Skocz do zawartości

Podstawka chłodząca do laptopa.


Nikas

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Jakie są Wasze opinie na ten temat? Posiada ktoś? Myślę nad zakupem ponieważ mój laptop się za bardzo przegrzewa w tych temperaturach i boję się, że się ten rupieć spali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jeżeli laptop jest dobrze zaprojektowany i od czasu do zasu w razie potrzeb czyszczony od kurzu w środku (umnie srednio co 1,5 roku) to taka podstawka jest zbędną. Uważam że jeżeli laptop się za mocno grzeje to jest to g, czyli producent Cie oszukał, no chyba że chciałeś mieć takie g, jak grzejnik. Co do życia laptopa wszystko zależy jak go użytkowujesz i czy o niego dbasz, oraz czy przypadkiem niezostał specjalnie stworzony tak by żył tylko parę lat ;)

Polecam czyszczenie, jeżeli na początku się nie grzał a teraz grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam podstawkę bo mój laptop też dość mocno się kiedyś w lato (są chyba nawet gdzieś tematy na forum) ale trochę go poczyściłem i w zimę było dobrze. Podstawki używałem tylko jeżeli włączam jakąś wymagającą grę albo coś takiego. Tak to pracuje bez i jest git. Teraz w te upały zacząłem jednak co jakiś czas kontrolować temperaturę tak dla bezpieczeństwa i dla własnej wiedzy. Polecam programy typu SpeedFan, HD Tune czy Core Temp.

Także ja podstawkę mam ale na co dzień z niej nie korzystam tylko do gier. Zobaczę jak będzie teraz latem w upały - mam nadzieję że do normalnej pracy (tzn. przeglądanie internetu, zdjęć, pisania itd.) nic mi się nie będzie grzało a w razie czego zawsze mam podstawkę.

A jeszcze jedno. Spalić się nie powinien bo czujniki temperatury powinny go wyłączyć jeżeli przekroczy określoną temperaturę (możesz ją ustawić w BIOSie). Ja mam domyślnie ustawioną jakąś wartość nawet nie wiem jaką i tak jak już wspominałem w tamte lato zdarzyło mi się że się wyłączył z przegrzania ale tak to wszystko jest na razie w porządku.

 

EDIT: O nawet znalazłem ten temat. W prawdzie ktoś pisał tam że już 50 stopni to jest za gorąco a u mnie ciągle jest temperatura powyżej 50 czy nawet czasem jak dużo aplikacji to zdarza się powyżej 60 i wszystko działa więc sam nie wiem jaka powinna właściwie być ale na razie wszystko działa i to jest najważniejsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mi się tak nagle wyłącza a od dołu jest rozgrzany na maksa. Nigdy go nie czyściłem, a przeżył naprawdę bardzo wiele ( nawet został skradziony jak go oddałem do naprawy lel ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to znaczy że czujnik jest sprawny i przy zbyt wysokiej temperaturze wyłącza komputer :)

Poczyścić nigdy nie zaszkodzi. Porozkręcaj go, jak się boisz całego to chociaż trochę, przedmuchaj sprężonym powietrzem czy jakimś małym odkurzaczem. Może będzie lepiej...

A może system jest za mocno obciążony? Może jakieś niepotrzebne procesy działają w tle?

 

Nie wiem czy widziałeś w poprzednim moim poście w edicie dopisałem Ci jeszcze link do mojego tematu z przed paru lat - poczytaj sobie, może też się na coś przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to zrobić w laptopie?

 

W teorii da się, ale może coś się urwać, cholera go wie, teraz takie laptopy robią.

 

Fervi

Przystawiasz rurę do otworu i wciągasz. Można też rozkręcić żeby był bezpośredni dostęp do wentylatora.

Nie słyszałem o tym żeby komuś coś się urwało przez odkurzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

mialem tak z moim poczciwym swietej pamieci pecetkiem, wylaczal sie po kilku minutach chodzenia bez wyraznej przyczyny.

latalem po miastach, kupowalem jakies pasty szmery bajery cholera wie co jeszcze

pozniej rozkrecilem obudowe i zobaczylem jaki wiatraczek jest zapchany i sie zdziwilem ze sie w ogole jako tako kreci.

 

przejechanie odkurzaczem wentylacji #1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Ja ogólnie zamiast odkurzacza polecam linuxa

 

Fervi

FTFY

 

a tak serio to odkurzacz powinien w zupelnosci wystarczyc, po co sie bawic w jakies powietrza rozne jak mozna wziac cos co stoi w kazdym domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FTFY

 

a tak serio to odkurzacz powinien w zupelnosci wystarczyc, po co sie bawic w jakies powietrza rozne jak mozna wziac cos co stoi w kazdym domu

 

Wydaje mi się, że odkurzaczem trudno dostępne miejsca w radiatorze nie przeczyścicie.

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...