Skocz do zawartości

Lenovo i Win 8 problem !


Darlix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno nabyłem lapka Lenovo G580 model 20150. Miałem na nim oryginalnego WIN 8 ale po podzieleniu na partycje progamem i próbie odpalenia systemu wyskakuje błąd 0xc0000225 i ze nie może otworzyć pliku winload.efi

 

Screeny:

 

http://imageshack.us/f/405/dsc01187uw.jpg/

http://imageshack.us/f/201/dsc01186s.jpg/

 

Teraz problem inny, bo wiem, że trzeba postawić nowego win. Stawiam win xp, wyskakuje bsod i koniec. Próbuję Win 7, to dochodzi do wyboru partycji, ale na żadnej z nich nie można zainstalować, bo ma styl partycji GPT i kaput. W próbie istalacji win 8 ten sam problem, co w win 7. Wiem, że trzeba zmienić na NTFS lub na MBR, chociaż NTFS powinien być nieco pewniejszy, że zadziała, tylko nie wiem jak zmienić system plików, bez utraty sterowników z kompa. Co teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

A partycji odzyskiwania nie ma? Jeśli to nowy komp z windowsem, to windows powinien być dołączony (płyta/dysk). Pewnie zamiast zmiany rozmiaru partycji i podzieleniu reszty, oraz zostawieniu tej ukrytej z backupem systemu, skasowałeś wszystko...

 

BTW. czy ten komp ma BIOS czy UEFI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gnysek

 

Według BSOD'a - UEFI

 

System nie może wystartować, bo nie może znaleźć pliku startowego dla EFI, sprawdź co zostało na partycjach, może da się coś wykombinować

 

O tych zaletach EFI mówił Ballmer :P

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to windows nowy, oryginalny, tyle że nie ma z nim płyty ani nawet głupiego klucza. Poza tym, odzyskiwanie nie działa. Otórz partycja systemowa jest, system na niej też, partycje jakieś inne też są. Widzisz, nie kasowałem żadnej partycji, na której są pliki, bo wyskakuje komunikat wtedy.

 

Fervi, to ja wiem, że nie moze go znaleźć, ale wiesz w czym ten problem tkwi? Że ten plik jest na dysku w windows\system32\.

 

Poza tym, zauważmy, że nawet jeślibym skasował te dane, to system wcale nie próbowałby się zapewne odpalić, nieprawdaż? Dodam jeszcze, że to działanie i tak nie ma żadnego wpływu na to, że nie mogę postawić i tak żadnego innego windowsa.

 

A i jeszcze dodam, bo ktoś się mógł niedomyślić, że system nie odpala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że to działanie i tak nie ma żadnego wpływu na to, że nie mogę postawić i tak żadnego innego windowsa.

 

Niekoniecznie, do EFI został dodany kod, który ma bronić Windowsa przed wirusami, tzn. "Secure Boot", jeśli masz go włączonego, to nie zainstalujesz żadnego Linuksa (być może Windowsa też)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zainstalujesz innego windowsa, bo masz UEFI. Linuxa też.

 

Czemu nie zainstaluje? Zainstaluje

 

Tylko jeśli nie ma Secure Boot

 

Problem w tym, że każdy system na EFI musi mieć GPT, inaczej nie ruszy.

 

Jak jesteś pewien, że chcesz zainstalować jakieś Ubuntu, to pomogę, bo bawiłem się EFI, ale cóż

 

Poza tym Windows 7 miał wsparcie dla EFI (tak samo jak Vista), prawdopodobnie masz Secure Boot włączone

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli teraz komputer na złom, tak? Bo mam UEFI? Zabawne, bo w niczym mi nie pomagasz gnysku.

 

Mniej więcej

 

Samo EFI ujdzie, ale jak jest Secure Boot włączony, to tylko Windows 8

 

W każdym razie, mogę pomóc tobie wgrać Ubuntu, to na Linuksach się bawiłem z EFI.

 

Jeśli masz pod ręką Windows Vista / 7, UPEWNIJ SIĘ, ŻE NIE MASZ SECURE BOOT. Jeśli masz, to one nie mają prawa się włączyć.

 

Od biedy poszukaj w Konfiguracji EFI, być może masz tryb BIOS-Legacy

 

Fervi

 

PS. Jak chcesz pogadać o tym, to GG: 7826448

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij odpowiednią wersję windowsa z torrentów i podaj swój klucz przy instalacji. Jeśli nie masz klucza (powinien być na naklejce pod laptopem) to pytaj o to sprzedawcę. Skoro kupiłeś laptopa z windowsem to sprzedawca powinien dać klucz.

Nie wiem jak to jest z laptopami, bo producent wgrywa zapewne jakąś zmodyfikowaną wersję windowsa(z tym całym syfem) i klucz może się nie zgadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może podajcie rozwiązanie jakby ktoś miał podobny problem? :P

 

Stwierdził, że żałuje, że przez tyle lat używał Windowsa, podobno to bardzo słaby system i przeszedł na Ubuntu

 

Fervi

 

A tak naprawdę uruchomił EFI w trybie BIOS-Legacy, usunął tablicę partycji GPT, stworzył MS-DOS i zainstalował Windows 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie Fervi troche by mi zajęło zrobienie tego, a tak to już siedze, powoli wgrywam stery etc.

Jeszcze raz wielkie podziękowania dla Ferviego za pomoc i wgl, za jego chęci, bo mało osób by chciało się pchać w to nawet Ci, którzy znają zrozwiązanie. Pozdrawiam. ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...