Skocz do zawartości

Obejście USB Debugging w Android.


Moho

Rekomendowane odpowiedzi

Hi, zaczynam pracę w GMS z Androidem. Posługuję się tą instrukcją:

 

http://wiki.yoyogames.com/index.php/Setup_...dio_for_Android

 

Niestety mam problem w kroku "Device Setup For Android". Otóż zdaje się że mam uszkodzony kabel usb (przy wtyku) od swojego Samsunga Galaxy Tab2, gdzie mam możliwość tylko ładowania go ale nie mogę już połączyć tabletu z żadnym PC. Moje pytanie brzmi czy to jest konieczne? Dopiero co zaczynam pracę ale czy GM Studio nie oferuje takiego rodzaju kompilacji że np, kompiluję grę do apki na dysk i po prostu alternatywną metodą przenoszę go na tablet (choćby przez neta). Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście że nowy kabel zakupię, ale już mnie korci żeby to testować. Więc po prostu muszę pominąć ten krok z yoyogames wiki i przejść dalej? Jeśli tak to mam kolejne obawy ;p gdyż...

 

Preparing GameMaker:Studio

There is one more very important step to be taken before you can start to create games for Android with GameMaker:Studio, and that is to set up the preferences, which can be found in File>Preferences>Android. Before continuing please make sure your android device is connected and that you have followed the steps outlined in Device Setup For Android.

 

Czyli po prostu olać to i kontynuować? ;p

 

EDIT: A jeszcze zapytam, po co mam podawać swoje IP w GM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na yoyogames wiki jest napisane żeby pobrać:

 

Android SDK Platform Tools, Android 2.1 (API 7), Android 2.2 (API 8), Android 3.2 (API 13), as well as the most recent version of Android.
Więc zaznaczyłem to co miałem i dodatkowo każdą wersję Androida od 4.0 do 4.2.2. Chyba dobrze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej dobrze.

Pamiętaj, że jak masz zamiar publikować na GP, to żeby keystore zapisać w bezpiecznym miejscu. Jak Ci się skasuje, to nie będziesz mógł robić updatów swojej apki. Ja raz zgubiłem, myślałem że się popłaczę, ale Win8 zachował gdzieś kopię i udało mi się ją przywrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Sam testowy runner jest w %APPDATA% w folderze z Game Makerem i też można go np. na dropboxa wrzucić, albo na FTP i pobrać na telefon (o ile jest włączona opcja "instaluj z niezaufanych źródeł").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...