Skocz do zawartości

Link HTML odwołujący się do gry\programu


FanXX

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam nietypowe pytanie bo chciałbym wiedzieć czy jest taka możliwość.

Większość z was ma Skype'a lub GG... często na aukcjach albo forach jest link że gdy go klikniemy automatycznie uruchamia się aplikacja i przenosi nas na dzwonienie albo coś.

Mi chodzi o to że np na stronie mam MojaGra:paczka1 i gdy klikne na to otworzy sie aplikacja GM i wywoła

akcje np wyszukanie w plikach "paczka1" nie wiem jak to opisać. Takie przekierowanie do gry \ programu ze stronki

 

Chodzi mi czy istnieje takie coś lub jakiś DLL np w WinApi, przepraszam za raczej niewłaściwy dział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy odpalać program z argumentem, GM z tego co pamiętam może tak pracować. Jedyny problem to że każdy może mieć ten program gdzie indziej zainstalowany, ale to możesz obejść przy użyciu... jak to się nazywa? Zmiennych Systemowych? Mam Zmiennych Środowiskowych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja to nie problem przy użyciu rejestru, chodzi mi też o to jak np z Quake 3, przed grą trzeba we właściowościach wpisać argument który wlaczy cheaty w konsoli. To samo w GM, powiedzmy tworze do niego skrót a we wlasciwosciach gry gdy dodam argument -siema to po wlaczeniu gry pojawi sie cos jak show_message("SIEMA") ;) Coś takiego a ja umiem tylko operowac na skryptach z argumentami a to za malo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GML
if ( parameter_string(1) == "-siema" ) show_message('siema');

 

To działa tak.

parameter_string(0) zwraca nazwę pliku gry wraz ze ściężką.

parameter_string(1) to pierwszy parametr

 

ilość podanych parametrów zwróci funkcja parameter_count()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...