Skocz do zawartości

Poradnik wokalny/scream


Nirvan

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Poprzez wiele próśb od ludzi nabrałem większej chęci żeby nagrać poradnik o screamie.

W pierwszej części zawarłem same podstawy przydatne również przy

nauce zwykłego śpiewu, a w drugiej jak można mniej więcej dojść do tego screamu.

 

Jestem ogólnie samoukiem, gdzieś coś tam może mi umkło,

więc jak masz jakąś uwagę to wal śmiało.

 

Piszcie czy da radę tego słuchać To mój pierwszy poradnik, piszcie co poprawić,

żeby następne odcinki były już przyjemniejsze w oglądaniu

 

#1 - Podstawy

#2 - Fry Scream

#3 - Low Scream

#4 - Śpiewanie z chrypą

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle, całkiem przyjemny poradnik, nagrywaj dalej :) Osobiście technika nie dla mnie, wolę głosy pokroju Toma Waitsa czy Marka Dyjaka (chociaż też lubię dziwactwa w stylu pojebów z Napalm Deathu lub też Yamatsuka Eye z Boredoms i współpracy z Johnem Zornem) u których trening to głównie wypicie hektolitrów alkoholu i wypaleniu tysiąca papierosów, ale poradnik całkiem w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alkohol i papierosy niszczą struny głosowe, pogarszają ich kondycje i szybko stają się obolałe :D raczej dzień przed i w dzień koncertu za wiele nie piją, tylko zaraz po koncercie :P

Pierwsza część i początek drugiej jest dobra do nauki zwykłego śpiewu ;) Taka podstawa żeby w ogóle zacząć śpiewać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatw sobie jakiś mikrofon lepszy bo teraz brzmisz jakbyś mówił przez walkie talkie. Najlepiej jakiś taki, który będziesz trzymał w ręce albo przypniesz sobie do koszulki, bo teraz słychać po szumach, że podgłaśniasz :P . Tak poza tym, poradnik całkiem niezły. Powodzenia przy kolejnych odcinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alkohol i papierosy niszczą struny głosowe, pogarszają ich kondycje i szybko stają się obolałe
Co skutkuję bardzo interesującą barwą dźwięku ;) Obczaj sobie chociażby to:

 

 

Bezbłędna stylówa, genialny głos + obowiązkowa szklaneczka whisky na fortepianie. Geniusz, istny geniusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

i to

 

ale bez przesady, najpierw trzeba mieć zadatki na taką barwę głosu. Waits już w wieku 20 lat miał zjechany głos (choć wysoki), więc interwencja alkoholu i tytoniu jest tylko próbą wytłumaczenia genezy tegoż anielskiego brzmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle, całkiem przyjemny poradnik, nagrywaj dalej :) Osobiście technika nie dla mnie, wolę głosy pokroju Toma Waitsa czy Marka Dyjaka (chociaż też lubię dziwactwa w stylu pojebów z Napalm Deathu lub też Yamatsuka Eye z Boredoms i współpracy z Johnem Zornem) u których trening to głównie wypicie hektolitrów alkoholu i wypaleniu tysiąca papierosów, ale poradnik całkiem w porządku.
i to

(...)

ale bez przesady, najpierw trzeba mieć zadatki na taką barwę głosu. Waits już w wieku 20 lat miał zjechany głos (choć wysoki), więc interwencja alkoholu i tytoniu jest tylko próbą wytłumaczenia genezy tegoż anielskiego brzmienia

Ten filmik który podaliście to nie jest growl i jak się będzie palić papierosy/pić w ***j alkoholu, to się będzie miało zachrypnięty głos i mało rozciągalny. Nie próbujcie growlować czyjegoś głosu, bo sobie zniszczycie przeponę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papierosy, alkohol itp to po części tylko mity. Wiem że to nie jest growl, ale ogólnie już tak ludzie to nazywają, to co nagrałem to fry scream, a mój "growl" do którego dopiero nagram film bardziej nazywam low screamem. Do low screamu głównie wykorzystuje się false vocal cords, które prawie całe życie są bez jakiegoś większego użytku w naszym organiźmie więc warto by było z nich skorzystać :P. Przepony się nie zniszczy za chiny, jeśli będzie się z niej poprawnie korzystać i nie robi się tego z czyjegoś głosu tylko może bardziej czyjąś techniką.

 

Edit: 3ci odcinek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...