Skocz do zawartości

Google Play


Madness

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy

Sprawdź kwotę wolną od opodatkowania na ten rok i będziesz wiedział ile możesz zarobić, aby nie płacić podatku. Powyżej tej kwoty nalezy go płacić, albo - czasem da się naciągnąć i zgłosić jako przychód zza granicy i skorzystać być może z przepisu o unikaniu podwójnego opodatkowania. Rok przejdzie, dwa też, ale po trzecim urząd może zwietrzyć przekręt więc prędzej czy później trzeba by założyć firmę.

Przypominam też, że jeśli kwota wolna od opodatkowania wynosi np. 3000 złotych, zarobisz w google 2500, a gdzieś tam pracowałeś miesiąc za 501 złotych, to razem zarobiłeś w danym roku 3001 w związku z tym przekroczyłeś tę kwotę.

 

 

W przypadku Apple wystawiasz im faktury więc tu od razu firma albo podatek 75%

 

 

POLECAM http://antyweb.pl/jak-rozliczyc-przychody-...-i-google-play/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaba konkurencja jeżeli chodzi o gry. To nie jest Android gdzie co godzinę pojawia się x gier.

 

Niby tak, ale masz automatycznie mniej osób do zarobienia (no i mniejszą moc obliczeniową, niż np. w telefonach z Androidem)

 

Według mnie jeśli mobilnie, to przede wszystkim Android i iOS i na końcu WP

 

Fervi

 

BTW. Czy czysty GM (GM 8) upadł na rzecz GM Studio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Na czym byś nie zarabiał, zasady podatkowe są te same - jeśli przekraczasz kwotę wolną od podatku (3091 złotych na 2013 rok) rozliczasz się z każdej zarobionej złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym byś nie zarabiał, zasady podatkowe są te same - jeśli przekraczasz kwotę wolną od podatku (3091 złotych na 2013 rok) rozliczasz się z każdej zarobionej złotówki.

 

No dobra, ale po tej kwocie trzeba mieć działalność gospodarczą już? Czy jak to z nią bywa

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba możesz bez firmy - bo nikt nie kupuje produktów

http://www.engadget.com/2013/05/16/idc-win...ace-blackberry/

Generalnie ilość użytkowników WP ciągle rośnie, ta platforma ma potencjał dla developerów. Do tego, teraz jest o tyle dobry moment na wejście tam, że nie ma jeszcze wielu aplikacji na sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
No dobra, ale po tej kwocie trzeba mieć działalność gospodarczą już? Czy jak to z nią bywa

 

Fervi

 

Jak nie chcesz płacić 75% podatku, to powyżej wspomnianej kwoty.

 

działalność gospodarcza to zarobkowa działalność (...) wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły
jak mówi ustawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kiedyś byłem za androidem to teraz mi się strasznie nie podoba. Zobaczmy sobie sklepik z aplikacjami na wp , na ios i na androida.

Na tych dwóch pierwszych jest utrzymany jakiś poziom lecz na androidzie coraz częściej topowe aplikacje zajmują miejsca scammerskie aplikacje typu "Darmowe Oszustwo gra pobierz !". Szczerze mówiąc to nawet darmowe aplikacje na windows phone są świetnie wykonane a ciekawe jakiej jakości są płatne ! Aktualnie zostałem zmuszony do posiadania nowego telefonu ( SGS Ace II ) i jestem strasznie niezadowolony z najnowszego jelly beana. Aktualizacje systemu mają poprawiać błędy i usprawniać system a nie robić coraz większy syf ! Jeżeli sytuacja z androidem się nie poprawi to przechodzę na inny system mobilny. Dziękuję bardzo za takie olanie klienta. Żeby nie było ,że wgrywam jakieś syfy to na tym telefonie nie mam prawie nic ściągniętego ! Szczerze mówiąc to mógłbym się paprać z rootem i customowymi romami ale oczywiście musiałbym skorzystać z odblokowania bootloadera i męczyć się z tymi wszystkimi pierdołami. Android został zapisany w moim życiu jako świetny system ( Gingerbread choć ICS też mógłby być ) lecz to co się ostatnimi czasy dzieje jest śmieszne ! Dowalmy 999 GB RAM super procesory to wtedy system może się nie zatnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jest z komputerami i Windowsem. Windows XP lekki (dość lekki, nie będę tutaj porównywał do DOS'a czy Win 98), responsywny - i nagle wyszła Vista, po niej 7 i 8 - wyznaczyli trend, gdzie komputer musi być potężną maszyną. Do tej pory się zdarza, że na Celeronach jest poinstalowana Vista i komputer się męczy.

 

Oczywiście Androida mają zoptymalizować (bo czują presję podobno ze strony FirefoxOS, wut) w wersji 5.0, ale to się dopiero okaże

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dadzą nowe pierdoły dostępne w custom romach a system jeszcze bardziej się spowolni ...

 

Podobno 4.4 ma być szybsze od iOS (teraz przeczytałem), od 4.2 niczym innym (prawie) Google się nie zajmuje, a teraz wykupiło firmę, która zawodowo tuningowała Androidy, ciekawie ...

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Gdyby używalność WP była 0.1% i by wzrosła do 0.4% to mozemy mówić o 400% zmiany. A tam gdzie jest 50% i robi się 75% możemy mówić o 50% zmiany. Co się szybciej rozwija? Myślę, że to drugie. Według tego co gnysek dał, Android się szybciej rozwija. (pomijając fakt, że Google w każdej dziedzinie się szybciej rozwija)

 

E: Pod koniec 3 razy napisałem "szybciej rozwija" xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Nie porównujcie wydajności Androida do Windowsa. Zupełnie inna filozofia działania. Kod w Androidzie jest uruchamiany w maszynie wirtualnej, jak javascript w przeglądarce i zawsze będzie niestabilny i z lagami, tak samo jak tam. Dopiero te aplikacje kompilowane przez NDK z C itp. pewnie działają stabilniej, ale też nie jestem tego pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Gdyby używalność WP była 0.1% i by wzrosła do 0.4% to mozemy mówić o 400% zmiany. A tam gdzie jest 50% i robi się 75% możemy mówić o 50% zmiany. Co się szybciej rozwija? Myślę, że to drugie. Według tego co gnysek dał, Android się szybciej rozwija. (pomijając fakt, że Google w każdej dziedzinie się szybciej rozwija)

Nie wiem jak to od Gnyska o sprzedawaniu na Google Playu ma się do rozwoju Androida :P . A mówiąc o tym, co ja dałem wcześniej, to jest to podsumowanie całego świata. Pamiętaj, że np. takie Chiny są zalane tanimi urządzeniami z Androidem (nawet pakują go do niesmartfonów blokując sporo funkcji), a one też wchodzą do statystyk. Za to, ciekawym jest fakt, że np w Polsce Windows Phone ma 19% użytkowników użytkowników smartphonów i ten trend rośnie ( http://www.telepolis.pl/wiadomosci/rekordo...,2,3,27667.html , http://www.telepolis.pl/wiadomosci/milion-...,2,3,29113.html ).

A co do Twoich dywagacji na temat tempa rozwoju - no właśnie to zależy od punktu widzenia. Patrząc na te procenty, względny przyrost, to każdy kto miał cokolwiek do czynienia ze statystyką, powie Ci, że to WP się szybciej rozwija ;) . Natomiast patrząc po liczbach, to Android wygląda lepiej, ale to wiadome, że co jest dłużej na rynku i ma od dawna dobrą opinię, będzie mogło bezwzględnie pochwalić się większymi liczbami. Jednak trend wzrostu jest u WP dużo bardziej pozytywny niż w Androidzie ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...