Skocz do zawartości

PGR Online - poszukuję testerów


FrozenShade6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam na imię Kamil, od 10 lat zajmuje się programowaniem, głównie dla biznesu i przemysłu. Pracowałem i nadal pracuje jako programista, ale to według mnie trochę za mało - dlatego rozpocząłem własny projekt.

Pomysł na grę narodził się jakieś dwa lata temu, kiedy z żoną klikaliśmy sobie w takiej dosyć znanej farmerskiej gierce. Sianie, zbieranie, handel.... Coś co wciąga i pozwala zabić czas. Aktualnie pracuję właśnie nad tego typu grą, po ponad pół roku pracy doszedłem do momentu, kiedy można się tym 'pochwalić' i jednocześnie potrzebna jest pomoc osób z zewnątrz.

O co konkretnie chodzi? O zalogowanie się do gry i próbę grania. Ocenę tego co zostało aktualnie zrobione, wytknięcie błędów, próbę popsucia czegoś. Kilka(naście) minut dziennie Waszego cennego czasu.

 

Ta gra jest czymś nowym, w takim sensie, że nie bazowałem na gotowych 'skryptach', silnikach i rozwiązaniach. Nie jest to żadna modyfikacja istniejącego kodu tylko coś co razem z małą grupą przyjaciół piszemy w sumie od zera. Na tym etapie brakuje jeszcze kilku elementów, część grafik to zwykłe szkice w ołówku lub paincie, ale ogólnie nadaje się to do prezentacji. Główne funkcje działają, obecna wersja jest w pełni grywalna, w niektórych miejscach można zobaczyć jakiej jakości grafiką będziemy ostatecznie dysponować.

 

Kilka screenów:

 

http://s23.postimg.org/xv2r4s0qj/screen1_3.png

http://s21.postimg.org/qi5yyry6v/screen2_1.png

http://s23.postimg.org/bzq5xtpdn/screen3_2.png

http://s9.postimg.org/nzp78ni7j/screen4_1.png

 

Aktualne informacje o postępie prac można zawsze znaleźć na naszym fanpage.

 

Osoby zainteresowane udziałem w betatestach proszone są o odpowiedź w tym temacie, prywatną wiadomość na forum lub kontakt na email: game.pgr(at)gmail.com

 

Rejestracja na serwerze testowym jest też możliwa na stronie http://pgr-online.pl

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Poświęcam swój czas, żeby zrobić coś dla innych, opłacę serwer, który zwróci sie pewnie po kilku miesiącach. I Ty chcesz, żebym jeszcze płacił za to, że ktoś raczy sobie zagrać i przy okazji poszukać błędów? Nie, dzięki.

 

Jedyne co oferuję to darmowe konta premium na właściwym serwerze gry, czas premium uzależniam od zaangażowania w testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj wieczną premke, albo sporo waluty gry. I wiem jak wy robicie te darmowe gry, i nie pieprz, że serwer się nie zwróci, bo teraz dzieci neo rozrzucają sms-ami na takie gry na lewo i prawo...

Nie wiem skąd bierzesz swoje statystyki (lol dzieci neo, kto używa jeszcze tego określenia) ale to nie ty tutaj stawiasz warunki. To nie jest plac targowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczne premium nie wchodzi w gre, jak ty to sobie wyobrażasz? Ktoś wejdzie na testy na 10 minut a potem będzie wymagał stałego premium na właściwym serwerze gry, bo 'był na testach' ?

I zastanawiam się, skąd wiesz jak MY robimy takie gry, bo MY (team PGR Online) jeszcze nigdy żadnej gry nie napisaliśmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczne premium nie wchodzi w gre, jak ty to sobie wyobrażasz? Ktoś wejdzie na testy na 10 minut a potem będzie wymagał stałego premium na właściwym serwerze gry, bo 'był na testach' ?

Yyy, dla zasłużonych, zresztą co wam szkodzi?

I zastanawiam się, skąd wiesz jak MY robimy takie gry, bo MY (team PGR Online) jeszcze nigdy żadnej gry nie napisaliśmy ;)

WY, czyli dystrybutorzy takich gier...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nam nie szkodzi, po prostu takie mamy zasady. To mniej więcej tak, jakby na właściwym serwerze gry ktoś napisał, że chce premium za darmo i by dostał. Wtedy ci, którzy płacą mogli by mieć uzasadnione pretensje.

 

MY nie jesteśmy dystrybutorami. Dystrybutorzy rozprowadzają/sprzedają efekty czyjejś pracy.

Nie jest to projekt komercyjny, a jeśli już masz jakieś pretensje do ludzi chcących zarobić uczciwą pracą to proponuję wyjść na ulicę i obalić system.

