Skocz do zawartości

Mosh The Goat


Czarekx2

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Mosh The Goat

Gatunek: Platformówka

 

Opis: Platformówka czerpiąca co lepsze z klasyków gatunku ery NES czy PSX. Z założenia ma być również pełna Easter Eggów nawiązujących do klasyków owego gatunku tudzież muzyki. Akcja rozgrywa się w "Świecie muzyki", pełnym bujnych, różnorodnych krain. Fabuła w chwili obecnej jest szkieletowa, lecz będzie dopracowana z pewnością:

W jednej z ów krain żył pewien naukowiec cierpiący na bezsenność, o imieniu Insomniac. Zły i niewyspany profesor postanowił z tym skończyć, w związku z czym stworzył maszynę która pozbawiła świat muzyki, co zapewniło mu ciszę. Dzielny kozioł imieniem Mosh postanowił uratować świat przed wieczną ciszą i zniszczyć złowieszczą maszynę doktora oraz skopać mu tyłek.

 

 

Autorzy:

Programowanie:
Ja, kilka przykładów z MFGG i GMC.

Fabuła:
Ja.

Grafika:
Ja + moje Edity, MFGG.

Muzyka:
Midy z vgmusic i ultimateguitar (Co się prawdopodobnie zmieni)

Udźwiękowienie:
Insomniac, Naughty Dog (Czyli w sumie to chyba universal)

Screeny:

5xvblc.jpg

 

 

 

Jeśli znalazłby się ktoś kto chciałby pomóc lub dołączyć do projektu (i nie mam na myśli tylko grafiki czy kodu, ale i LD oraz pomysły)-> GG & PW.

DOWNLOAD

http://www.sendspace.com/file/qcicew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PLATFORMÓWKA <3

 

Powiem Ci tak, widać, że jest włożone sporo pracy nawet teraz w tą grę. Jest ok, grafika mi się podoba, muzyczka może być i pasuje klimatem. Widać sporo inspiracji z crasha, co mi nie przeszkadza. Dźwięki nie denerwują, a sam gameplay jest ciekawy.

Co jednak jest źle? Przede wszystkim sterowanie. Po odpaleniu gry nie wiedziałem co mam zrobić, X jak dobrze pamiętam się kręci - OK, ale skakanie shiftem to coś co trzeba zmienić od razu.

Ogólnie, zachęciłeś mnie i czekam na pełną wersję :3

Tak z ciekawości, sporo już siedzisz przy robieniu gier?

 

EDIT:

Bym zapomniał, można po prostu wyjść poza planszę jak na starcie pójdziemy w lewo, no i przydałoby się zrobić przepaść w którą można wpaść jakoś bardziej widoczną, ponieważ zginąłem nawet nie wiedząc, że tam można wpaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 4 lata bawię się game makerem gdy nie mam co robić. Dłubałem cały czas próbując wyskrobać coś na wzór crasha, ale stwierdziłem że zrobię coś bardziej oryginalnego, w związku z czym ilość elementów z crasha na pewno nie będzie górować. Jestem pewien że dodam szarżę (niczym w spyro, gdyż sam bohater miał być mixem crasha i spyro), tylko problem mam z narysowaniem jej. Ogólnie chciałbym zmajstrować nieco mniej liniowe levele, ale na to przyjdzie czas.

 

EDIT:

Ten poziom nie będzie w grze, to taka mała pokazówka jest. Każdy poziom będzie tak jakby "wyspą". Jeśli grałeś w jakąkolwiek część spyro, wiesz ocb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielona wzmianka w Headpoście oznacza fakt iż bardziej takiej pomocy potrzebuję niż na zasadzie "spoko, chodź".

Najbardziej mi zależy na kimś kto zrobi kto zrobi animacje do niektórych pixelków, i kogoś z dobrą wyobraźnią. :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...