz na nim GTP i z win xp nici bo on potrzebuje MBR.

 

A instalatora ci w uefi nie wykryje jak w biosie nie przełączysz kompatybilności.

 

U mnie w nowym laptopie Toshiba Satellite jest w biosie takie coś:

Advanced > system configuration > Boot Mode > UEFI ( zmień na CSM )

po tym pojawi się

SATA controller mode > tutaj zmień na compatibility

 

W ten sposób instalator zostanie wykryty. Ale mówię jak nie ma na HDD MBR to podczas inslacji ci BSOD wyskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakiś nowszy laptop z Uefi? I czy HDD jest pusty czy masz/miałeś już tam jakiś system. Bo jak np wcześniej miałeś na HDD win8 to masz na nim GTP i z win xp nici bo on potrzebuje MBR.

 

A instalatora ci w uefi nie wykryje jak w biosie nie przełączysz kompatybilności.

 

U mnie w nowym laptopie Toshiba Satellite jest w biosie takie coś:

Advanced > system configuration > Boot Mode > UEFI ( zmień na CSM )

po tym pojawi się

SATA controller mode > tutaj zmień na compatibility

 

W ten sposób instalator zostanie wykryty. Ale mówię jak nie ma na HDD MBR to podczas inslacji ci BSOD wyskoczy.

 

Myślę, że nie jest takim noobem, by instalować Windowsa XP na nowym komputerze + powinien dostać komunikat o braku systemu (od razu, bez 20 minut czekania)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, bo nie wiem jakie problemy są z Windowsem - ale XP powinien sobie sam poradzić z GPT i przerobić na MBR / MS-DOS

 

Jeśli ma EFI nawet, to system się nie powinien zabootować z Pendrive (powinien sprawdzić czy jest plik EFI, a jak nie ma, to odpuścić) - tutaj problem jest taki, że czyta mu tego Pendrive'a przez 20 minut i nic nie robi.

 

Dobrze by było wiedzieć jaki to laptop (i czy faktycznie ma EFI) niż cudować

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę z nowszymi systemami, albo ten SP3. Laptop raczej starszy niż nowszy, Intel Core Duo, 2 GB ram. Gdyby nie ram skoczyłbym na W8. Nie wiem jaki ma bios sprawdzę jeszcze. Czy był system - chyba tak, bo to używka, ale nie wiem, bo dostałem go z czystym dyskiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak mówię jak był na dysku kiedyś W8 to został tam GPT. Żeby zainstalować xp musisz przestawić kompatybilność w biosie i poszukać jakiegoś zmodyfikowanego instalatora win xp który potem ci bsoda nie wywali przy GPT. Widziałem takie ale nie ciało mi się już grzebać i zostałem przy W8 tyle że upgreadnąłem do W8.1 i jest znacząca poprawa w wydajności :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak mówię jak był na dysku kiedyś W8 to został tam GPT. Żeby zainstalować xp musisz przestawić kompatybilność w biosie i poszukać jakiegoś zmodyfikowanego instalatora win xp który potem ci bsoda nie wywali przy GPT. Widziałem takie ale nie ciało mi się już grzebać i zostałem przy W8 tyle że upgreadnąłem do W8.1 i jest znacząca poprawa w wydajności :D

 

Co wywalili? Tryb graficzny?

 

Anyway - nie ma EFI, nie ma GPT (tak wynika)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak sprawdzi biosa.

 

Fervi nie mam pojęcia co wywalili ale 8.1 działa szybciej niż 8, przynajmniej u mnie. Jestem nowy przy W8 i się na nim nie znam :D

 

Classic Shell

 

Chodzi o to, że usunęli Aero (Glass?) z Windows 8 i nagle Overspeed

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W8 jest szybsze od W7 i to znacząco, czy od XP top nie wiem. A co do biosu, nie mam jakiejś takiej opcji. Ale mam dziwną naklejkę od XP. Piszę: "Windows XP Pro SimpChn 082" w tytule. To jakaś odmiana Professionala? Teraz przerzucam na pendrive W7 - zobaczymy. Jak nie to jeszcze W8 spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W8 jest szybsze od W7 i to znacząco, czy od XP top nie wiem. A co do biosu, nie mam jakiejś takiej opcji. Ale mam dziwną naklejkę od XP. Piszę: "Windows XP Pro SimpChn 082" w tytule. To jakaś odmiana Professionala? Teraz przerzucam na pendrive W7 - zobaczymy. Jak nie to jeszcze W8 spróbuję.

 

Mam dobrą radę.

 

Pobierz tego XP i nasz nie ********* ... denerwuj ... Co ty, baba jesteś?

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
W8 jest szybsze od W7 i to znacząco, czy od XP top nie wiem. A co do biosu, nie mam jakiejś takiej opcji. Ale mam dziwną naklejkę od XP. Piszę: "Windows XP Pro SimpChn 082" w tytule. To jakaś odmiana Professionala? Teraz przerzucam na pendrive W7 - zobaczymy. Jak nie to jeszcze W8 spróbuję.

 

Simple Chinese. Powodzenia w obsługiwaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...