Jak dla mnie EOT.

 

Rekrutacja na testerów oczywiście cały czas aktualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie zarobicie na nas, jak będziemy mieli konto premium. Jedna osoba w otwartej wojnie nie wygra z systemem, ale staram się jak najbardziej z nim walczyć, bo:

"I nawet jeśli jedna na dwie owce czegoś chce

To chce sprzeciwić się, a to jest głupie

Bo nawet jeśli jedna w grupie chce sprzeciwić się

To wilk i tak ją zje i ma to w dupie"

Fokus, Super Saiyan

 

płacę serwer, który zwróci sie pewnie po kilku miesiącach.

Non comercial?

 

I nie mam pretensji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzynasty

Major User

Wiek: 15 lat

 

A teraz włącz myślenie: firmy i korporacje multimedialne nie robią gier po to, żeby szczęśliwe dzieci i ich tatusiowie spędzali miło czas. robią to dla kasy. a gdyby nie było kasy z gier to byś sobie mógł co najwyżej w pasjansa microsoftowego pograć albo spędzić szalone wieczory nad saperem.

 

Każdy produkt kręci się mniej czy bardziej wokół pieniędzy, należało by to wreszcie zrozumieć. Firma tworząca, np gry, zatrudnia pracowników. Czy oni też mają pracować za frajer? A może firma powinna być tak wielkoduszna, że i grę wypuści kompletnie za darmo i jeszcze ludziom zapłaci....

 

"Bo nie zarobicie na nas..." KAŻDY na tobie zarabia, K A Ż D Y! Zrozum to, siedzisz na kiblu i zarabiają na tobie. Bo papier musisz kupić i wodę spuścić, a to wszystko kosztuje. Jak się nie podoba to strugaj kija, żebyś miał czym polować i zaszyj się w buszu. Tylko bez telefonu komórkowego, żeby cie nie namierzyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Wiem to jest "nie modne"...

I jestem gimbem i wiem ile moi koledzy wydają na takie gry...

wyjdź człowieku, to nie twoja gra to po co się plujesz, oferta jest jasna, albo się zgłaszasz na testy albo nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po części muszę się zgodzić z Trzynastym, bo skoro zamierzacie wprowadzić premium to znaczy że projekt jest komercyjny przynajmniej dla mnie, nie wiem czy będziesz miał z tego zysk ale na pewno nie marnował byś swojego czasu gdybyś nie chciał na nim zarobić, ale nie wiem po co on na Ciebie tak naskoczył przecież firmy które robią gry online bardzo często robią zamknięte beta testy i poza tym że możesz sobie wcześniej w nią pograć nie dostajesz nic i Trzynasty nic nie osiągnie bo pewnie wiele użytkowników po testuje trochę grę i powie o ewentualnych błędach, ja chętnie po testuje. ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lechu4444: zaproszenie wysłane

 

Ja ten projekt traktuje bardziej jako rozgrzewkę przed czymś większym.

Jest to moja pierwsza gra, zespół się dopiero 'dociera', opracowywane są technologie i rozwiązania...

 

W ten projekt nie chcę inwestować pieniędzy, mam tez świadomość, że prawdopodobnie nic na tym nie zarobię, jedyną korzyścią (bezcenną) będzie zdobyta wiedza.

Prawie setka osób testuje aktywnie grę, o wiele więcej 'przewinęło się' przez serwer na różnych etapach projektu. Za co ja mam płacić, skoro już same testy zapewniają podobno fajną zabawę ;)

 

@Trzynasty: Nie robię wyjątków, jak ktoś chce darmowe premium to zabiera się za testy. Twoje 'wiem' i 'on musi' są akurat z sufitu wzięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trzynasty: Nie robię wyjątków, jak ktoś chce darmowe premium to zabiera się za testy. Twoje 'wiem' i 'on musi' są akurat z sufitu wzięte.
Ja podeszłem na luzie, bardziej to był żart, ale ty po prostu jesteś mega spiętym człowiekiem. Po co mnie łapiesz za słówka i na mnie naskakujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Applet czy zwykła appka?

- Jeśli applet, dlaczego nie flash? Jest dostępny na linux'a, winde i na mac'a i jest mniej kłopotliwy zważywszy na różne przeglądarki.

