Skocz do zawartości

"unbind" klawiszy


Cruel_boy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, mam pytanie z cyklu "jak zrobić"

 

Otóż, w step mam przypisane akcje na key press w lewo i prawo, jest to nawigacja w menu. na enter mam wybór opcji(dzwiek i miganie) i alarm[1] = 20

 

w alarmie mam wylaczenie migania

 

 

teraz co chcialbym zrobic:

 

wszystkie te przypisane klawisze - chce, zeby zniknely, tak jak sie robi unbindall na silniku source, kumacie.

i zeby kod wylaczenia tego wszystkiego byl w alarmie

 

w alarmie potem zrobie by pojawil sie objekt odpowiadajacy za menu opcji

 

cel tego wszystkiego jest, aby operowac to menu opcji bez operowania glownego menu w tle, a nie chce robic specjalnie dla tego nowych roomow (w tle loopuje sie juz muzyka, a menu samo w sobie bedzie przezroczyste)

 

po wylaczeniu menu opcji, chce zeby te klawisze z glownego menu znowu wrocily

 

czy jest mozliwosc zrobienia tego bez zmiany roomów? mam calkiem ciekawa wizje ale jesli jest zbyt ciekawa to mozna odpuscic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dobrze zgadłem!

Stwórz sobie jakąś zmienną (menu) i przypisz jej true jeżeli wchodzisz do menu, i false jeżeli z niego wychodzisz. A teraz w każdym miejscu gdzie poruszasz się po menu dodaj warunek z góry. Wygląda na to że masz wielki bałagan w kodzie, jeżeli do jutra sobie z tym nie poradzisz to napiszę Ci dobry przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no spoko, zalatwilem to, ze jak nacisne enter to juz nie moge poruszac sie po menu, dzięki.

 

razem z alarmem mam instance_create - obiekt ktory tworze za pomoca tej funkcji to drugie menu. z tego drugiego menu mozna wyjsc za pomocą przycisku ESC. rzecz w tym, ze jak wychodze, to pierwsze menu dalej nie dziala(oczywiste). jak to zrobic, zeby pierwsze menu znowu zaczelo dzialac po wylaczeniu tego drugiego?

 

EDIT: dobra, niewazne, oswiecilo mnie ze jest cos takiego jak globalne zmienne. dzieki threef za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...