Skocz do zawartości

Sprzedawanie gry, od czego zacząć?


LionX Dagger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jak zapewne niektórzy z was wiedzą ostatnio pracowałem nad 1 gierkę którą chciałbym spróbować wydać (nie twierdze że jest tak dobra by ktokolwiek ją kupił jednak chcę spróbować) za ni więcej jak 1 dolara lub co łaska

 

jednak że zupełnie nie wiem jak się za to zabrać znaczy wiem tyle że chce spróbować ją wydać na desurze (nie wiem czy tam można dać opcje co łaska stąd ten 1$) jakby ktoś tu z bardziej doświadczonych mógł by mi wytłumaczyć co muszę zrobić/posiadać by w ogóle móc spróbować ja sprzedać

np. co potrzebuje

 

-konto w banku, paypal, oba?

-Czy grę mogę wydać pod pseudonimem czy muszę z imienia i nazwiska?

-Czy jest jakiś gotowce licencji dla software czy muszę go napisać sam

-Czy by wpisać kogoś w special thanks muszę mieć jego zgodę

Itp. itd.

 

jestem zupełnie w temacie zielony więc jakakolwiek pomoc będzie mile widziana :3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Z Desury wypłacają również na Paypala, musisz podpisać z nimi umowę, także imię i nazwisko raczej konieczne, ale nie musisz nigdzie publicznie go pokazywać

 

Anyway, wszystkie te informacje można znaleźć w Internecie także zapraszam do szybkiego kursu korzystania z wyszukiwarek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Desury wypłacają również na Paypala, musisz podpisać z nimi umowę, także imię i nazwisko raczej konieczne, ale nie musisz nigdzie publicznie go pokazywać

 

Anyway, wszystkie te informacje można znaleźć w Internecie także zapraszam do szybkiego kursu korzystania z wyszukiwarek ;)

No dobra ale jeśli używam formułki "Copyright ( c ) 20013-2014. by: LionX Dagger" czy bez imienia i nazwiska ona w ogóle jest prawomocna? :P

 

Plus nie mam ani konta w banku ani tym bardziej paypal (Czyli będzie trza założyć a w ogóle się na tym nie znam :/)

 

 

Szukałem, najwyraźniej nie skutecznie jedyne info jakie znajdowałem to na temat sprzedawania itemów z gier i zarabianiu na nich ewentualnie serwerów w których wypełniasz ankiety by zarobić parę groszy

 

 

"The Applications and all materials accompanying the Stand-alone Applications shall include a notice and End User Licence Terms:

(i) identifying the rights of YoYo Games and that they include, are based on and made using the Software; "

^ Czyli że jak ? Muszę umieścić logo yoyogames podczas włączania się gry ? Czy też zamieścić ich w licencji ? No i czy jest już jakiś gotowce co do licencji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

konto można za darmo założyć prawie w każdym banku, nie widzę problemu

 

co do wydawania gry w gmie to pytaj teegeego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak jest zrobiona licencja Hotline Miami i wzoruj się na niej. ( Chyba że nie ma żadnej, nie grałem to nie wiem. )

Mam steamową wersję i w folderze z grą jedyny plik tekstowy to readme w którym jedyne co jest to jak rozwiązywać najpopularniejsze problemy z grą :) . Wewnątrz gry nie widzę też żadnego info, żeby była robiona w GM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam steamową wersję i w folderze z grą jedyny plik tekstowy to readme w którym jedyne co jest to jak rozwiązywać najpopularniejsze problemy z grą :) . Wewnątrz gry nie widzę też żadnego info, żeby była robiona w GM.

 

O ile cytat z pierwszego postu jest z GM 8.0/8.1, bo hotline miami było zrobione w jednym z nich.

(i tego jestem pewien, ponieważ mi się raz wykrzaczył errorem próby ustawienia zmiennej w noone)

 

EDIT:

 

Sprawdźcie Stealth Bastard, jeśli macie, też jest z gm'a.(nie wiem którego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile cytat z pierwszego postu jest z GM 8.0/8.1, bo hotline miami było zrobione w jednym z nich.

(i tego jestem pewien, ponieważ mi się raz wykrzaczył errorem próby ustawienia zmiennej w noone)

 

EDIT:

 

Sprawdźcie Stealth Bastard, jeśli macie, też jest z gm'a.(nie wiem którego)

Żadnej z tych gier nie posiadam poza tym dam w „read me” że zrobione za pomocą game makera 8.1 powinno wystarczyć mam nadzieje

 

nie za bardzo za to wiem jak zabrać za pisanie te licencji by była poprawna

 

GameMaker:Studio ma funkcje od SteamApi.

Jest tam workshop i po 1 gra musi być moją własnością, tu się zgadza

ale za to 2 gra musi być darmowa, co się mi nie zgadza (zrobił bym demo ale gra jest za krótka więc nawet nie wiem jak by demo miało wyglądać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lion, alt poprzez "steam api" mial faktycznie na myśli obsługę steam api.(Jednak do jej włączenia wymagany jest klucz który dostajesz od valve po zatwierdzeniu gry na greenlight, z tego co wyczytałem w dokumentacji, o ile poprawnie)

Ale skoro korzystasz z gm 8.1 to nieistotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
No dobra ale jeśli używam formułki "Copyright ( c ) 20013-2014. by: LionX Dagger" czy bez imienia i nazwiska ona w ogóle jest prawomocna? :P

 

Plus nie mam ani konta w banku ani tym bardziej paypal (Czyli będzie trza założyć a w ogóle się na tym nie znam :/)

 

 

Szukałem, najwyraźniej nie skutecznie jedyne info jakie znajdowałem to na temat sprzedawania itemów z gier i zarabianiu na nich ewentualnie serwerów w których wypełniasz ankiety by zarobić parę groszy

 

 

"The Applications and all materials accompanying the Stand-alone Applications shall include a notice and End User Licence Terms:

(i) identifying the rights of YoYo Games and that they include, are based on and made using the Software; "

^ Czyli że jak ? Muszę umieścić logo yoyogames podczas włączania się gry ? Czy też zamieścić ich w licencji ? No i czy jest już jakiś gotowce co do licencji ?

 

Co to Desury?

 

Do Twoich pytań.Pay Pala możesz za darmo założyć.Oni mają jakiś tam zysk z tego.Konto musisz zweryfikować poprzez 2 niewielkie sumki,które wysyłają Ci na konto bankowe.Dostajesz je i wpisujesz na Pay Palu i wiedzą,że to Twoje.PayPal masz mieć na nazwisko.Jeśli przekroczyć w miesiącu zarobki ponad 4 tys to musisz chyba dać skan dowodu osobistego,żeby nie było,że pierzesz kase przez neta itd.Wiem,że jakieś problemy były z tym kiedyś,dawno tam nie zaglądałem więc se sprawdź w necie.

Ps.Ja też chciałbym sprzedawać swoją gre za symbolicznego dolara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...