Skocz do zawartości

animacja 3d - wczytywanie postaci, animowanie


TheLukLook

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem bardzo fajną stronkę, gdzie można pobrać za darmo grafikę 2d jak zarówno 3d. Wybrałem sobie postać, którą chciałbym wstawić do swojej gry. Jest jeden problem, ponieważ jak robiłem jakieś obiekty to w kodze d3d_wall itd.

Tutaj muszę wczytać kilka plików na raz (prawdopodobnie).

 

Moje pierwsze podejście do wczytania

GML
sprite_replace(1, "sprite.gif", 1, sprite_get_precise(1), sprite_get_transparent(1), sprite_get_smooth(1), sprite_get_preload(1), sprite_get_xoffset(1), sprite_get_yoffset(1));

To jest dobre do wczytania jednego pliku 2d, a nie 3d ;c

 

Moje drugie podejście do wczytania

Próbowałem wczytać do modelera (program zrobiony przez usera gmclanu)

 

Wszystko to było na nic. Chciałbym wczytać tą postać z małą animacją - poruszanie głową i lekko ramionami jak to bywa w typowych grach 3d przy rozmowie. Najlepiej podesłać mi to w formie przykładu, a nie rozpisywać mi się tu z scriptem, którego nie umiem używać.

 

http://www.reinerstilesets.de/3d-grafiken/3d-character/

postać slick alister

 

Jeżeli nie uda wam się wczytać postaci, to prosiłbym o zrobienie objektu, który by się lekko poruszała tak jak my, gdy stoimy. :rolleyes: :thumbsup: :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dość fajny program, który tworzy modele 3d, które można importować do gm (gmmod). Program ten nazywa się

model creator for Game Maker. Również i odnalazłem kod do wczytywania;

GML
d3d_model_draw(global.model_housebody,x,y,0,background_get_texture(tex_housewall));

Czy muszę robić tak, że osobno robię ściany i sufit, czy mogę zrobić to w postaci jednego modelu i nadać osobno texturę?

Ten drugi sposób to bym przedstawił tak, że nałożyłbym blok na model o danej texturze:

GML
d3d_draw_block(x+0,y-0,10,x+50,y+2,11,background_get_texture(tex_czerwona-sciana),1,1)

Byłoby to dla mnie czasochłonne, więc czekam na inne pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...