- Jeśli to zwykła aplikacja(jar), to imo rozwijanie tej gry w javie jest bezsensu. Nie lepiej w C++ i jakiś prosty silnik 2D? Było by owiele szybciej(po dodaniu jakiś botów na polu itp. ) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Applet

 

- flash jest dużo wolniejszy, jest mało darmowych bibliotek do as3 a jeśli już się coś znajdzie to trzeba to samemu poprawiać bo roi się od bugów. Java sama w sobie zapewnia bardzo dużo, ma wbudowaną obsługe okien i komponentów graficznych (we flashu jest to darmowa, koszmarnie działająca biblioteka aswing), wspiera szyfrowanie (as3crypto pod flasha to po prostu porażka) i wiele, wiele innych przydatnych rzeczy.

 

- znam bardzo dobrze c++ i jego możliwości, pisałem na tym przez wiele lat. Wiem, że wszystko działało by szybciej, ale niestety, c++ ma to do siebie, że pisze się w tym dużo wolniej. Pierwsza wersja serwera była przeze mnie pisana właśnie w c++, zarzuciłem ten projekt po 2 tygodniach i przesiadłem się na jave. To samo po stronie klienta, dodatkowo pisząc w javie mam możliwość wrzucenia takiego appleta na stronkę www, nie każdemu chce się sciągać i instalować, do tego ściąganie 'jakiegoś pliku' dla niektórych może być ryzykowne (ale dziurami w zabezpieczeniach flasha się już nie przejmują).

 

Co z tego, ze moj applet nie dziala na telefonach? Ja sobie nie wyobrażam np wyświetlania okna gry na ekranie smartfona. Na takie urządzenia pisze się osobną aplikację dostępową. Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

 

Jak kiedyś rozkręcę gierkowy biznes, zarobię kupe kasy na Trzynastym i będzie mnie stać, żeby zatrudniać ludzi to wtedy każę im pisać w jakimś flashu. Ja sam nie mam zamiaru się męczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś rozkręcę gierkowy biznes, zarobię kupe kasy na Trzynastym i będzie mnie stać, żeby zatrudniać ludzi to wtedy każę im pisać w jakimś flashu. Ja sam nie mam zamiaru się męczyć ;)
Synek, najpierw chcesz zakończyć temat, a teraz takie uwagi? I "kupe[\s]"ę to ty możesz zrobić w spodnie. Większość gier, np: plemiona obsługuje. A ja śmieciu, nie byłem zwolennikiem flasha. I na mnie nie zarobisz, bo nie robię interesów z hipokrytami i gówniarzami(tak, wykazałeś się wielką dojrzałością - mniejszą od 15 latka).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synek, najpierw chcesz zakończyć temat, a teraz takie uwagi? I "kupe[\s]"ę to ty możesz zrobić w spodnie. Większość gier, np: plemiona obsługuje. A ja śmieciu, nie byłem zwolennikiem flasha. I na mnie nie zarobisz, bo nie robię interesów z hipokrytami i gówniarzami(tak, wykazałeś się wielką dojrzałością - mniejszą od 15 latka).

Temu panu już dziękujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie zbanujcie Trzynastego bo do innych nie ma za grosz szacunku, zwłaszcza jak nazywa starszego od siebie "dzieckiem". Trzynasty udając kogoś kim nie jest, robi z siebie kompletnego błazna.

Synek, najpierw chcesz zakończyć temat, a teraz takie uwagi? I "kupe[\s]"ę to ty możesz zrobić w spodnie. Większość gier, np: plemiona obsługuje. A ja śmieciu, nie byłem zwolennikiem flasha. I na mnie nie zarobisz, bo nie robię interesów z hipokrytami i gówniarzami.

Może byś tak spokorniał trochę co? Czytając twoje obecne posty to aż mi się rzygać chce.

wykazałeś się wielką dojrzałością - mniejszą od 15 latka

Myślisz, że wyskakując z takimi tekstami jesteś jakiś lepszy? Tak gadając do ludzi pokazujesz jedynie iż jesteś zwyczajnym gimbusem, dzieckiem internetu etc.

Przemyśl to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie zbanujcie Trzynastego bo do innych nie ma za grosz szacunku, zwłaszcza jak nazywa starszego od siebie "dzieckiem". Trzynasty udając kogoś kim nie jest, robi z siebie kompletnego błazna.

 

Może byś tak spokorniał trochę co? Czytając twoje obecne posty to aż mi się rzygać chce.

 

Myślisz, że wyskakując z takimi tekstami jesteś jakiś lepszy? Tak gadając do ludzi pokazujesz jedynie iż jesteś zwyczajnym gimbusem, dzieckiem internetu etc.

Przemyśl to.

Jak on do mnie nie ma szacunku to czemu ja mam mieć do niego?

Po za tym do niego się nie przyczepiacie, bo jest pełnoletni(nie mylić z dorosły), tylko mnie się czepiacie, jak nie ja zacząłem, i raz już zakończyłem to on znowu musiał zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...