Skocz do zawartości

Serwer hostujący dane naszych gier przesyłane przez graczy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy

A heartbeat to nie jest po prostu info, czy serwer działa? Wystarczy wysłać jakiś ping do serwera i już wiesz. Wystarczy też strona z PHP, która spróbuje się podłączyć pod dane IP (np. funkcje socket, ale może być też file_get_contents które otwiera jakis tam (pseudo)plik na serwerze z grą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A heartbeat to nie jest po prostu info, czy serwer działa? Wystarczy wysłać jakiś ping do serwera i już wiesz. Wystarczy też strona z PHP, która spróbuje się podłączyć pod dane IP (np. funkcje socket, ale może być też file_get_contents które otwiera jakis tam (pseudo)plik na serwerze z grą).

wiesz, nie komplikujmy. Swojego czasu dla starych projektów korzystałem z rozwiązania PHP + MySQL czyli:

 

1. gra wysyłała wiadomość do skryptu php, że tworzy nowy serwer.

2. skrypt php zapisywał dane tzn ip, port, datę utworzenia, nazwę serwera, ilość graczy i co tylko chciałem do mysql

3. serwer gry co 1 minute wysyłał "ping" czyli po prostu odwoływał się do skryptu php z odpowiednim ID a skrypt php robił update na dacie w przypisanym wpisie ("serwerze").

4. po zamknięciu serwera gry, wysyłane było zapytanie że to już koniec i php usuwało wpis.

5. php przy każdej akcji: ping, dodanie, usuwanie, pobieranie statusu, usuwało z listy serwery których daty nie zmieniły się przez ostatnie 5 minut, co mogło oznaczać np, że serwer się wykrzaczył, wyłączył, stracił połączenie itd w niedozwolony sposób i to czyściło listę z śmieci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto przykład, ale jak zrobić aby on wysyłał dane? Bo chyba to nie dzieje tak magicznie, TADAM!

 

EDIT: Zapomniałem.... pytanie miało brzmieć jak zrobić ten post, aby postował na moją stronę? I czy będzie wymagane hasło serwera?

// Moja strona zawiera upload obrazów jeśli są bmp lug png i ich maksymalny rozmiar to 64x64.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...