Skocz do zawartości

Sandbox Yoyo


Trzynasty

Rekomendowane odpowiedzi

Ja uważam że w pewnym sensie jest to łamanie praw.

Najlepiej jak byś znalazł projekt otwarty (kod źródłowy) oraz zezwolenie autora na publikacje dopisując jego jako pomysł na cały projekt i zawarty w nim kod. A jeśli to plik wykonywalny to już całkowita zgoda. Na pewno też byś nie chciał, by ktoś wpisał siebie jako programistę w twoim projekcie :)

 

Po prostu wyślij mu PW z zapytaniem albo post na forum GameMaker jeśli takowy temat ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest łamaniem praw. Skontaktuj się z autorem gry i zapytaj czy możesz to zrobić. Możesz dać link do strony gdzie autor sam umieścił grę, ale nie możesz ot tak dać bezpośredniego linku do gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli gra jest darmowa, to nie można jej rozpowszechniać bez zgody autora :) Chyba, że jest na licencji GNU. Wtedy możesz ją nawet sprzedawać.

 

Ale nie wiem co uznajesz za publikowanie gry. Na 100% nie możesz wgrać jej na jakiś serwer. Ale link bezpośredni do gry, to nie jestem pewien.

 

Na 99% gdy autor takiej gry zobaczy, że jest rozpowszechniona, to jedynie się ucieszy z tego powodu. Jednak jest malutkie ryzyko, na które nie warto się narażać :) Najlepiej wyślij maila z pytaniem :) Autor się ucieszy, a Ty będziesz kryty (zachowaj maila zwrotnego). Publikując darmowe gry nie narażasz się na jednak na jakieś ogromne ryzyko. Przyjdzie Ci co najwyżej nakaz usunięcia gry ze strony/serwera. Z tym, że nawet malutkie ryzyko, to głupie ryzyko, gdy możesz pozbyć się go całkowicie :)

 

Jak zobaczyłem srutka na chińskim serwerze to było mi miło :D A jakby jeszcze przyszedł mail z pytaniem, to rozpłynąłbym się :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie Ci co najwyżej nakaz usunięcia gry ze strony/serwera.

Czyli w razie czego to jedyne konsekwencje to nakaz usunięcia jeżeli wrzucę na swój serwer i opublikuje?

Żadnych kar pieniężnych etc.?

Bo staram się z każdym autorem z kontaktować, ale nie którzy bardzo rzadko wchodzą na swoje konta, lub już w ogóle :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest prawo, a prawo ma to do siebie, że im lepszy prawnik, tym większe kary :D

 

Ale ktoś musiałby mieć mega prawnika, żeby zdobyć odszkodowanie za rozpowszechnianie darmowej gry :P Przecież na chomikach ludzie udostępniają nie takie rzeczy :) Nie musisz się bać, ale po prostu nie warto też tego ignorować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest prawo, a prawo ma to do siebie, że im lepszy prawnik, tym większe kary :D

 

Ale ktoś musiałby mieć mega prawnika, żeby zdobyć odszkodowanie za rozpowszechnianie darmowej gry :P Przecież na chomikach ludzie udostępniają nie takie rzeczy :) Nie musisz się bać, ale po prostu nie warto też tego ignorować :)

Pytam czy na pewno, a ty takie głupoty gadasz. To co robią na chomikuj jest nie legalne. Chomikuj od jakiegoś czasu zaczęło współpracować z policją i już kilka osób zostało skazanych na ogromne grzywny, podobno było już kilka więzienia wyroków(o ile nie masz w zawiasach, to pewnie dostaniesz tylko w zawiasach).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...