Skocz do zawartości

Include w HTML


Arekadiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Pisząc sobie kiedyś stronkę internetową w PHP użyłem include aby dołączyć do niej plik w którym jest menu ( wtedy nie trzeba w każdym pliku dawać tego menu tylko raz ;D ). No i teraz pisząc stronkę w HTMLu moje pytanie brzmi czy jest jakaś podobna funkcja w html. Wiem że na pewno ktoś zaraz napisze że mogę zmienić rozszerzenie na .php, użyć include i będzie dobrze ale nie chodzi mi o takie rozwiązanie. Zastosuje je w ostateczności ale pytam bo może jest na to jakis sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

To trochę zabieranie się od dupy strony. Jeżeli chcesz widgety dodawać z innego źródła, dla zwiększenia czytelności szablonu (hehehe...) - użyj PHP i napisz/znajdź bibliotekę za to odpowiedzialną. HTML nie ma, i nie powinien mieć możliwości wykonywania procedur z poziomu HTMLa. Zaś JS do takich rzeczy nie powinien służyć (co nie oznacza, iż się nie da), no chyba że zachodziłaby potrzeba aktualizowania ramki co kilka sek/min (AJAX). :)

 

A co do magicznego wykonywania się skryptów PHP z plików *.htm... Lepiej nie używać takiego rozwiązania, gdyż może okazać się że nasz docelowy serwer nie obsłuży sobie tego tak, jak byśmy chcieli. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...