Skocz do zawartości

Jakim - Odgłosy (2013)


Jakim

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, witam wszystkich. Udało mi się skompletować cały album, który stanowi jedną, spójną całość. Są to Odgłosy, które z założenia mają pochłonąć słuchacza i pozwolić mu zatonąć w serwowanych mu dźwiękach. Jeżeli jesteście gotowi - zgaście światło, załóżcie słuchawki na uszy i przeżyjcie 30 minut sam na sam z wyobraźnią.

 

Tracklista:

1. Odgłosy (03:36)

2. Eter (03:32)

3. Mechaniczny blues (02:49)

4. Kraina deszczu (08:07)

5. Magiczna polana (04:10)

6. Podwodna oaza (03:48)

7. Czarne karaluchy (02:14)

8. Opuszczony dwór (03:12)

9. Nie jedz autobusu, kiedy schnie (02:05)

 

Jakim - Odgłosy (2013) (bandcamp)

MP3 320kbps

 

cover_small.png

 

Jeśli Wam się spodoba, prześlijcie znajomym ;). Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość albumu to bardzo jednostajne brzmienie, ograniczasz się wciąż do jednego stylu. Trochę to boli bo widać, że masz super dryg do bluesowych wstawek i chciałbym je czasami usłyszeć w bardziej 'tradycyjnym' wydaniu (np.; bez tej ciężkiej perkusji, która wali po uszach w tle). O ile sprawdza się to świetnie np.: w "Kroplach deszczu" to chwilami miałem wrażenie że słuchałem muzy z filmu erotycznego. Warto też pobawić się trochę bardziej samymi instrumentami bo gitara też brzmi dość schematycznie. Poza tym podoba mi się elektronika strasznie fajnie łączony tworzy klimacik takiego chill outu i powszechnego relaksu ;) Pomijam utwory takie jak "Nie jedz autobusu" bo nie ogarniam tej schizy xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magiczna polana / Kraina Dreszczu - bardzo fajne, można się przy tym wyluzować

Mechaniczny blues - tutaj najbardziej mi się podoba jak fajnie perka chodzi

Opuszczony dwór - MEGAAAA lol spamuję replay XD

Nie jedz autobusu kiedy schnie - chyba nie dla mnie, nie rozumiem czego słucham, za dużo dźwięków na sobie.

 

Potrafisz zrobić coś

? Dlatego spodobał mi się Opuszczony dwór bo słucham takiej muzyki.

Tutaj czysty horror bez wokalu http://www.youtube.com/watch?v=MOXQ6qo2VvY cała płyta Ultima Ratio CD2 jest w takim stylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Eter [03:32] - Przypomniał mi Robot arenę 2... BTW chce ktoś zagrać? Pojedynek robotów :D gdzie liczy się waga.

 

7. Czarne karaluchy [02:14] - Przypomina mi Command n Conquer 3

 

8. Opuszczony dwór [03:12] - Limbo i American Mcgee Alice

 

9. Nie jedz autobusu, kiedy schnie [02:05] - Pamiętam jak miałem jako 6ścio latek Laptop win98 z ustawionym windows theme Abe Exodus, przycinał się czasami i w czasie zamykania aplikacji pierdział, kiedy odłączałem coś z portu USB był dźwięk spadania naszego bohatera na dłuższą wysokość :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambient <3 . Ambient totalnie odjechany, gdzie nawet perka jest jedną wielką abstrakcją <333 . Moje gratulacje Jakim. Tego typu gatunek w każdym wydaniu jest piękny, nawet pomimo drobnego fałszu czy bałaganu. Kocham. Idzie w odsłuch CAŁOŚĆ, po kilku trackach jest naprawdę git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie.

 

Potrafisz zrobić coś mocniejszego i bardziej horrorowatego?

 

Zastanawiałem się nad tym, ale potrzebowałbym mocnego wokalu do tego. Potencjalnie jestem w stanie coś podobnego wyprodukować, co więcej, planuję chociaż raz zrobić tego typu utwór.

 

chyba nie dla mnie, nie rozumiem czego słucham, za dużo dźwięków na sobie.

 

Rozumiem twoje niezrozumienie :). To jest ekspresja tego wszystkiego, co nie mieści się w głowie ;).

 

Większość albumu to bardzo jednostajne brzmienie, ograniczasz się wciąż do jednego stylu

 

Starałem się wypracować jeden styl i zachować spójność całości jako albumu. Jednostajne brzmienie nie było zamierzone, raczej myślę, że wraz z upływem czasu klimat i atmosfera się zaciemnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...