Skocz do zawartości

Zablokowane Out of Memory


Gibki Kaktus

Rekomendowane odpowiedzi

A nie masz wrzuconego do projektu jakiegoś dużego zasobu(dźwięku, obrazka, tła)? Wątpię w to, ale można sprawdzić.

 

@EDIT Znalazłem coś tu http://gmc.yoyogames.com/index.php?showtopic=537820

- Sound name's cannot have spaces in them, we had a few

- The function variable_global_exists is now ended, we cannot use this anymore, I found this in my md5 script

- The function sleep(); is now ended, we cannot use this anymore, I found this in my oCoopStart in "Game End"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Out of Memory exception" tak??

 

A dodawałeś nowe tekstury?? Jeśli tak to pokombinuj z "Texture Groups" albo "Texture Pages" w Global Game Settings.

 

Ja miałem taki wyjątek i naprawiłem tworząc nową grupę tekstur i przenosząc tam kilka rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Krok po kroczku :D

 

1. Wchodzisz do "Global Game Settings" i wybierasz zakładkę "Texture Groups"

2. Klikasz na "Add" i dajesz nazwę grupy "bronie", "wrogowie"

3. Idziesz to Sprites czy Backgrounds wybierasz jakiś plik

4. W menu wyboru "Texture Group" zamiast Default wybierasz tam swoją nową grupę.

 

Chodzi o to, że w "Global Game Settings" zakładka "Windows" a potem kolejna "Graphics" masz tam zdefiniowany rozmiar "Texture Pages". Ja mam 4096x4096. Zalecany to 2048x2048. Twoje wszszystkie rysunki muszą zmieścić się w tym kwadracie. Gdy tworzysz nową grupę tekstur powstaje nowy kwadrat i tam będą zapisane wybrane przez Ciebie grafiki. Gdy klikniesz Preview zobaczysz jak one są poukładane w tych kwadratach. Gdy grafik jest za dużo i się nie mieszczą, gra się nie skompiluje i wywali błąd.

 

Najlepiej zacznij od kliknięcia na Preview. Może nie w tym masz błąd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

No to widocznie ta wersja miała jakiś błąd.

 

Btw. radzę odinstalować nielegalne oprogramowanie, bo jak będę miał zły humor, to drogi Erneście K. chętnie poproszę o więcej danych osobowych oddział Vectry z Białej Podlaski w której masz internet i zgłoszę odpowiednim służbom, że łamiesz prawa autorskie oprogramowania które też współtworzyłem (polecam zakładkę z autorami), a przy okazji tez pewnie coś znajdą ;) Pamiętaj, nie jesteś anonimowy w internecie :gnysek:

 

Edit: serio jeździsz konno, czy masz sobowtóra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...