Skocz do zawartości

[mySQL] Rekordy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pogubiłem się troszkę w phpMyAdmin.

Po utworzeniu tabeli mam takie coś jak na tym screenie a potrzebuję aby było tak jak na tym.

Chodzi mi o te nagłówki czy jak to nazwać. Potrzebuję wstawić tam swoje wartości tak jak na drugim screenie np. nazwa, opis itd. Jeżeli się nie mylę nazywa się to rekordy.

Gdyby ktoś mi wyjaśnił jak to zrobić to będę bardzo wdzięczny :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po utworzeniu tabeli mam takie coś jak na tym screenie a potrzebuję aby było tak jak na tym.

Chodzi mi o te nagłówki czy jak to nazwać. Potrzebuję wstawić tam swoje wartości tak jak na drugim screenie np. nazwa, opis itd. Jeżeli się nie mylę nazywa się to rekordy.

 

Masz chyba na myśli kolumny. Jeżeli tak to na pierwszym screenie jesteś w dobrym miejscu - masz tam operację "Dodaj [1] kolumnę(y) ..." po wykonaniu której będziesz mógł określić jej nazwę i inne właściwości.

 

Rekordy to wiersze widoczne na drugim screenie ("wpisy" w tabeli) i je możesz dodać przez zakładkę "Dodaj" w widoku tabeli (jak na tym screenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o kolumny tylko o te że tak to nazwę nagłówki, które zaznaczyłem na czerwono na pierwszym screenie.

 

@kt1117: Wpisałem takie coś:

INSERT INTO us (cos1, cos2, cos3) VALUES ("aaa", "bbb", "ccc")

i wyrzuca mi błąd:

#1054 - Unknown column 'cos1' in 'field list'

Czyli z tego co rozumiem to nie istnieje taka kolumna, czy nagłówek czy jak to tam nazwać, jak 'cos1' i ja właśnie nie wiem jak ją stworzyć.

 

EDIT: haha ok już wiem ;) po prostu trochę się pogubiłem ale już wiem o co chodzi. Dzięki za pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...