Skocz do zawartości
McO

Portal dla twórców gier indie

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, jest sprawa. Pracuję już KAWAŁ CZASU nad takim portalem, gdzie twórcy gier indie będą mogli dzielić się informacjami o rozwijanych projektach. Ma to być podobne do prowadzenia bloga z nowościami, tylko że we wspólnym gronie twórców. Miejsce znajdą tam twórcy z każdej dziedziny - graficy, programiści, muzycy, projektanci; nie będzie ograniczenia co do technologii czy edytorów (Game Makera, Multimedia Fusion etc.) Wszystko to znajdzie się pod adresem http://gmwrk.pl (gmwrk -> game work). Portal jest teraz w fazie testów i dostępny wyłącznie dla zarejestrowanych twórców. Plan jest taki, aby na razie używać portalu w mniejszym gronie, stopniowo je powiększać i w końcu podnieść kurtynę.

Dokładniejszy opis na czym to polega:

Będąc członkiem społeczności zamieszczasz krótkie wiadomości z warsztatu, a te pojawiają się u obserwujących cię osób. Wiadomości (posty) możesz grupować w projekty. Jeśli chcesz być na bieżąco z pracami innych - dołączasz ich do swojego strumienia. Do dyspozycji jest kilka typów postów, w tym tekst, grafika, muzyka, pliki. W planach jest wprowadzenie możliwości zakładania grup/zespołów twórców, pod szyldem których będzie można dodawać posty.

Na portalu będą dwa typy użytkowników. Pierwsi z nich to twórcy, którzy mogą dodawać posty, projekty i zespoły, obserwować innych, komentować. Drugim typem są spektatorzy (obserwatorzy). Nie będą oni mogli dodawać materiałów, a tylko obserwować twórców, komentować itp. Rejestracja dla twórców będzie bazowała na zaproszeniach. Każdy zarejestrowany będzie miał do rozdysponowania określoną liczbę zaproszeń. Otwarta będzie natomiast rejestracja dla spektatorów. Każdy z nich może zmienić status na twórcę jeśli dostanie zaproszenie. A to wszystko bo: jakość > ilość.

Po co powstaje Gmwrk? Żeby zamiast tematów takich jak ten było specjalne miejsce dla tego typu informacji. Żeby stworzyć jednolity strumień wiadomości o tym co piszczy w warsztatach twórców niezależnych, i żeby każdy mógł filtrować sobie to, co chce otrzymywać.

Co myślicie o tej projekcie? Czy ktoś byłby chętny aby dołączyć do społeczności teraz? Link do projektu: http://gmwrk.pl.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo mi się podoba ta inicjatywa. Sam chciałem pisać takiego bloga, bo przynajmniej dla mnie, opisywanie pracy, którą wykonuje działa bardzo konstruktywnie. Ale skoro ktoś już wykonał całkiem niezłą robotę, to czemu by się nie przyłączyć. Ja jetem jak najbardziej za. Dobry pomysł :thumbsup:, życzę sukcesów!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

GameJolt.com jest naprawdę rozwiniętym portalem dla twórców (może 5% userów nie jest twórcami) świetne miejsce jeżeli potrzebujecie szybko porady na temat designu (a ja powinienem przestać nagadywać was na GJ ^^)

Facebook (po kilku poprawkach) jest idealny do śledzenia projektów które nas interesują.

A do komunikacji z innymi twórcami istnieje... "Forum". O którym możemy usłyszeć tylko plotki bo jest tak "zamknięte". Liczbę osób z GMClanu które mają tam dostęp mogę chyba policzyć na palcach mojej lewej ręki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Threef ale sie spinasz :P. Czasem potrzebne jest trochę świeżości. Może to i jest odgrzewany kotlet ale opakowany w bardzo ładne pudełko skupiającą polską społeczność :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mnie się podoba tylko przydałoby się to rozruszać jak najszybciej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Raczej jestem sceptyczny na takie pomysły, jeśli już ktoś będzie z tego korzystał to najprowdopodobniej sami amatorzy. Powodem tego jest to, że ludzie, którzy siedzą w tym na poważnie mają milion miejsc, gdzie trzeba postować treść i updaty i wcale im nie zależy na powstaniu kolejnego, szczególnie takiego gdzie odbiorcami będą tylko inni twórcy (mamy od tego grupę na fejsie dla polskich twórców), bo zwykłym graczom wątpię, żeby się chciało rejestrować na dodatkowej stronie, której nie będą za często odwiedzać, kiedy mogą mieć updaty z followowanych projektów na fejsie, gdzie codziennie wchodzą.

+ brak normalnej rejestracji

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

wyslalem ci na pw

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ANtY... może ukryj to? Chcesz tam Bedzioma? Photela? Taxi_drivera?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też o czymś takim myślałem, mam chyba nawet domenę tworzegry.pl jeszcze i zamysł był, że można sobie zrobić konto mojnick.tworzegry.pl - wstepny kod serwisu jest nawet na githubie bo była to moja praca zaliczeniowa z aplikacji sieciowych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ANtY... może ukryj to? Chcesz tam Bedzioma? Photela? Taxi_drivera?

jeśli administrator ich zaakceptuje to już nie w mojej kwestii oceniać ;)

ale usunąłem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żeby nie było że komuś odmawiam przynależności do grupy... ale cytując Jakuba Wójcika:

Indie Game Developers Polska jest grupą stworzoną dla osób, które tworzą gry niezależne. Chciałbym zebrać tu wszystkich najlepszych polskich twórców oraz dziennikarzy piszących o grach indie. Przede wszystkim liczę na to, że ta grupa ułatwi kontakt z „mediami”.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta