Skocz do zawartości

Monochrome Journey


neros

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Monochrome Journey (roboczy (dzienks Chell))

 

Gatunek: Platformówka, logiczna.

 

Opis: Dwukolorowa platformówka z elementami logicznymi.

Zadaniem naszego bohatera w kapeluszu niczym Indiana Jones czy Spelunky

jest zebranie wszystkich monet na danej planszy. Dodatkowe punkty można uzyskać

poprzez otwieranie skrzynek i zbieranie diamentów. Elementy zręcznościowej platformówki

połączone są z elementami logicznymi, przesuwanie skrzynek, rozwalanie kamieni, dźwignie, etc..

Oczywiście nie zabraknie przeciwników oraz jakiś "przyjaznych" stworzonek napotykanych na swojej drodze.

 

Autorzy:

Programowanie: ja.

Fabuła: ja.

Grafika: ja.

Muzyka: Jak na razie brak, jeśli ktoś by coś chciał wspomóc to chętnie.

Screeny:

dg6xoh6r4r5e.png

8z2usvebm6mq.png

 

I tutaj nasuwa się pytanie, chcecie jednopoziomowe demo, do obczajenia jak to wygląda, czy wolicie poczekać na coś lepszego :P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest platformówka typu ZoneRunner?

 

Szczerze pierwszy raz obczaiłem gameplay ZoneRunner teraz na youtube, ale z tego co widzę to na pewno mniej dynamicznie będzie to wyglądać :D

Nie chce, żeby poziomy były monotonne, więc raczej troszkę poczekacie na demo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobimy tak, macie filmik na razie, a demo na dniach :D

 

 

Sory za jakość i frapsa, ale cóż zrobić.

Ogólna mechanika, jak to wygląda :D mało pokazuje, bo więcej w demo będzie.

Tutaj tylko że coś się dzieje ^^

 

edit: Monochrome Journey +1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piedro, z popychaniem skrzynki to rzeczywiście "skacze", a czy mógłbym zrobić to płynniej to jasne, że bym mógł, ale tak mi pasowało, bardziej w stylu starszych gierek :D tak mi się przynajmniej wydaje.

Chyba, że tak bardzo to przeszkadza :P?

 

Siąde dzisiaj to i coś nowego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piedro, z popychaniem skrzynki to rzeczywiście "skacze", a czy mógłbym zrobić to płynniej to jasne, że bym mógł, ale tak mi pasowało, bardziej w stylu starszych gierek :D tak mi się przynajmniej wydaje.

Chyba, że tak bardzo to przeszkadza :P?

 

Siąde dzisiaj to i coś nowego będzie.

Porównaj jak skrzynka spada i jak ją przesuwasz. Trochę kluje w oczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

przyjemny old-school ale nie można przesadzać. Gra old-schoolowa musi kipić pixelami, ale zbytnio wpadając w ten nurt tworzy się klona Mario. Old-schoolowa gra musi zawierać pewne innowacje, które nie były dostępne w latach 90. Gdybyś chociażby dodał najprostszy w świecie silnik fizyczny (gmphysics) już miałbyś pewien odświeżający powiew 21 wieku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dostęp na ten moment tylko do laptopa ;_;

To już trzymcie jeden level i jakbyście jakiś błąd znaleźli to pisać.

https://gmclan.org/up6927_4_Monochromejourney.html

 

Prawo-lewo strzałki, skok Z, wszystkie akcje X, restart poziomu R, C gaszenie paska u góry ( taki ficzer, nie wiem po co. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowanie jest wybitnie cholerne, bohater jest ociężały, wskakiwanie z 1-poziomowe korytarze to coś, co może wyprowadzić świętego z równowagi ZUPEŁNIE JAK NA FILMIE

 

mam też wrażenie że detekcja kolizji bohatera z terenem czasem kuleje (zacina się czasem - zjawisko jednak nie aż tak naprzykrzające się jak samo sterowanie)

 

narazie niestety nie podobało mi się, dwukolorowa grafika to za mało (poza tym przydałby się zoom - można oślepnąć). tak jak mówi pan kiełbasa, dodaj coś naprawdę unikalnego i do tego dopracuj sam gameplay, bo to sterowanitngsriojhmnodprhjdprhj[dpkrh[orhdfkgyk

wtedy powinno być dobrze, masz 3 gwiazdy na start bo skill jest, ale dopracowania jeszcze brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Ogólny zarys jest strasznie przeciętny, dzisiejszy świat wirtualnej rozrywki przede wszystkim potrzebuje oryginalności. Samo wykonanie jest dobre, ale przyznajmy sobie to szczerze, to problem spartolić tak prosty schemat. Oczywiście powiększ okno, bo minuta grania sprawiła, że muszę nosić minusy. Pracuj, zią. Dobra mini-gra, ale... właśnie, MINI-gra, więc nie sądze byś się wybił z tego "dobrego". Postaraj się naprawdę wprowadzić parę innowacji, a całość kipić już będzie stajliszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...