Skocz do zawartości

Mermind


Shil

Rekomendowane odpowiedzi

mermaid1.jpg


wskaznik2.pngTytuł:

Mermind

wskaznik2.pngGatunek:

platformówka, labirynt

wskaznik2.pngOpis:

Ludzie wody od zarania dziejów nosili w umysłach wolę Oceanu. Ich wiedza była Jego życiem, a
krew tętniła wraz z rytmem odpływów i przypływów. Ale z biegiem czasu, wypaczono znaki
dziedzictwa i całe pokolenia zatraciły pierwotną cząstkę stworzenia. Ci których uszy już nie
słyszały myśli Oceanu, stali się kalecy. Ich ciała pod wpływem niezrozumiałej natury musiały
skarleć, by móc dalej żyć w głębinach wód. Tak powstały kasty, Pierwszych i Odszczepionych,
oddzielając od dawnych istot ich nieludzkich braci. Natura uczyniła owe stworzenia podrasą
brutalną i agresywną, dając siłę by się bronić, zabierając subtelną, pierwotną magię. Starsi obrócili
się przeciwko nim i nadszedł czas, gdy wody Oceanu zabarwiły się czerwienią.
Urodziłaś się inna, zmieniona. Pierwsi widząć twą ułomność wyrzekli się Ciebie. Nie będąc w
połowie jedną z nich, a tylko po części Odszczepioną, mogłaś nienawidzić i być nienawidzona
przez wszystkich. A jednak usilnie chciałaś odnaleźć w sobie pierwotną jaźń. Musiałaś udać się do
serca Oceanu, do ciemnej otchłani, by znaleźć Jego umysł i przywrócić spokój, nie tylko sobie...


Enigmatyczny opis rozgrywki: mamy labirynt, stwory. Odkrywając drogę do serca oceanu musimy dokonać wyboru - jesteśmy formą pomiędzy Odszczepionymi, a Pierwszymi - sami potrafimy zmienić naszą formę, co daje nam różne umiejętności, ale też zmienia stosunek otoczenia do nas...


wskaznik2.pngAutorzy:
Programowanie: Ediepl
Fabuła: Shil
Grafika: Shil
Muzyka: jak dotąd wujek youtube


screen1b1db1.png

screen2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nareszcie! :) Już myślałem, że daliście sobie spokój. :P

 

Fabuła lepsza niż w niejednej tutejszej produkcji, w dodatku fajnie ujęta w słowa, za jedno i drugie propsy.

Grafika jak zwykle super.

Teraz tylko czekać na więcej, bo jedyne, co mi się nie podoba, to niewielka ilość info. :I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
remember who I am to see what You become

 

to zdanie działa mi na wyobraźnię, ale ile z tego będzie faktycznie w grze to mam nadzieję zobaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fajnie jestem ciekaw czy fabuła jest tu tylko dodatkiem czy rzeczywiście ma jakiś wpływ na rozgrywkę. Będą jakieś wybory czy będzie ona tylko liniowa, po obrazku tytułowym wnioskuje że to pierwsze i mam taką nadzieję. ;P

 

W ogóle przydałoby się lepiej opisać grę pod względem mechaniki, a tak poza tym to zapowiedź fajna jedna z nielicznych jaka kiedykolwiek mi się podobała na GMC. ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem tech-demo. :P Wszystko się ładnie zapowiada, chociaż kilka rzeczy można było by ulepszyć. Dopiero dziś poznałem fabułę i jestem zadowolony. Liczę że wstawki fabularnie i dialogi nie będą polegały na samym "next, next, next".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Syrenkowe coś póki co, przypomina człowieka w pozycji embrionalnej. Poza tym jest git

 

Tak.

Projekt żyje, mimo że mam egzaminy i właściwie zero czasu. Ale już już prawie koniec, po tym ostro się biorę do roboty. Taka jestem odmóżdżona, że z utęsknieniem wyczekuję momentu chilloutu z grafą i grami.

 

Mam pytanie, jak, czym, nakręcić gameplay? Miałam program dvdsoftstudio, ale nakręciłam filmik okna gry (800x600) - 46 sekund zajęło mi 300mb :'( co ja mam zrobić? Przecież co ja zrobię z tak dużym filmikiem? A jakość nie była znowu powalająca...

 

Co do sprawy syrenki - forma Pierwszych jest bardziej ludzka, a Odszczepiona jest "ryboidalna", my jako coś pomiędzy mamy jeszcze nogi.

 

 

 

Na screenie taka rybka:

screnus.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

OSOM :0 czekam na testy!

swoja droga, Shil, czego sie nie odzywasz, znakow zycia nie dajesz? Ty Ty Ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Niestety muszę potwierdzić wypowiedzi, że wypada to niezmiernie słabo :/

 

A na arciku anatomia padła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby wszystko cacy, grafika jest, fabuła jest, muzyka jest, ale na filmie wypada to nietęgo, niestety. animacje są takie sobie, co można by wytłumaczyć próbą stworzenia specyficznego stylu, ale w połączeniu z obracaniem się typu "if keyboard_check(vk_left) image_angle += 10" wygląda to po prostu źle. bardzo sztywny sposób poruszania się elementów to największa wada widoczna na trailerze - przypomina to pierwsze zmagania trzynastolatka z gmem. malowideł w tle też to dotyczy - prezentują się w porządku, ale w ruchu... no właśnie, ruchu brakuje (coś tam się buja, ale tu aż się błaga o coś więcej, na przykład jakiś parallax scrolling). walki(?), takie jak ta koło 32 sekundy filmu, zdecydowanie wymagają dopracowania. przejście z obszaru do obszaru koło 50 sekundy jest bardzo skokowe, mam nadzieję, że macie w planach dodanie czegoś płynniejszego. pomyślcie też nad wprowadzeniem systemu świateł, aby tam, gdzie jest ciemno, postacie i inne ruchome obiekty również były ciemniejsze.

 

oprawa dźwiękowa (zbieranie kulek, etc) leży i kwiczy, ale nią pewnie się jeszcze nie zajęliście, więc sobie odpuszczę dalszych uwag na jej temat.

 

tl;dr sugeruję popracować nad płynnością rozgrywki i animacjami, a wrażenia na pewno będą dużo lepsze. powodzenia z projektem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie ta gra i tak jest już w tym momencie lepsza niż 90% GMClanowych gier, a te negatywne opinie wynikają tylko z tego że oczekiwania wobec tej gry są olbrzymie. Ja radzę wziąć sobie uwagi do serca bo faktycznie, gra nie jest perfekcyjna i wiele rzeczy trzeba poprawić, ale zauważcie że to jest filmik nawet dema jeszcze nie dali wiele rzeczy mogą poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...