Skocz do zawartości

Manii Ya Mbio


PsichiX

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Manii Ya Mbio

 

Gatunek: Shooter, Multiplayer

 

Opis: Wraz ze znajomymi wcielacie sie w plemniki rządne zapłodnienia komórki jajowej. Celem każdego z Was jest używanie broni laserowej w celu zniszczenia obrony komórki jajowej i zapłodnienia jej poprzez wtargnięcie do pozbawionej obrony komórki, a także unicestwianie przeciwników, no bo hej, przecież tylko Ty jesteś tak ######sty, że zasługujesz by się narodzić, nie? :) Gra sieciowa działa na wi-fi, więc wszyscy gracze muszą być połączeni do tej samej sieci. Dostępne dwa tryby kontrolera: sensor i wirtualny joystick. Ah, zapomniałem wspomnieć chyba, że to gra na androidy.

Ciekawostki:

- gra z grafik posiada tylko logo moje, xenona, oraz teksture czcionki. cała reszta jest rysowana matematycznie na shaderach. w grze nie ma żadnego bardziej skomplikowanego kształtu niż sprite.

- jak zwykle jest to kolejna gra napisana na telefonie.

- jest to mój pierwszy ukończony projekt wykorzystujący sieć P2P.

- za jakiś czas opublikuję źródła gry.

 

Download: http://db.tt/RUZfIIAT

Rozmiar pliku: 4MB

 

Autorzy:

Programowanie:
Psiks

Fabuła:
Piegusek

Grafika:
Psiks i matma

Muzyka:
Adam Pędzimąż i opengameart.com

Screeny:

SC20130815-165805-1.jpg

 

SC20130815-165848-1.jpg

 

SC20130815-165813-1.jpg

 

SC20130815-165918-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekran trzesie gdy strzelamy. na slabszych telefonach "z biedry" jak moj, plemnik czasem skacze przez opoznienia otrzymywanych danych, w nastepnej wersji bede rozwiazywal problem. dzieki ALT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile paskow (uproszczenie predkosci) wifi masz? u mnie skacze na 1-2 kreskach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem sobie na Navroad Nexo 7 + LG Swift GT540. Na początku napotkałem problem. Odpaliłem grę i wcisnąłem "home". Potem chciałem ją wybrać z listy odpalonych aplikacji, scrashowała :< ( To na tablecie, nie wiem jak na fonie )

 

Co do samej gry:

Grafika jest jakaś taka ... słabej jakości. Czasem zdarzało mi się że grafika miała ostre krawędzie ( na chwile ). Brzydkie kontrolki na ekranie. Cała grafa spoko ( jeżeli chodzi o wygląd, nie jakość ), tylko te kontrolki. Po wciśnięciu dżojstika przenosi kamerkę ( teleportuje ją ), strasznie to widać na tablecie, na fonie troche mniej. Do tego, zdarzało mi się że trząsł się ekran, a pocisk nie leciał. A, jeszcze jedno. Telefon był moim routerem. Odpaliłem gre na tablecie, potem na telefonie. Wybrałem play na telefonie. Gra załadowała się na telefonie od razu, a na tablecie po jakimś czasie ( mimo iż urządzenia były zaraz obok siebie! ).

 

Daję 4/5 ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, problemy z home crashem i niewidocznymi bulletami zanotowane. tylko nie mam pomyslu na kontrolki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boty na weekend, kontrolki tez. o sensorze musze pomyslec. particles w menu? w glownym sa i w grze (te paprochy w tle), ale w lobby tez je dodac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kontrolek to faktycznie dodam im alphe, ale także cieniowanie na krawędziach, żeby lepiej przypominały gałke analogową.

Macie może jakiś pomysł na wizualizację poziomu obrony komórki jajowej? zegarowego jak u plemników raczej nie dam :/ halp me

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno, zostaw kontrolki bo są ładne moim zdaniem, ale zrób bardziej

przezroczyste i może daj opcje od przezroczystości.

O coś takiego mi chodziło :D

 

A co do obrony komórki jajowej, to jedyne co mi przychodzi to zrobić wewnątrz niej takie koło co by się zmniejszało. Aczkolwiek nie wiem czy to będzie dobre :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend poprawiałem kontrolki w scenie gry, oraz dodałem paprochy-particles w tle lobby, ale wyszedł wtedy babol w silniku, którego nie zdołałem jeszcze naprawić (po update tekstu wszystko to, co było rysowane po paprochach było rysowane trybem punktów, a nie trójkątów D: ). Dziś do tego siądę, a jutro zajmę się botami to gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za cenna rade! dzis to zaplikuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawilem buga w silniku przez ktorego nie dzialaly paprochy w lobby i dodalem je tam, poprawilem jeszcze kontrolki, sterowanie sensorem, dodalem plynne podazanie kamery, jakies kosmetyczne zmiany zrobilem i teraz siadam do botow.

dzieki za rady, jestescie wspaniali! jak skoncze dzis boty, to wrzuce nowa wersje do testow i dam znac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodaje obsluge botow w silniku. potrwa to moze pare dni bo i gre do tego trzeba bedzie dostosowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dobre wieści! Pisałem wczoraj ze współzałożycielem programu "100% Indie" (od Samsung Apps) i są jak najbardziej chętni na umieszczenie Manii Ya Mbio w swoim markecie. Wyszło to przy okazji umieszczania tam DaftPada (aktualnei jest w testach). Dla mnie to osobisty powód do dumy, bo Samsung Apps w przeciwieństwie do Google Play nie jest tak przesycony wszystkim i niczym, oraz aby się tam znaleźć trzeba przejsć sporo profesjonalnych testów jakościowych (dzięki któym wyjdą wszystkie niedociągnięcia obu gier).

Tak więc w skrócie: liczę na jakiś większy sukces niż na GP :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
nie jest tak przesycony wszystkim i niczym

bo tam nikt nie ściąga i nikomu się nie chce tam nic wrzucać z tego powodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od paru miesięcy idą ostro w promocje apek w swoim sklepie, głównie pchają ruch w program "100% Indie", więc powinno się rozrastać bardziej (głównie przez hype na indie). Nic nie szkodzi próbować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te weryfikacje jakościowe to nie takie rzetelne, ja tam wrzuciłem Allienz, moją pierwszą grę pod anroida (która była bardzo słaba, w dodatku niedokończona) a i tak została dodana tam do marketu. Problem jest tylko z tym, że strasznie długo to trwa (chyba z 2 tygodnie, podczas gdy do GP apki dodają się od razu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo GP nie ma w ogole testow QA, a w SA maja dwutygodniowe sprinty i wczesniej nie dadza Ci feedbacku - normalny flow ze tak powiem i dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...