Skocz do zawartości

[GM:S] Polish Shader Library


Rekomendowane odpowiedzi

obczaj i powiedz, czy pasuje:

 

Under Water Effect:

Download: https://dl.dropboxusercontent.com/u/9759049/UnderWater.gmz

psl_underwater.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a czy viewy i ich ustawienia sa ok? bo wiesz, tam to dziala tak ze masz kilka view i w glownym rysuje sie gra a w kolejnym efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślij mi na PW projekt, sprawdze czy aby na pewno wsio jest dobrze spiete i czy ja nie popelnilem bledu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz, nei sprawdziles Creation Code rooma - tam wrzucam zawsze wszelkie obiekty warstw dla efektow pelnoekranowych. patrze jeszcze w kod bo dziwnie rysuje teraz i tnie o dziwo.

wiem tez czemu tnie - obiekty musza posiadac ten kod w draw, aby rysowaly sie tylko i wylacznie w glownym widoku, zamiast takze w widoku efektu:

GML
// make sure that it will be rendered only in view[0].

if( view_current != 0 ) exit;

draw_self();

EDIT: Multipass rendering w GM:S to udreka, pokminie i zrobie skrypty do zautomatyzowania rysowania pelnoekranowych efektow w istniejacym kodzie, zeby developer nie musial wlejac we wszystkie obiekty tego triku wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Huder: w sumie dobra opcja! Poczekam więc na to aż przejdzie ten motyw z Early Access do normalnego GMa i przerobie pelnoekranowe wieloprzebiegowe shadery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Huder: w sumie dobra opcja! Poczekam więc na to aż przejdzie ten motyw z Early Access do normalnego GMa i przerobie pelnoekranowe wieloprzebiegowe shadery :)

Wiesz co psysiu daj sobie spokój z tą modyfikacją mojego projektu. Za dużo to roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałbym prośbe o pełnoekranowego shaderka : )

 

konkretniej chodzi mi o to by cały ekran oprócz konkretnych okrągłych obiektów wyciemnił się, a wspomniane okrągłe obiekty zaczęły jarzyć się na żółto( wskazując możliwy wybór graczowi ).

O ile wyciemnienie można by zrobić prosto na surfacach o tyle jarzenie/ świecenie/ pulsowanie to już chyba działka dla shaderów, byłbym wdzięczny za jakiś ciekawy efekt : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam shader od tego, ale zamiast wyczerniac to zostawia kolorowe fragmenty tam gdzie chcemy, a reszta jest wyszarzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strona mi sie nie wczytuje :/

czaje, GM ma problemy z więcej niż jednym viewem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nic, trzebaby to przerobic na gui draw, lub nowe pre- i post- draw eventy, wtedy powinnno zadzialac, ale musialbym miec mozliwosc testowania tego, czego nie mam obecnie :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...