Skocz do zawartości

Zapis screena z gry w GMS


kaszan88

Rekomendowane odpowiedzi

Dwudziestopięciolatek zadaje pytanie w dziale dla początkujących :thumbsup:

 

Czy.. istnieje możliwość zapisu screena gdzieś indziej niż w "C:\Users\YOURUSERNAME\AppData\Local\YOURGAMENAME\"?? Bez jaj, że mam odsyłać gracza do jakiś ukrytych folderów po to, żeby mógł wziąć stamtąd screena. Już widzę pytania "Dlaczego nie w folderze z grą?"

 

Wiem, że można wywołać okno dialogowe i tam podać lokalizację zapisu obrazka. To dość przekombinowane, ale z braku laku lepsze i to. Jednak.. Kiedy przełączy się grę na full screen to okno dialogowe nie pojawia się i trzeba przejść do niego przez alt+tab. Gra wygląda na zawieszoną. Taka opcja nie wchodzi w grę.

 

Próbowałem nawet przełączyć na czas zapisu full screen na okno, ale funkcja zmniejszania okna nie zatrzymuje gry i okno dialogowe i tak zostaje wywołane przed zmniejszeniem :( Zrobiłem obiekt do zapisu gdzie w create zmniejszał okno, a w step dałem warunek if( !window_get_fullscren() ) ale to nic nie daje, bo funkcja zwraca false a ciągle jest jeszcze full screen.

 

screen_save(program_directory+"\screen.png") nie działaa

screen_save("c:\screen.png") nie działaa

 

file = get_save_filename_ext("Screenshot|*.png", "", program_directory, "Save a screenshot here")

screen_save(file); działa, ale full screen wygląda na zwiechę gry..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, ale poprawny zapis przy użyciu okna dialogowego dał mi złudną nadzieję :)

 

Wiem, że to skutek kompatybilności różnych platform, ale mi na niej nie zależy :/ Już widzę tą krytykę za zapis plików tego rodzaju gdzieś w kosmosie :crying:

 

Ale dzięki za szybką odpowiedź, bo przynajmniej przestanę marnować czas na próby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...